Zoeken Vraag het forum

Aangezichtszenuwen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Is het een fabel dat je aangezichtszenuwen door je tragus lopen? De ene site verteld me dat een piercing daar veel risico’s inhoud aangezien er belangrijke zenuwen lopen, de andere verteld me dat er geen zenuwen lopen. Kan iemand mij helpen?

    1 reactie
    Reageren
    Tonguepiercing

    Iedereen heeft 12 ’craniale zenuwen’, waarvan een deel ook een rol speelt voor het gevoel en de spieren van je gezicht (dit zijn de zenuwen nummer 5 en 7 vooral). Geen enkele zenuw daarvan loopt langs of in de tragus, of zelfs maar in de buurt. De enige zenuwen in de buurt van de tragus zijn kleine takjes van zenuw nummer 5, en die hebben als rol … de gevoelens van de huid in de buurt van de tragus. Het zijn deze zenuwtakjes die je de pijn doen voelen bij een traguspiercing, of als de genezing ervan wat tijd vraagt en er wat ontsteking is.

    Maar de menselijke hersenen doen soms gekke dingen : stel dat je tragus pijn hoort te doen onmiddellijk na de piercing, dan kan je soms hoofdpijn krijgen, ookal is er niets mis met je hoofd. Of met andere woorden : je hersenen ‘mengen’ een beetje onlogisch de gegevens van verschillende zenuwen. En dit kan ook andersom werken : sommigen zeggen dat migraine net verbetert met een traguspiercing.

    De enige piercing met een klein risiko voor een gelaatszenuw is een wang-piercing. In het slechtste geval kan die een zenuwtakje raken dat instaat voor spiertjes rond je mond aan die kant.

    Reageren
Reageer op: Aangezichtszenuwen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.