Zoeken Vraag het forum

hypnagoge schokken, klap op slaap. verband? help aub!

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Oke gisteravond ben ik met mijn rechterslaap tegen stoelleuning geknald. Hier heb ik hoofdpijn en een zere plek aan overgehouden, te klap was trouwens echt niet hard.

    ’s avonds ging ik rond 23:30 naar bed. Daarvoor moest ik denken aan een verhaal dat mij is verteld toen ik jong was, iemand kreeg een klap op zijn slaap en kon toen nooit meer slapen. Ik weet niet eens of die dingen met elkaar verband hebben, maar daar moest ik aandenken. Vervolgens ging ik slapen, en bij het in slaap vallen eerste keer schoot ik wakker met een schok. Nja kan gebeuren dacht ik, toch was ik een klein beetje bang dat het nog een keer zou gebeuren. Stel je voor dat er echt wat mis was? En ja hoor, tweede keer in slaap vallen maakte mijn been een spastische beweging. Nu begon ik hem echt te knijpen. IK was inmiddels 2 uur verder en ik doe er NOOIT zo lang over om in slaap te vallen. De derde poging wilde ik niet eens in slaap vallen, omdat ik bang was dat het wéér zou gebeuren. Ik lag met een enorme spanning in bed. Ik heb van alles geprobeerd om te kunnen slapen maar niks werkte. Raampje opengezet, hypnosedingen geluisterd op youtube, letten op ademhaling, terugtellen. De hele nacht ging het zo door. Ik denk dat ik tegen een uur of 6 in slaap viel en toen na zevenen weer wakker werd, en toen weer ging slapen van 8 tot 9 en weer van 9 tot 10:30

    Ik ben nu enorm moe en besloot een uurtje geleden powenap te doen van 20-30minuten, ik was zo moe dat het wel direct moest lukken dacht ik maar de angst was er natuurlijk wel een beetje. Maar nee, wéér schokte ik wakker. Ik ben nu zo bang, wat als dit zo blijft? Ik ben kapot ik moet slapen maar mijn lichaam weigert.
    Wat denken jullie kan dit verband hebben met elkaar? Moet ik naar de huisarts?

    3 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik denk dat je je vooral druk maakt over verhalen die niet kloppen. Je veroorzaakt bij jezelf zelf stress en angst. En dan wordt slapen lastig. Je moet toch wel een heel erg harde klap tegen je hoofd krijgen als je daar klachten wilt hebben. Dus niet druk maken er is niets aan de hand.

    Reageren
    Anoniem

    Zou stress en die angst er echt voor kunnen zorgen dat ik een HELE nacht niet slaap? Ik ben een makkelijke slaper, altijd al geweest, hoeveel stress ik ervaarde slapen was echt nooit een probleem. Maar nu door 1 zo’n domme angst ineens wel?
    Ik probeer te ontspannen, mezelf gerust te stellen, kalmerende dingen luisteren maar zodra ik HET ga doen, het proberen te slapen voel ik hetzelfde als wanneer ik de portal check omdat een belangrijk tentamenpunt erop staat. Hard kloppend hart dat ‘opvlamt’ dus warmtegevoel van binnen, gejaagdere ademhaling etc allemaal door angst dat ik weer opschrik
    maar hoe kan ik die angst tegenhouden?

    Reageren
    John (moderator)

    Duidelijke tekenen van stress en waarschijnlijk ook nog momenten van hyperventilatie.
    Stress en angst kunnen je wel degelijk uit je slaap houden.

    Wat je moet doen is, je niet druk maken om dingen die er niet zijn. Je moet echt een behoorlijk lel tegen je slaap krijgen wil je daar iets aan over houden. Even hoodpijn en een zere plek is normaal.

    Reageren
Reageer op: hypnagoge schokken, klap op slaap. verband? help aub!
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.