- Davy1 juli 2010 om 07:41
Het gaat mij om het volgende. Wij waren dinsdag in Artis en mijn broertjes vriendin liet der pet vallen in het verblijf van de kleine prairiehondjes. Deze besloot ik te pakken en op het moment dat ik hem pakte beet één zo een beestje me. Ik had slechts twee miniscule krasjes en nu twee dagen verder lijken deze gewoon goed te helen. Nu lees ik overal over tetanus etc (ben nu 24 jaar). Moet ik die prik nou halen of is dit in principe vrij onschuldig en is de kans klein dat je het toch krijgt? Hij is niet rood of dik geworden of wat dan ook.
5 reactiesReagerenmo1 juli 2010 om 09:55zou het gewoon voor de zekerheid doen, of bel even je huisarts en overleg!
Reageren
weet je het zeker!Anoniem1 juli 2010 om 10:16U heeft kans op een besmetting met tetanus als de bacterie via een wond in uw lichaam komt. Denk bijvoorbeeld aan straatvuil dat in uw wond komt als u bent gevallen of gebeten door een dier.
Is het minder dan tien jaar geleden dat u bent ingeënt tegen tetanus? Dan bent u goed beschermd en is een vaccinatie nu niet nodig.
Voor de meeste Nederlanders geldt dat zij op hun negende de laatste tetanusvaccinatie hebben gekregen. Huisartsen en eerstehulpartsen zullen er daarom van uit gaan dat iedere verwonde persoon jonger dan 24 jaar nog beschermd is door de laatste tetanusvaccinatie.
ReagerenSuzanne1 juli 2010 om 10:16Nee hoor, dat hoef je niet te doen, dat is onnodig, omdat het een oppervlakkig wondje is geweest.
ReagerenAnoniem1 juli 2010 om 10:45Kleine beet van hond. Tetanus?
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/196950-Tetanus.htmlSchrammen en wondjes, tetanus?
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/177049-Tetanus.htmlTetanus en honden- en kattenbeten
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/32270-Tetanus-en-honden-en-kattenbeten.htmlGebeten door hond, vraagje over tetanus
http://www.dokter.nl/forum/Reuma/173855-vraagje-over-tetanus.htmlGestoeid met hond. Wel of geen tetanus?
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/176935-Wel-of-geen-tetanus.htmlTetanus prik voor werk
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/28826-Tetanus.htmlGebeten door een varken
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/33156-Gebeten-door-een-varken.htmlDoor een wilde kat gebeten, is een tetanusspuit dan nodig?
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/32984-door-een-wilde-kat-gebeten-is-een-tetanusspuit-dan-nodig.htmlTetanus en zwangerschap?
http://www.dokter.nl/forum/Zwangerschap/145386-tetanusspuit.htmlVerroeste spijker, Tetanusprik, wel of niet?
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Overige-onderwerpen/200608-Tetanusprik-wel-of-niet.htmlDavy1 juli 2010 om 11:08Heb net de huisarts gebeld en deze gaf mij zelf de keuze. De kans dat ik het heb opgelopen met slechts een krasje en nog een krasje waarbij wat vel los kwam is minimaal volgens haar. Als de plek rood zou worden en lelijk uit zou zien dan kan je merken dat je het hebt en bij mij is het al goed aan het helen.Dit heeft mij toch meer gerustgesteld.Bedankt voor de reacties en kan het nu uit mijn hoofd zetten.
Reageren


