Zoeken Vraag het forum

Angstklachten en lichamelijke klachten

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Sarina

    Sinds ruim een jaar heb ik last van een angststoornis (hypochondrie). Dit ontwikkeld na een heftige gebeurtenis.
    Nu ben ik daarvoor onder behandeling geweest bij een psycholoog en heb ik medicatie gehad.
    Seroquel en oxazepam. De seroquel heb ik afgebouwd, en daar ben ik sinds juli vorig jaar mee gestopt.
    Ik had alleen voor zonodig nog de oxazepam. Dit ging eigenlijk erg goed. Ook daar ben ik zelf langzaam mee gaan afbouwen. Soms had ik een soort terugval en nam ik weer wat extra in.
    De dosering van oxazepam 10 was 1 tot 4 maal daags. Dus soms had ik er maar 1 nodig, soms 2, en bij hele uitzondering 3 of 4.

    Nu ben ik verder gaan afbouwen naar 1 tablet en daarna stop.
    Ik merk alleen dat ik constant een bepaalde nervositeit over mijzelf heen krijg.
    Ik heb een versnelde hartslag, heb sinds anderhalve week heel erg veel last van trillende handen/armen.
    En ik heb last van krachtverlies/zwakte gevoel in armen en benen. Ook last van trillende spiertjes (onderhuids).
    Mijn inziens komt dit allemaal af van mijn angststoornis. Maar die stomme angststoornis maakt ook een loopje met mij, waardoor je dus alle symptomen onder een vergrootglas gaat leggen.
    Het vervelende is, is dat het juist de afgelopen maanden echt heel goed ging, en ook nu snap ik niet zo goed waarom mijn nervositeit ineens zo terug komt. Ik heb zelf niet echt het idee dat er een aanleiding is.

    Mijn vraag concreet is eigenlijk; hoe groot is de kans dat juist mijn symptomen die ik ervaar afkomstig zijn van mijn angstklachten dan van een bepaald ziekte beeld (er gaan wel tig neurologische ziekte beelden door m’n gedachten en dokter Google is mijn grootse vijand).

    Ik ben van plan om weer een afspraak te maken bij de psycholoog. Maar liever wil ik niet weer terug aan de medicatie.

    7 reacties
    Reageren
    Sarina

    Owja, toevoeging: Met de oxazepam ben ik nu 2 weken helemaal gestopt. 1 jaar dus gebruikt ongeveer met de dosering wisselend van 1 tot 4 maal daags 10 mg.

    Reageren
    Alias

    Hoi Sarina,

    Hartstikke goed dat je al zover bent gekomen!

    De oxazepam stoppen heeft tijdelijk als effect dat klachten van bv onrust of gejaagdheid optreden. Dat gaat voorbij.

    Wat je kunt doen om je wat rustiger te voelen, is je brein (en daardoor je lijf) het gevoel geven dat het veilig is.

    Dat doe je met spelen/lachen en met zingen. Maar het meest krachtige werkt het om je ademhaling te oefenen. Adem in, hou even vast, en adem langzamer en langer uit dan in.
    Je helpt hiermee je zenuwstelsel.

    Komt goed!

    Reageren
    Sarina

    Bedankt voor je snelle reactie.

    De eerste 5 dagen na de het stoppen had ik inderdaad die klachten. Daarna ging het beter.
    Nu anderhalve week later krijg ik dus voor mijn gevoel uit het niets deze klachten, inclusief dus het trillen e.d. Het vasthouden van een pen e.d. is heel hinderlijk. Kan dit dan toch nog van de oxazepam komen ondanks dat het even goed is gegaan?

    Reageren
    John (moderator)

    Ja dat zou zeker kunnen. Of je angststoornis speelt weer op

    Reageren
    John (moderator)

    Het zijn toch de typische klachten van een angststoornis met hyperventileren. Hoe lang heb je er over gedaan om de oxazepam af te bouwen en wanneer hen je de laatste keer oxazepam gebruikt?

    Reageren
    John (moderator)

    Ik had het antwoord net te laat gezien. Het stoppen kan natuurlijk ook nog wat ontwenningsverschijnselen geven. Maar als ik zo naar de klachten kijk lijken het meer angst/hyperventilatie klachten

    Reageren
    Sarina

    Hartelijk dank! ik ga eens goed op mijn ademhaling letten en ontspanningsoefeningen doen.

    Reageren
Reageer op: Angstklachten en lichamelijke klachten
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.