- Ananas1232 augustus 2022 om 21:52
Hoi John,
Ik heb sinds vanmorgen een schaafwond op mijn knie. Heb het lekker open gelaten zodat het goed kan luchten. Vanavond heb ik buiten gesport en door de wind vloog meerdere keren veel aarde/grond rond. Ik heb het ook 3 keer in mijn mond gehad bah. Nu vroeg ik me af is dit niet gevaarlijk ivm tetanus risico?
Mijn partner vindt het weer een onzin gedachte en herinnerde me eraan dat ik al een tetanus prik heb gehad in 2018 in Indonesië toen ik een scooter ongeluk kreeg dus gewoon ook bescherm ben. Ik ga er vanuit dat dat gewoon ook een goede vaccin betreft.
Alvast bedankt!20 reactiesReagerenJohn (moderator)
2 augustus 2022 om 21:53Je bent dus gewoon beschermd.
ReagerenAnanas1232 augustus 2022 om 22:13Hoi John, ja he? Ok 🙂
Reageren
Maar vind je dat een risico schaafwond en aarde die rond vloog? Als ik bijv die prik niet had in 2018 had je dan wel geadviseerd om HA te raadplegen?John (moderator)
2 augustus 2022 om 22:15Eigenlijk niet. Ik zou dan gezegd hebben goed schoonmaken met warm water en wat betadine erop doen maar geen pleister
ReagerenAnanas1232 augustus 2022 om 22:31Ok dankje maar inderdaad ik heb ook de prik.
Reageren
De schaafwond is ook niet diep, ziet u dat goed op de foto? Dit is mijn knie.Ananas1232 augustus 2022 om 22:48John, en de prik is ok ondanks dat het in Indonesië is gezet?
Reageren
Sorry ik ben hoogzwanger en zo onzeker. Gelukkig duurt de bevalling niet lang en hoop ik dat ik niet meer van die rare vragen zal stellen steeds.John (moderator)
2 augustus 2022 om 23:06Dat is toch maar een heel oppervlakkig wondje… Zo ga je toch echt niets krijgen
ReagerenJohn (moderator)
2 augustus 2022 om 23:09Ook in Indonesië gebruik ze het goede spul
ReagerenAnanas1232 augustus 2022 om 23:12Eens ik laat het rusten ik heb het nog gecheckt heb juli 2018 tetanusprik in Indonesië gehad toen had ik een hele diepe wond tot aan de spieren toe in mijn voet en been dus het was een goede vaccin.
Reageren
En deze wond is inderdaad oppervlakkig EN het vloog rond de aarde dus ben niet erop gevallen oid. Ik laat het los.
Ik weet dat ik vaak vervelende rare vragen stel ik hoop echt na de bevalling weer wat rustiger te zijn. Toch erg bedankt dat ik op dit forum altijd kan terugvallen.
GroetJohn (moderator)
2 augustus 2022 om 23:14Probeer je niet te druk te maken..
ReagerenAnanas1232 augustus 2022 om 23:38Dankjewel John.
Nog een laatste aanvulling… ik maak me nu helemaal niet druk… ik ben natuurlijk zwanger en heb de 22 weken prik gehaald tijdens de 22 weken zwangerschap en daar zit blijkbaar ook een tetanus booster in!
https://rijksvaccinatieprogramma.nl/22wekenprik/over-vaccinWat een rust 🙂 welterusten!
ReagerenAnanas1233 augustus 2022 om 16:24Goedemiddag John,
Reageren
Hoe positief ik gisterenmiddag mijn berichten eindigde lag ik vannacht weer wakker hiervan.
Zolang ik beschermd ben (met die vaccin uit 2018 en nog de gedeeltelijke booster in 22 weken prik) dan is toch de baby in de buik ook beschermd toch? Het kan toch niet zo zijn dat ik niet ziek word van een evt tetanus bacterie maar ik alsnog iets overdraag naar haar? De antistoffen in mijn bloed heeft zij automatisch toch ook?
Ik weet niet zo goed waarom ik dit niet kan loslaten misschien door het slecht slapen weerSuzan3 augustus 2022 om 17:09De reden dat je de 22 weken prik krijgt,is om te zorgen dat je baby via jou antistoffen krijgt.
Reageren
Ze heeft dus, zolang ze in de baarmoeder zit,dezelfde antistoffen en bescherming als jij.John (moderator)
3 augustus 2022 om 17:10Je bent gewoon beschermd en ook je baby
ReagerenAnanas1233 augustus 2022 om 17:32Bedankt Suzan en John.
Reageren
Jaa alleen dat vond ik dus zo onduidelijk aan alle “teksten” online; het is een combinatie vaccin tegen kinkhoest difterie en tetanus en difterie. Maar overal staat er vervolgens je baby is beschermd tegen kinkhoest door antistoffen. Nergens zag ik staan: je baby is beschermd tegen alle drie de ziektes door de antistoffen. Toen dacht ik is het niet alleen een booster voor mij voor difterie en tetanus en werken de antistoffen niet alleen voor kinkhoest voor haar. Daarom stelde ik deze vraag. Zelfs op de officiële website staat het zo onduidelijk:
https://rijksvaccinatieprogramma.nl/22wekenprik



