Zoeken Vraag het forum

Macrogol/movicolon

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hoi Allemaal,

    Ik ben twee keer naar de huisarts geweest omdat ik last heb van veel en dunne ontlasting ochtends. Ik ga in de ochtend 3x naar het toilet en dan moet ik veel en dun ontlasten; een soort koeienvlaai. de huisarts heeft me nu movicolon (macrogol) meegegeven, maar in de bijsluiten staat dat dit een laxeermiddel is???? Wat gebruik word bij verstopping??
    ik heb JUIST GEEN verstopping. dat heb ik ook gezegd. Op internet lees ik ook alleen maar ervaringen van mensen die verstopping hadden.

    Weet iemand hier iets van af?

    9 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ondanks het feit dat je dunne ontlasting hebt, kun er toch sprake zijn van een verstopping. Dan heb je overloopdiarree.

    Reageren
    Anoniem

    hoi taander bedankt voor je antwoord. het is geen overloopdiarre; dit heb ik ook al aan de huisarts gevraagd. ik produceer iedere ochtend namelijk 2 grote koeienvlaaien en kan ook zien dat het hetgeen is dat ik de vorige avond heb gegeten (bijvoorbeeld tomatenvelletjes of spinazie).

    het is toch raar dat ik een movicolon krijg. ik durf het bijna niet te nemen. ik kwam er pas achter toen ik thuis was want ik was niet bekend met dit middel

    Reageren
    John (moderator)

    Als het geen overloopdiarree is, dan is het een vreemde keuze van de huisarts.
    Neem morgen even contact op en vraag waarom het is voorgeschreven

    Reageren
    Anoniem

    Hoi Tandor, ik heb gebeld. De assistente gaf aan dat het is voorgeschreven om mijn darmen ‘rustig’ te maken omdat ze door de dunne ontlasting, koeienvlaai, van slag zijn. zo zouden ze even rustig moeten worden.
    ik moet eigelijk morgen beginnen maar ik durf niet. ik heb al 3x ochtends ontlasting en denk dat de zakjes het erger maken??

    Reageren
    John (moderator)

    Het zou erger kunnen worden, maar dat hoeft niet perse slecht te zijn.
    Ze komen zo wel leeg en kunnen dan tot rust komen…

    Reageren
    Anoniem

    bedankt tandor

    Reageren
    Rina

    ik krijg altijd Movicolon en nu krijg ik Macrogol ls dat hetzelfde !

    Reageren
    John (moderator)

    Dat is hetzelfde

    Reageren
    mirakel

    Ja Google maar eens

     

    Reageren
Reageer op: Macrogol/movicolon
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.