- Anoniem15 januari 2014 om 16:00
Na een mri van mijn enkel bleek ik een OD haard te hebben van 1cm doorsnee.
Heb een hele poos niet aan sport gedaan en nu geen enkele pijn meer in de enkel. Hoeveel kwaad doe ik wanneer ik 2 keer in de week op goede hardloopschoenen weer zou gaan hardlopen (5 km).Ben dit vergeten te vragen aan de orthopeed, wie kan mij helpen?
6 reactiesReagerenJohn (moderator)
15 januari 2014 om 17:54Dat is een moeilijke vraag waar ik geen antwoord op durf te geven. Dit moet je toch echt aan de behandelend arts vragen. Die is bekend met de aard en omvang van de OD haard.
ReagerenCig Gok31 december 2015 om 04:06Beste doktoren,
Vanaf mijn elfde leeftijd heb ik te maken met een zere enkel. Mijn huisarts vond het na vier jaar pas tijd dat ik een bezoekje ging brengen aan de fysiotherapeut. Helaas was de dame net afgestudeerd en raadde mij aan om te stoppen met sporten (wat ik nog al fanatiek deed).
Twee jaar later (inmiddels 17 jaar) ging ik terug naar de huisarts met de zelfde klachten, alleen tien maal erger. Ik kon nauwelijks lopen, ik viel constant, ik kon zelfs niet meer slapen van de pijn. Lang leven de vervangende huisarts werd ik verwezen naar de beste fysiotherapeut in de buurt. Deze goede man nam een zenuwtest bij me af, controleerde mij op reuma en hernia maar verbaasde zich toen ik vroeg om een röntgen van mijn enkel. Deze was namelijk nog nooit genomen. Na het nemen van de foto’s bleek er iets goed mis te zijn. Ik werd verwezen naar allerlei ziekenhuizen.
Aangekomen in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht had ik een afspraak met Prof ‘Woutertje”. Deze aardige professor schrok van mijn oerkreet tijdens het onderzoeken van mijn enkel. Hij verwees mij door naar het Erasmus Medisch Centrum Rotterdam. Hier werd ik onderzocht door prof. M.P. Heijboer. Hij kwam met de diagnose: Osteochondritis dissecan in enkel.Na twee operaties bleven mijn klachten het zelfde. Zo depressief als ik werd van het gips besloot ik niet akkoord te gaan met een derde operatie. Ik ben terug gegaan naar mijn huisarts en heb om een second opinion gevraagd. Er was destijds weinig bekend over deze zeldzame aandoening. Ik koos ervoor om naar het Medinova Kliniek Zestienhoven te gaan, op advies van google. De professor waar ik helaas de naam niet meer van weet maar wel dankbaar ben tot op de dag van vandaag nam mijn gelukkig serieus en heeft gekeken naar welke specialist het best geschikt zou zijn voor mij. Hij raadde mij professor C.N. van Dijk aan.
Aangekomen in het AMC voelde ik mij erg prettig. De artsen waren zeer DUIDELIJK (is wel fijn dat ze vertellen wat ze gaan doen VOORAF!) en vriendelijk. Ik heb mijn enkel laten opereren in het AMC. Ik was na enkele weken in het gips met vallen en opstaan begonnen met lopen. Ik voelde veel minder pijn en was zo blij dat ik eindelijk weer kon slapen zonder wakker te worden door de pijn van mijn enkel.
Vier jaar later..
Ik was erg tevreden over het resultaat van mijn laatste operatie. Echter kan ik slapen zonder pijn maar moet ik tot op de dag van vandaag bij elke stap die ik zet oppassen anders heb ik dagen last van mijn enkel.
Ik had een afspraak gemaakt bij het AMC en heb gevraagd of ik opnieuw kon worden onderzocht naar eventuele veranderingen in mijn enkel. Het antwoord was na een röntgenfoto (waarop mijn aandoening slecht te zien is) dat het prima genezen was en dat de pijn uit trauma komt.
Ik wilde vragen of de mevrouw wilde wisselen van enkel maar helaas deelde wij niet de zelfde huidskleur en zou het vloeken op de rest van mijn lichaam.
Ik werd verwezen naar de PIJNPOLIE om elk jaar een vloeistof in mijn enkel te laten spuiten. Daar ging ik dus NIET mee akkoord!!Twee dagen na mijn ziekenhuisbezoek zag ik op het nieuws dat het AMC geen budget meer had in veel afdelingen waardoor ze patiënten doorverwezen. Ik voelde mij erg aangesproken.
Ik heb zojuist mijn drieëntwintigste verjaardag gevierd, ben bijna klaar met mijn hbo opleiding en geef met veel plezier les als docent op een middelbare school.
Ik kan op school geen trap lopen, ik kan mijn tas niet sjouwen, ik kan op mijn werk niet door het lokaal lopen zonder door mijn enkel te gaan en ik schreeuw soms uit het niets van de pijn. Ik kan niet meer sporten.. Ik kijk jaloers naar 40+ers met een bierbuik tot aan hun enkel die in hun mooiste legging aan het joggen zijn buiten. Ik mis het boksen, het fietsen en het wandelen. Ik mis het om de zee in te kunnen lopen zonder dat ik val op het zand.
Hierbij wil ik benadrukken dat ik slaap zonder pijn omdat ik gek werd van alle operaties. Ik heb mijn leefstijl zo omgegooid dat ik geen risico’s loop. Denk hierbij aan, traplopen zonder linkerbeen, geen tas dragen, niet lang lopen, zelfs s’nachts geen deken op mijn enkel en vooral niet sporten. Ik ga over 359 dagen trouwen en wat zou ik graag willen dansen en kunnen genieten van mijn huwelijksreis.
[b]Beste doktoren… Wat ik heel graag van jullie wil weten is:
[/b]1. Is het AMC eerlijk geweest tegen mij bij mijn laatste bezoek? Kunnen ze aan de hand van een Röntgenfoto zien of ik genezen ben? Ik weet namelijk dat ik veel MRI’S en CT scans heb moeten laten nemen om zo precies in mijn enkel te kunnen kijken.
2. Ben ik bij de beste artsen geweest op dit gebied? Zo ver mij verteld is zijn het AMC en EMC het beste op dit gebied.
3. Zijn er ontwikkelingen in de afgelopen jaren betreft mijn aandoening?
4. Is het mogelijk om mijn al 12 jaar dode kraakbeen te vervangen met kunststof of dergelijke?
5. Kan ik misschien ooit weer normaal werken, sporten en genieten?
Ik weet dat ik niet de ergste aandoening heb, Gelukkig! Maar ik weet zeker dat er meer uit te halen moet zijn dan dit.
Ik hoop dat jullie mij serieuzer nemen dan dat mijn huisarts deed (die ik al 4 jaar niet zie).
MVG,
Reageren
Manke docent.John (moderator)
31 december 2015 om 14:05Goede vragen maar moeilijke vragen.
Reageren
Ik denk dat beter zou zijn geweest als er ipv een röntgenfoto een scan was gemaakt.
Misschien is het een goed idee om naar de St. Maartenkliniek te gaan. Dat is een gespecialiseerde kliniek wat het bewegingsapparaat betreft.Cig gok31 december 2015 om 14:40Dank u wel. In het nieuwe jaar zal ik contact opnemen met het ziekenhuis.
Weet u toevallig ook iets over kraakbeentransplantatie? Of dat mogelijk is bij deze aandoening?
Er zijn al drie maal gaten geboort ook in mn bot maar doorbloed helaas niet.MVG
ReagerenJohn (moderator)
1 januari 2016 om 00:44Die vraag kan ik helaas niet beantwoorden. Dat is van meerdere factoren afhankelijk. Dat is dan iets om met de orthopeed te bespreken.
ReagerenOok mank7 oktober 2016 om 07:48Beste manke docent,
Ik ben benieuwd of u inmiddels al verder bent. Ik kamp sinds 2007 met osteochondritis dissecans en ben inmiddels 3 keer geopereerd aan mijn linker enkel waarvan 2 keer binnen een jaar en in mijn rechter is het nu ook mis. Op internet kwam ik uit bij dr DB Wouters in amstelveen bij annatommie. Hij zou onderzoek gedaan hebben naar de aandoening in kinderknieën en ik hoop dus dat hij wat meer kan vertellen. Mag ik vragen hoe u bij AMC en EMC bent uitgekomen? Zijn er daar nog specifieke artsen gespecialiseerd op dit geboed? Ik kan namelijk bar weinig vinden over de aandoening vinden.
Groeten,
Ook mank
Reageren



