- Anoniem6 juni 2016 om 07:48
Hoi Allemaal,
Ik ben twee keer naar de huisarts geweest omdat ik last heb van veel en dunne ontlasting ochtends. Ik ga in de ochtend 3x naar het toilet en dan moet ik veel en dun ontlasten; een soort koeienvlaai. de huisarts heeft me nu movicolon (macrogol) meegegeven, maar in de bijsluiten staat dat dit een laxeermiddel is???? Wat gebruik word bij verstopping??
ik heb JUIST GEEN verstopping. dat heb ik ook gezegd. Op internet lees ik ook alleen maar ervaringen van mensen die verstopping hadden.Weet iemand hier iets van af?
9 reactiesReagerenJohn (moderator)
6 juni 2016 om 10:11Ondanks het feit dat je dunne ontlasting hebt, kun er toch sprake zijn van een verstopping. Dan heb je overloopdiarree.
ReagerenAnoniem6 juni 2016 om 12:20hoi taander bedankt voor je antwoord. het is geen overloopdiarre; dit heb ik ook al aan de huisarts gevraagd. ik produceer iedere ochtend namelijk 2 grote koeienvlaaien en kan ook zien dat het hetgeen is dat ik de vorige avond heb gegeten (bijvoorbeeld tomatenvelletjes of spinazie).
het is toch raar dat ik een movicolon krijg. ik durf het bijna niet te nemen. ik kwam er pas achter toen ik thuis was want ik was niet bekend met dit middel
ReagerenJohn (moderator)
6 juni 2016 om 15:48Als het geen overloopdiarree is, dan is het een vreemde keuze van de huisarts.
Reageren
Neem morgen even contact op en vraag waarom het is voorgeschrevenAnoniem7 juni 2016 om 18:08Hoi Tandor, ik heb gebeld. De assistente gaf aan dat het is voorgeschreven om mijn darmen ‘rustig’ te maken omdat ze door de dunne ontlasting, koeienvlaai, van slag zijn. zo zouden ze even rustig moeten worden.
Reageren
ik moet eigelijk morgen beginnen maar ik durf niet. ik heb al 3x ochtends ontlasting en denk dat de zakjes het erger maken??John (moderator)
7 juni 2016 om 18:17Het zou erger kunnen worden, maar dat hoeft niet perse slecht te zijn.
Reageren
Ze komen zo wel leeg en kunnen dan tot rust komen…Anoniem8 juni 2016 om 07:56bedankt tandor
ReagerenRina27 december 2018 om 11:10ik krijg altijd Movicolon en nu krijg ik Macrogol ls dat hetzelfde !
ReagerenJohn (moderator)
27 december 2018 om 21:24Dat is hetzelfde
Reagerenmirakel10 januari 2019 om 11:07


