- Karwei12 januari 2010 om 14:37
Hallo,
Ik heb al enkele zwangerschappen achter de rug, en heb zowel abortussen alsook enkele miskramen moeten meemaken. Maar ik heb een lieve dochter van 6j. bekomen.
Ik was vroeger altijd heel snel zwanger, wat niet altijd een voordeel is. De pil hielp niet en zo ben ik op de methode van de (Evra) patch gekomen. Deze heb ik dan 3 jaar met succes kunnen gebruiken.
Vorig jaar in de zomer ben ik dan getrouwd en wij zijn er ook onmiddellijk ingevlogen. En zoals verwacht was ik ook direct tijdens de honeymoon zwanger. Maar in de tweede maand had ik dan een miskraam. Mijn gyn heeft mij aangeraden om een maand de pil te nemen en dan opnieuw te proberen. Om het te vergemakkelijken gebruik ik sindsdien ovulatiestrips, maar tot op de dag van vandaag heb ik nog geen enkele positieve test. Mijn regels zijn ook altijd heel onregelmatig sinds de laatste miskraam. Ik ben tussendoor terug moeten gaan naar de dokter omdat ik na 50 dagen nog geen bloeding had. Ik heb dan pillen gehad en 10 dagen later kwamen ze erdoor. De volgende maand had ik de perfecte cyclus (28 dagen), maar nu wacht ik weer tevergeefs sinds anderhalve week op mijn bloeding.
Wat ik raar vind is dat ik sinds een half jaar geen eisprong meer heb?! Soms wel mijn bloeding en soms niet. Bovendien begrijp ik niet hoe dat kan, ik ben nog maar 26 jaar en vroeger ging dat allemaal vanzelf en beter dan ik wou en nu, niets meer?Met dank voor uw reacties,
Karina5 reactiesReagerenZonnetje12 januari 2010 om 15:14Hallo Karwei,
Wat een vervelende geschiedenis zeg! En ik begrijp dat je niet snapt wat er aan de hand is. Een veranderde en zelfs onregelmatige cyclus, een keer aan (ik denk Provera?) de medicijnen om een menstruatie op te wekken, een miskraam…
Het is natuurlijk vanaf ‘papier’ dus het blijft voor ons ook gissen, maar er kunnen een aantal dingen aan de hand zijn;[b]Na anticonceptie[/b]
Als je stopt met de pil, kan je lichaam even de tijd nodig hebben om de eigen hormoonhuishouding weer te gaan regelen. Dit noemt men “ontpillen”. Je kunt dan bijvoorbeeld last krijgen van:
– een veranderde cyclus (meestal langer)
– een onregelmatige cyclus (in de 1e 6 mnd)
– opgezette onderbuik; een opgeblazen gevoel
– pijnlijke en/of gespannen borsten
– veranderde spijsvertering en stoelgang
– pukkeltjes
– misselijkheid
– (sterkere) stemmingswisselingenmaar ook:
– stralender uiterlijk
– meer zin in sexSoms lijken, met name de vervelende symptomen, op prille zwangerschapsverschijnselen en dat is hartstikke logisch. Het gaat immers om je buik en daar voel je nu ook van alles.
Ontpillen duurt bij de één een maand, bij de ander wel 9. En het kan na elk gebruik van anticonceptie anders zijn.
[b]Na een miskraam[/b]
Na een miskraam kun je tijdelijk ook een ontregelde cyclus hebben. Je lichaam heeft te maken gehad met een ’trauma’ (hoeft niet heel erg te zijn, maar zo heet dat dan) en moet daarvan herstellen. Meestal is dit herstel één cyclus, maar het kan ook anders lopen.En verder kan het ook gewoon pech zijn en is je cyclus inderdaad onregelmatig geworden. 26 jaar is niet ‘oud’, maar wel [u]ouder[/u] en een vrouwenlichaam zit nu eenmaal vreemd in elkaar.
Verder wil ik je aangeven dat ovulatietesten niet altijd betrouwbaar zijn. Zeker als je een onregelmatige cyclus hebt. Ikzelf heb een syndroom waardoor ik maar 2 of 3x per jaar een eisprong heb, en ovulatietesten geven bij mij vaak een vals-positief beeld bijvoorbeeld. Mijn gynaecoloog heeft het me afgeraden deze te gebruiken.
Als je langer dan 3 mnd niet ongesteld bent geworden en hier lichamelijk last van ondervindt (en graag zwanger willen worden, maar het lukt niet hoort daarbij), kun je een verwijzing vragen naar de gynaecoloog. Dan kijken ze je helemaal na (vaginale echo, bloedonderzoek) om te zien of het niet menstrueren een medische oorzaak heeft. Ook je partner wordt daarbij waarschijnlijk betrokken voor een ‘samenlevingstest’ en een sperma-test. In de regel gaat men pas op verder behandelen over als je langer dan een jaar ‘bezig’ bent om zwanger te worden.
Waarschijnlijk doe je het al, maar leef gezond, rook en drink niet (of zo min mogelijk) en je partner ook niet… en neem voldoende rust.
En, hoe moeilijk ook, probeer het voor nu te accepteren en er niet teveel mee bezig te zijn. Ikzelf ben bij mijn 1e dochtertje na 3 mnd zwanger geworden en ben voor een brusje voor haar nu aan de medicijnen omdat het niet wilde lukken. Ik heb mezelf tussendoor echt gek gemaakt en achteraf voor niks… het heeft me in ieder geval niet geholpen (kijk maar naar het onderwerp “zwanger worden met Clomid” gestart door mijzelf of “zwanger worden” gestart door Phoeke)
Kom op, he!! Sterkte!
ReagerenAnoniem12 januari 2010 om 15:56Karwei12 januari 2010 om 19:11Eerst eens bedankt voor jouw reactie!
Aan het gezond leven zal het zeker niet liggen, wij roken beide niet.
Ontpillen kan ik mij niet voorstellen omdat naar de Patch toch zwanger geworden ben en na de miskraam de pil maar een maand moest nemen.
Ik vind het erg straf dat ovulatietest niet betrouwbaar zijn. Hoe moet ik dan weten wanneer ik mijn eisprong heb? Ik heb dan ook hoog gevoelige tests.
Zal ik dan misschien toch een eisprong hebben.De gyn had mij onderzoekt op cysten maar die hat ik niet.
ReagerenAnoniem26 juni 2010 om 21:51Onregelmatige cycles en zwanger worden
http://www.dokter.nl/forum/Zwangerschap/219667-Onregelmatige-cycles-en-zwanger-worden.htmlOnregelmatige cyclus
http://www.dokter.nl/forum/Zwanger-worden/204072-onregelmatige-cyclus.htmlZeer onregelmatige cyclus en zwanger willen worden
http://www.dokter.nl/forum/Zwanger-worden/176641-zeer-onregelmatige-cyclus-en-zwanger-willen-worden.htmlZwanger willen worden maar onregelmatige cycles
http://www.dokter.nl/forum/Zwanger-worden/219766-Zwanger-willen-worden-maar-onregelmatige-cycles.html29 en onregelmatig ongesteld
http://www.dokter.nl/forum/Zwanger-worden/13127-onregelmatig.htmlOnregelmatig ongesteld
http://www.dokter.nl/forum/Zwanger-worden/15338-Onregelmatig-ongesteld.htmlNiet/onregelmatig ongesteld
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Menstruatie/87666-niet/onregelmatig-ongesteld.htmlJill7 december 2018 om 14:34hallo, afgelopen 29 okt ben ik gecureteerd.
na 2 wk had ik al een eisprong ( dit hebben ze op een echo gezien)
25 nov was ik weer ongesteld 4 dagen.
ik heb normaal een cyclus van 25 dagen.
ben elke dag aan het testen met een ovulatie test maar die blijft negatief.
kan het nu onregelmatige cyclus zijn geworden?
Reageren



