- Anoniem19 september 2013 om 17:23
4 maanden geleden ben ik gestopt met de pil.
Ik had direct weer een regelmatige cyclus van 28 dagen.In de 3e maand heb ik ovulatietesten gebruikt en heb alleen op dag 19 een streep gehad die bijna even donker was als de teststreep.
Deze maand (de 4e) heb ik de digitale ovulatietesten gebruikt van Clearblue en nu (dag 19) nog geen smiley.
Ik ben deze maand ook begonnen met het meten van mijn temperatuur. Dit doe ik rectaal, iedere ochtend om 6.30 vóór ik uit bed ga. Tot nu toe nog geen stijging waargenomen in de temperatuur.Als ik morgen/overmorgen nog geen smiley / temperatuurverhogin heb, wordt het dan al tijd om naar de huisarts te gaan? Aangezien de luteale fase wel erg kort is, als er uberhaubt al een ovulatie is?
1 reactieReagerenTandor119 september 2013 om 17:59Als je een regelmatige cyclus hebt van 28 dagen, zou je er van uit kunnen gaan dat er ook een eisprong heeft plaats gevonden.
Immers, de menstruatie is een gevolg van de eisprong indien de eicel niet is bevrucht en zich dus niet nestelt in de baarmoederwand.
Desondanks is het mogelijk dat je een menstruatie hebt zonder eisprong ten gevolge van het ontpillen. In die situaties is het normaliter wel zo dat er geen sprake is van een regelmatige cyclus.De luteale fase duurt bij 10% van de vrouwen met een regelmatige cyclus ongeveer 14 dagen, maar blijkt te kunnen variëren van 7- 19 dagen. 9 dagen hoeft dus niet perse afwijkend te zijn.
Voor de eisprong is je lichaamstemperatuur lager dan na je eisprong. Rond de eisprong stijgt je lichaamstemperatuur met minstens 0,2 graden. De vraag is natuurlijk; hoe goed is je thermometer?
Als je naar een arts wilt om er achter te komen of je ovulatie goed verloopt, zou ik voor de gynaecoloog kiezen.
Reageren


