Zoeken Vraag het forum
Specialisme
Erectieproblemen

Wat zijn erectieproblemen? Een erectiestoornis wordt gedefinieerd als het voortdurend of terugkerend onvermogen om een erectie te krijgen of te behouden. 40% van de 40-jarigen heeft last van erectieproblemen. Dit is rond de 70% bij 70-jarigen.Gelukkig zijn erectieproblemen goed te behandelen en hoef je hier niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je erectieprobleem oplossen? Hier vind je hoe dit kan en wat je moet doen.

3-delig probleem; Peyronie, circumcisie en een psychische klapper.

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Het blijft lastig om te praten over mijn problemen, zelfs als dit anoniem op een online forum is. Ik heb last van een driedelig probleem, zoals ook al in de topic titel staat. Ik dacht echter altijd dat het probleem maar 2-delig was;

    [b]Peyronie en circumcisie:[/b]
    Al meer dan 10 jaar (Ik ben 25) loop ik rond met de wetenschap dat ik een veel te nauwe voorhuid heb, met tevens teveel voorhuid. Zowel in slappe toestand als in erectie is het terugtrekken van mijn voorhuid onmogelijk. Daar komt nog eens bij dat ik, naar alle waarschijnlijkheid, last heb van de ziekte van Peyronie. Een behoorlijk flinke verkromming van mijn penis. (naar links, maar voornamelijk omlaag buigend) Gelukkig doet dit bij mij geen pijn, ook niet bij een erectie. Het maakt sex echter, in theorie, een stuk lastiger.

    Het is wellicht voor te stellen dat ik de afgelopen jaren alle vormen van een relatie behoorlijk heb afgehouden. Ik ben een normale jongenman, niet onaantrekkelijk en heb een goede persoonlijkheid, veel vrienden, etc. Maar, met de wetenschap van mijn problemen heb ik nooit echt voor een relatie durven gaan; “Wat als het direct lijdt tot sex…”

    Sinds een tijdje heb ik echter een vriendinnetje waarvoor ik echt alles voel. Een enorme klik en het gevoel dat ik alles met haar wil delen.

    Een tijdje geleden heb ik dan ook mijn twee problemen aan haar verteld, een enorm moeilijke stap! Na wat samen douchen e.d. dacht ik over het probleem heen te zijn, het is er uit, ze heeft het gezien, etc…

    Helaas bleek niets minder waar! Er kwam een probleem om de hoek kijken waar ik totaal niet aan gedacht heb…

    [b]Het psychische gedeelte:[/b]
    Een erectie krijgen in m’m uppie is geen probleem… Als we samen op de bank zitten en richting voorspel gaan, is er ook geen enkel probleem. (We hoeven maar uitgebreid te zoenen en een erectie komt al)

    Maar, zodra puntje bij paaltje komt, gaat het fout. Het licht is uit, samen onder de dekens, we bevredigen elkaar met onze handen maar dan ineens, voornamelijk als ik haar naar haar hoogtepunt help, is mijn erectie verdwenen. Poef, weg… En die komt echt niet zomaar terug dan.

    Vreselijk frustrerend, zij denkt dat het aan haar ligt (absoluut niet zo) of dat ik ben gekomen zonder dat ze het merkt (is ook niet zo) en ik schaam me dus kapot en wil haar meer geven…

    Ik ben van plan morgen de huisarts te bellen voor een afspraak om dit te bespreken, iets waar ik zelf heel erg tegenop zie.

    Zoals ik het nu zie zijn mijn lichamelijke klachten ineens veel minder belangrijk, maar moet eerst het psychische gedeelte worden aangepast. Of zou het zo zijn dat het psychische gedeelte automatisch beter gaat als het lichamelijk is gedaan… (circumcisie, aan Peyronie is denk ik weinig te doen…)

    Allemaal vragen zonder echte antwoorden. Toch heb ik zelf ook al een beetje kunnen nadenken over mogelijke oplossingen, en dit is denk ik iets om te proberen;

    – Eventjes het romantische gedeelte weg laten. Dus geen voorspel, gewoon lichten aan en letterlijk gaan met die banaan.
    – Kiezen voor een standje wat voor mij (/peyronie) comfortabel is en waar ik zelf controle over heb.
    – Gebruik maken van glijmiddel. Is in principe niet nodig bij ons, maar wie weet speelt er onbewust door mijn hoofd dat ik haar of mijzelf wellicht pijn doe…

    Iemand anders wellicht nog tips of soortgelijke ervaringen?

    6 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Het was natuurlijk veel beter geweest om 10 jaar geleden iets aan de vernauwing te laten doen. Maar daar heb je nu natuurlijk niets meer aan.

    Peyronie en circumcisie.
    Het is nog maar de vraag of het daadwerkelijk om Peyronie gaat of dat je penis krom wordt getrokken door de vernauwing. Maar dat kan ik zo natuurlijk niet beoordelen. Datzelfde geldt in principe voor het “teveel” aan voorhuid. De vernauwing zou ervoor kunnen zorgen dat er geen volledige erectie ontstaat en dan kan het erop lijken dat je inderdaad teveel voorhuid hebt.

    Het is dus zaak dat je zo snel mogelijk een verwijzing haalt voor de uroloog. Doe vooral jezelf een plezier en ga z.s.m. naar je huisarts.
    Een vernauwing is natuurlijk op te lossen door een circumcisie.

    Ook Peyronie is in principe operabel.

    Ik ben er overigens van overtuigd dat je “psychisch” probleem zich vanzelf oplost met de rest.

    Reageren
    Anoniem

    Bedankt voor je uitgebreide reactie!
    Ik heb een afspraak bij de huisarts (aanstaande vrijdagochtend) voor een verwijzing naar de Uroloog. Wat betreft het krom staan door de vernauwing, hier heb ik zelf ook al aan gedacht. Hopelijk kan de Uroloog me daar meer over vertellen.

    Ik heb wel eens gehoord dat ik het beste ook zelf al foto’s kan maken, maar dat hoor ik vast wel van de huisarts. (Of zou ik ze dan al mee moeten nemen?)

    Reageren
    John (moderator)

    Ik zou je aanraden om toch alvast wat foto’s mee te nemen ook naar de huisarts.

    Ik ga er vanuit dat de uroloog je daar zeker meer over kan vertellen.
    Laat je in ieder geval goed voorlichten door de uroloog over een eventuele circumcisie.
    Er zijn meerdere mogelijkheden. Ook voorhuid besparende ingrepen.

    Laat vrijdag nog even wat weten als je bij de huisarts bent geweest.

    Reageren
    Anoniem

    Hi Tandor,

    Zoals gezegd gisteren naar de huisarts geweest, goed gesprek, kwam allemaal bekend en logisch op hem over. Hij heeft nog even gekeken en ook hij kon zeker niet meteen zeggen dat het Peyronie was, hij kon geen litteken achtige vorming zien en ik vertelde hem dat er ook geen verharde plekken zitten, naar mijn idee dan.

    Maandag bellen voor een afspraak bij de Uroloog, helaas best een hoop wachttijd waarschijnlijk. 🙁

    Ik houd je op de hoogte middels dit topic!

    Reageren
    John (moderator)

    De eerste stappen naar een oplossing zijn in ieder geval gezet. En nu maar hopen dat er geen al te lange wachttijden zijn. Misschien dat je op de website van het ziekenhuis daar info over kan vinden. Ook zou je daar kunnen kijken welke uroloog gespecialiseerd is in circumcisie.
    Wat ik me wel nog even zit af te vragen is, of het daadwerkelijk een vernauwing of een verkleving van de voorhuid is. Maar de uroloog zal daar wel meer over kunnen vertellen na onderzoek. Dat zou natuurlijk nogal verschil kunnen maken t.a.v. een eventuele ingreep.

    Als je in het verdere verloop toch nog wat moeite hebt om dingen te bespreken via het forum mag je me direct benaderen via mijn mailadres [email protected]
    Maar dat is aan jezelf.

    Ben benieuwd……..houd me zeker op de hoogte.
    Succes.

    Reageren
    Anoniem

    Super bedankt Tandor, helaas moet ik tot de tweede week van november wachten voordat ze plek hebben, maar dat moet dan maar. De eerste stappen zijn inderdaad gezet.

    Aangezien dit pas het prille begin is van het proces, zal ik proberen iedereen globaal op de hoogte te houden via dit topic. Dan kan het later voor andere mensen misschien dienen als naslagwerk.

    Mocht het wat persoonlijker worden zal ik niet schromen je te mailen, bedankt voor het aanbod!

    Reageren
Reageer op: 3-delig probleem; Peyronie, circumcisie en een psychische klapper.
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Medische hulp bij erectieproblemen?

Een arts of specialist kan samen met je kijken naar de oorzaak en passende oplossingen bespreken.
Medische hulp

Zelf erectieproblemen aanpakken

Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om erectieproblemen te verbeteren.
Naar zelfzorg
Community

Gerelateerde topics

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.