Zoeken Vraag het forum

Opgezette klieren/dikke nek gevoel

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,

    Ik ben een 23-jarige jongen. Afgelopen tijd flinke stress gehad ivm werk. Dit loopt nog steeds. Nu heb ik sinds een week erg last van opgezette klieren in de hals. Aan beide kanten onder mijn kaak. Beiden voelen ze erg hard aan. Ook ben ik vermoeid en voel ik de klieren goed zitten. Het voelt alsof ik zeg maar een hele dikke nek heb. Maar de opgezette klieren zijn van de buitenkant niet zichtbaar. Verder doen de klieren geen pijn. Ook ben ik af en toe kortademig. Dit kan natuurlijk ook komen omdat ik rook. Maar wel raar dat dit ineens tegelijk op komt zetten. Ik pieker erg veel de laatste tijd en hierdoor slaap ik erg slecht. Soms schrik ik wakker en droom ik raar/heb ik een nachtmerrie en word ik zwetend wakker. Sommige nachten heb ik hier geen last van. Wel zitten er al een tijdje (1,5 jaar) bultjes in de hals. Volgens mijn arts waren dit toen vetknobbels/verstopte talgkliertjes. Ik friemel er ook de hele dag aan. Wellicht dat de klieren daarom gewoon geïrriteerd zijn. Heeft iemand hier ervaringen mee? Je leest namelijk allerlei dingen op internet maar die maken mij denk ik onnodig bang.

    1 reactie
    Reageren
    John (moderator)

    [quote]Volgens mijn arts waren dit toen vetknobbels/verstopte talgkliertjes. Ik friemel er ook de hele dag aan. Wellicht dat de klieren daarom gewoon geïrriteerd zijn. [/quote] Helemaal goed !! Dat kan inderdaad de oorzaak zijn.
    Maar stress en spanningen kunnen ook een reden zijn. Je zou daarnaast ook last kunnen hebben van hyperventilatie.
    Doe eens de test op:
    http://www.dokter.nl/index.php?option=com_hyperventilatietest

    Reageren
Reageer op: Opgezette klieren/dikke nek gevoel
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.