- Anoniem11 mei 2014 om 20:48
Ik heb sinds enkele jaren erg last van mijn ogen en oogkassen. Mijn ogen zijn vrij droog, specialistische oogarts heeft in 2013 in onderzijde traanbuisjes gevuld met een buisje om traanvocht beter in oog te houden. Wat is het probleem: mijn ogen doen zeer, ’s nachts knijp ik, om welke reden dan ook, de ogen stevig dicht, blijkbaar. ’s Morgens word ik wakker met het gevoel of mijn oogbollen uit de kassen willen, de hele oogkassen doen heel erg zeer en ik heb bonkende hoofdpijn. Ik heb al speciale zalf om het vetter te houden, scheelt iets. Overdag ooggel, ook om vochtiger te houden. Na opstaan, douchen is het iets beter. Als ik er, zoals nu, veel last van heb, heb ik ook zwarte kringen onder mijn ogen, schijnt van het schuren van de oogleden over de droge oogkassen te komen. Ik zie er dan uit alsof ik een dag of 3 slaap in moet halen terwijl ik heel goed slaap en niet moe ben.
Het opvallende is dat ik er vooral heel veel last van heb bij nat weer. Maand april was heel droog, zo goed als geen last er van, zwarte onder ogen is ook weg, zelfs geen zalf gebruikt. De afgelopen paar dagen, met al die enorme regenbuien word ik helemaal gek van de pijn. Het liefst zou ik ’s nachts mijn ogen ‘uitdoen’, maar dat gaat helaas niet. Doordat ik blijkbaar zoveel spanning krijg van de ogen slaap ik ook gestrest, ik druk met mijn hoofd hard in het kussen en wordt ’s morgens ook nog wakker met een stijve nek. Kortom heel erg vervelend en het beïnvloed heel erg mijn stemming.
Ik ben al jaren hiermee aan het tobben, ben blij als de luchtvochtigheid laag is, dan heb ik (bijna) nergens last van. Maar in Nederland komt dat niet zo vaak voor.
Wie herkent dit probleem en heeft er een oplossing voor?




