Zoeken Vraag het forum

Hulp / Advies werking ritalin ( geen werking )

Peter (huisarts)

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo ik ben X ( naam vermeld ik liever niet )
    18 jaar
    Een maand of 4 of 3 is er bij mij vastgesteld dat ik ADHD heb ( is ook egt zo want ik heb alle symptomen en ik hoor vaak dat het te snel vastgesteld word maar bij mij is het juist vastgesteld )
    Ik heb dus ritalin voorgeschreven gekregen.
    Maar voordat ik de medicatie kon krijgen via me arts heb ik het een tijd daarvoor al genomen omdat ik helemaal gestoord word van de onrust in mijn hoodf , heel erg chaotisch , impulsiciteit Enzovoort
    Toen nam ik het onregelmatig ( ik had al eerder een adhd test gehad maar ik heb een langetijd flink geblowd als zelfmedicatie en kon me daardoor ook beter concentreren ) toen ik het eenmaal voorgeschreven had gekregen was ik al een week of 2 gestopt met de medicatie ik nam elke x 2 tabletten van 10MG maar onregelmatig maar niet meer dan 3x 2tabletten van 10mg perdag
    Iniedergeval.. toen ik het voorgeschreven kreeg zei me arts begin er met 1 .. dat deed ik maar ik merkte niks alleen als ik een siggaretje rookte toen werkten het eventjes maar niet lang of sterk.. toen had ik me arts dat verteld en zei dat ik anderhalf moest neme maar dat werd m ook niet.. toen begon ik weer op nieuw aan 2 x 10mg x 3 perdag maar ik neem de medicatie heel verschillend en op onregelmatige tijdstippe de ene dag meer als de ander en op een geef ogenblik merke ik nix meer van de medicatie en had ik het verhoofd naar 3 tabletten in te nemen.. ( ik weer ik ga niet egt goed ermee om )..
    Nu merk ik ook niet egt veel meer van dese dosis maar ik wil het niet verhogen

    nu had ik gelezen dat het verslavend kan worden maar dat is niet hetgeval want ik ben watbreft verslavinge erg sterk in me schoenen en ik raak totaal niet snelverslaafd .. ik had gelezem dat je de medicatie voor het voledige effect weer moet gaan in nemen op vaste tijden
    dat wil ik nu gaan doen maar mijn vraag is moet ik eerst een paar dagen stoppen met het innemen van de medicatie of moet ik gewoon perde volgende dag me aan me oude schema houde om de 3 uur 5x 20mg ( ik werk de heleweek behalve zondag en me schema was perfect op het begin tot ik de dosis zelf verhoogd had en van me tijdstippen afkoersde

    hoe herstel ik mijn schema het best voor weer een optimaal effect want ik wil me dosis niet verhogen en ik wil de medicatie gewoon gebruiken voor waar het voor bedoeld is ( concentratie op school / werk ) ik hoor graag snel terug want ik wil zo snel mogelijk opnieuw goed beginnen voor een goed effect

    ps ik wil mijn arts buiten houden daarom wil ik advies van jullie

    GR X

    5 reacties
    Reageren
    Tandor1

    Het is inderdaad belangrijk dat je de medicatie op tijd en regelmatig inneemt. Ik raad je ook aan om de voorgeschreven dosis van je arts aan te houden. Porbeer dat eerst even uit en kijk hoe de werking is als je het regelmatig en op tijd inneemt. Als dat na een paar dagen onvoldoende werkt ga dan terug naar je arts en laat de dosis aanpassen. Doe dat niet op eigen houtje. Ritalin is geen paracetamolletje! Ook belangrijk is dat je de laatste dosis niet later dan 4 uur voordat je gaat slapen te nemen.
    Bovendien is het heel erg belangrijk dat je tijdens het gebruik van ritalin niet blowt en geen speed of XTC gebruikt. Dat kan namelijk heel nare gevolgen hebben.

    Lees ook:
    http://home.wanadoo.nl/inca0/as/ritalin.html

    Ik adviseer je om aanpassingen van de doses altijd in overleg te doen met de arts.

    Reageren
    Anoniem

    Dankje wel dat lijkt me een goed idee
    ik zal even kijken hoe het gaat en gewoon 2 tabletten inneemen met een goed schema
    wat betreft ritalin en hoe het werkt etc weet ik veel ik heb me er erg in verdiept de laatste 2 weken vandaar dat ik ook nu een goed schema wil mijn schema is dit ( ook volgends arts )
    8 uur 2x 10
    11 uur 2x 10
    2 uur 2x 10
    5 uur 2 x 10
    8 uur is het volledig uitgewerkt ( 11 uur ga ik naar bed ) en ik heb nooit egt erg last gehad van de bijwerkingen aleen een beetje moeilijker in slaap maar door mijn werk ben ik zoizo erg moe als ik thuis kom dus daar heb ik eigelijk geen last van en wat betreft eten dat is eiglijk het enigste waar ik last van had ik kan nooit eten in de ogtend dus ik drink 2 pakke goedemorge in de lunch eet ik 3 / 4 boterhammen en 2 glazen melk
    tusse de lunch en avond eten een kleine snack en met avond eten een goed vol bord
    afentoe na avond eten een kleine snack ( ik eet ook zoizo minimaal 2 stuks fruit perdag )..
    Ik had ook met de arts overlegt of ik op werk ook mogt innemen omdat ik verschillende dagen werk maar nu heb ik 2 baantjes en vaste dagen werk dus we hadden samen me schema aangepast
    maar ik wil niet hoger gaan dan een dosering van 3×10 .. anders kap ik er gewoon mee
    ik begin per morgen ( 8-12-13 ) met me vaste schema en zal het je laten weten over 9 dagen of het werkt Dank u ( als er meer mensen zijn die me raad kunnen geven hoor ikdat graag )

    Reageren
    Tandor1

    Graag gedaan en succes ermee. Ik hoor het wel over een dikke week.

    Reageren
    Anoniem

    het gaat goed 🙂

    Reageren
    Tandor1

    Ben blij te lezen dat het goed gaat!
    Succes verder.

    Groet

    Reageren
Reageer op: Hulp / Advies werking ritalin ( geen werking )
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

3 min leestijd

Medicatie voor depressie: wat zijn de mogelijkheden en hoe werken ze?

adhd en stoppen met roken
4 min leestijd

Stoppen met roken bij ADHD

antidepressiva bij stoppen met roken
3 min leestijd

Antidepressiva voor stoppen met roken

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.