Libido verlaging door medicatie

Online ZorgZus
  • #1

    Dagdag allen,

    Sinds een half jaar slik ik dexamfetamine (60mg) en hiervoor
    ritalin (90) mg voor ADHD. Dit middel helpt mij zeker en ik ervaar weinig bijwerkingen.

    Op één na... en dat is dat mijn libido nu nagenoeg NUL is. Ik mis het allemaal niet, en ik kan enkel nog een meid beoordelen op haar uiterlijk. (Of ze mooi is of niet) , maar die seksuele prikkeling is gewoon vertrokken. In het begin dacht ik: heerlijk, rust aan mijn hoofd. Maar ik ben 21 jaar oud en dit hoort niet, en vooral niet op deze leeftijd.

    Wat kan ik hier aan doen? De behandelend arts (psychiater) vind het vervelend, maar hecht er weinig waarde aan.

    p.s. een nieuwe doorverwijzing (na 10 anderen / voor andere doeleinden) zie ik niet zo zitten, maar als het niet anders is, zei het zo.

    Ik hoop op jullie bericht;

    Groetjes

    Sam K.

    Reageer
    #2

    Het is een bijwerking van de Dexamfetamine die niet vaak voor komt. Maar inderdaad een heel vervelende. De arts kijkt (helaas) alleen maar naar de werkzaamheid t.a.v. de ADHD. En dan is het middel prima. Maar hij zou hier meer aandacht voor moeten hebben.
    Probleem is wel dat het aantal beschikbare middelen zeer beperkt is. Of Methylfenidaat ( Concerta of Ritalin) of Dexamfetimine

    Ik zou het gesprek toch nog een keer aangaan met de arts.

    Was de Ritalin niet voldoende werkzaam en had je de libido klachten toen ook?

    Reageer

    Het hebben van relatieproblemen kan je leven behoorlijk negatief beïnvloeden. Ben je voor jezelf of voor iemand anders op zoek naar een oplossing en heb je niet genoeg aan de antwoorden die je kunt vinden in ons forum? Ook dan helpen wij je graag verder.

    Partner content
Reageer op: Libido verlaging door medicatie
Selecteer afbeelding
Maximale afbeelding grote is 512kb, toegestande bestandtypes: *.jpg, *.jpeg, .jpe,.gif
Blijf op de hoogte met onze wekelijkse nieuwsbrief