Zoeken Vraag het forum

Wat is de kans op zwangerschap?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Simon

    Hi!

    Ik heb seks gehad met een jongedame maar ben bang dat ze zwanger is door eerdere nare ervaringen.

    Ze geeft aan dat ze de pil doorslikt en dit consistent elke avond voor het slapen doet. Toen ik er overigens over doorvroeg bleek toch dat ze 2 dagen voor de geslachtsgemeenschap een pil was vergeten, maar deze wel de dag erna (een dag voor de seks) had gecorrigeerd door er 2 te nemen. Ik heb verder wel bewijs dat ze niet meer ongesteld is geworden sinds bijna 2 maanden.

    Nu heb ik zelf wel maatregelen genomen, zoals bijna 2 dagen ervoor geen zaadlozing gehad en geplast voor het vrijen. Ook bedacht ik me na 10 seconden ‘onveilige’ seks en heb ik toen alsnog een condoom omgedaan tot het einde.

    Wat is de kans op zwangerschap ermee rekening houdend dat ze de pil vaker is vergeten aan de hand van het bovenstaande verhaal en wanneer is het beste moment om een bijna 100% betrouwbare test te doen? Doordat ze de pil doorslikt heeft ze geen menstruatiecyclus of iets dergelijks waar we rekening mee kunnen houden.

    5 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Als ze de pil doorslikt is een vergeten pil helemaal niet erg. Ze is en blijft dan door de pil beschermd

    Reageren
    Simon

    Dank voor je bericht John!

    Reden dat ik het vraag is omdat ik haar inname niet echt meer vertrouw. Ik heb wel gezien dat ze aan de pil zit en ze gaf aan dat ze hier erg strikt mee was, maar na wat doorvragen bleek toch dat ze het was vergeten voor de seks. Dat deed mij twijfelen over ook haar eerdere antwoord.

    Vandaar dat het het beste is om een test te doen. De huisarts gaf aan 4 weken na de geslachtsgemeenschap, maar die wilde zichzelf graag indekken met een zo veilig mogelijk antwoord. De bijsluiter van de test zegt overigens 19 dagen na de geslachtsgemeenschap als je niet weet wanneer je eventuele eisprong was. Wat zou jouw advies zijn?

    Reageren
    Suus

    Als jij het pilgebruik van je vriendin niet vertrouwt, gebruik je toch een condoom?
    Je hebt zelf ook de mogelijkheid om je verantwoordelijkheid te nemen…….
    Je kunt na 2 weken een betrouwbare test doen, een zgn “early test”

    Reageren
    Simon

    Het is niet mijn vriendin maar inderdaad niet verstandig geweest en pas na een aantal seconde gelukkig wel gewoon alsnog omgedaan. Ik lees op internet veel dat ze het hebben over 19-21 dagen na de geslachtsgemeenschap. Daarmee houden ze rekening dat er nog 5 dagen na de seks een conceptie kan optreden.

    Ik wil hierdoor niet te vroeg een test doen en vals negatieve resultaten krijgen. Vandaar dat ik vraag wanneer ik het het vroegst de meest betrouwbare test kan doen?

    Reageren
    John (moderator)

    2 weken na de seks dus

    Reageren
Reageer op: Wat is de kans op zwangerschap?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

3 min leestijd

Symptomen van zwangerschap: dit zijn de eerste signalen

4 min leestijd

Baarmoederontsteking: hoe krijg je het en welke symptomen zijn er?

4 min leestijd

Striae tijdens de zwangerschap: wanneer, voorkomen en welke crème helpt?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.