Zoeken Vraag het forum

Lange en onregelmatige cyclus

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,
    Ik ben een meisje van 19 jaar en sinds ruim 7 jaar menstrueer ik. Mijn cyclus is nog nooit regelmatig geweest. Gemiddeld duurt mijn cyclus tussen de 35 en de 42 dagen, ongeveer 5 à 6 weken dus. Nu lees ik op internet allemaal verhalen over verminderde vruchtbaarheid. Moet ik mij daar tegen de tijd dat ik kinderen wil (over pakweg 10-15 jaar) zorgen over gaan maken?
    Ik verlies overigens niet zo heel veel bloed. Meestal komt het op dag 1 op gang, verlies ik op dag 2 en 3 het meeste bloed en daarna bloedt het nog een paar dagen na. Ik heb vrijwel nooit pijnklachten. Als ik een kwartier buikpijn/kramp tijdens mijn hele menstruatie is het veel.
    Ik ben overigens niet aan de pil en dat ben ik ook niet van plan, gezien ik geen vriend heb en geen klachten. Bovendien zou ik dan vaker ongesteld zijn dan nu en ik vind het nu eigenlijk wel chill dat ik niet zo vaak ongesteld ben. In mijn omgeving vinden veel mensen dat trouwens raar als meisjes van 19 niet aan anticonceptie doen, maar dat boeit mij niet. Alleen…wat in de toekomst? Moet ik er rekening mee houden dat ik problemen krijg met zwanger worden of iets dergelijks?

    1 reactie
    Reageren
    John (moderator)

    Er komen heel veel verschillen voor in lengte van cycli bij vrouwen.
    Over vruchtbaarheid zegt dat niets.

    Reageren
Reageer op: Lange en onregelmatige cyclus
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Haartransplantatie bij stress en haaruitval
5 min leestijd

Stress en haaruitval: hoe zit dat precies?

3 min leestijd

Symptomen van zwangerschap: dit zijn de eerste signalen

4 min leestijd

Baarmoederontsteking: hoe krijg je het en welke symptomen zijn er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.