Zoeken Vraag het forum

Pantoprazol stoppen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Ik ben gestopt met Pantoprazol door eerst af te bouwen (om de dag 20mg ipv elke dag) en nu sinds gisterochtend helemaal gestopt. Maar het is echt nauwelijks te doen. Zo veel maagpijn en ben kotsmisselijk (ook van m’n gastroparese). Ik ga volgende week naar Italie maar wil wel kunnen genieten.. Zou het ergste dan al geweest zijn? Rennie duo werkt maar even maar na een uur is dat effect weer weg. Kan ook nauwelijks wat eten (geen eetlust!)..

    Help!

    25 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Waarom ben je met de pantoprazol gestopt?

    Reageren
    Anoniem

    Ik kreeg het ong. 2 jaar geleden om te proberen, ik had misselijkheidsklachten. Die bleken geen gastritis maar gastroparese te zijn. En voor gastroparese heeft Pantoprazol geen baat. Maar pogingen het af te bouwen mislukten omdat ik extreem veel last van brandend maagzuur en misselijkheid kreeg. Dit is weer een poging maar ik vertik het op te geven :-)..
    Mijn internist is het er mee eens. Het medicijn biedt mij geen nut, ik gebruikte het alleen nog omdat ik niet zat te wachten op het afbouwen. Maar ik kom al B12 en ijzer te kort en door de protonpompremmer kan dit verergeren. Net als calcium. En de toegekomen kans op maag-darm infecties als E.Coli staan me ook niet aan.. Ik heb zo’n hekel aan voedselvergiftiging!
    De kans is ietsiepietsie groter, maar zelfs dat kleine beetje is mij te veel. Als ik de Pantoprazol nu écht nodig had dan zou ik het uiteraard bijven gebruiken maar het heeft geen doel.

    Reageren
    John (moderator)

    Helemaal zonder effect is de pantoprazol dus toch niet.
    [quote]Maar pogingen het af te bouwen mislukten omdat ik extreem veel last van brandend maagzuur en misselijkheid kreeg.[/quote]
    Ook nu heb je dus weer klachten door het stoppen van de pantoprazol.

    Overleg eens of sucralfaat 1 gram een oplossing zouden kunnen zijn.

    Reageren
    Anoniem

    Vervelend zeg. Enig idee hoe je aan die gastroparese bent gekomen?
    En het maakt vooralsnog niet uit wat je eet?
    Denk wel dat je op den duur moet stoppen met de pantoprazol inderdaad. Is geen middel voor de lange termijn. Kunnen veel bijwerkingen aan vast zitten.
    Misschien is je lichaam in die lange tijd toch een soort van afhankelijk geworden en heeft het gewoon wat tijd nodig.
    Ik heb zelf heel veel baat gehad bij het natuurlijke middel Antimetil. Kleine tabletjes met een zeer hoog geconcentreerd gemberpoeder. Gember heeft verrassend veel effect op de spijsvertering.

    Reageren
    Anoniem

    Tandor, dank je voor de tip! Ja nu met de rebound effecten wel veel maagzuur. Maar toen ik ermee begon met de pantoprazol had ik nooit maagzuurklachten.

    Anoniem, ik kan weinig eten. Ik eet voornamelijk minder vezels, minder vet, minder suiker en niets dat warm of erg zout is. Wat ik wel kan eten zonder er erg last van te krijgen is magere yoghurt, alles door een blender, gekookte groenten (absoluut niet rauw!), magere zoute crackers, wit brood en thee. Dus mijn gewicht is van 80 kg (overgewicht) naar 60 gegaan. En het kost me moeite het gewicht eraan te houden. Maar de duizeligheid van niet eten is ook niet te houden dus ik eet wel, ondanks dat ik overal last van krijg.
    Mijn misselijkheid begon na een zonnesteek in Zuid Frankrijk. Allemaal verkeerde diagnoses gehad (IBS, depressie, angststoornissen, münchhausen) omdat dokters dachten dat ik het verzon voor de aandacht of te lui was. Münchhausen was het meest beledigend (verzinnen en jezelf ziek maken voor aandacht). Nadat ik van Prozac doorsloeg en twee keer in een inrichting kwam besloten ze dat het ook geen depressie was (omdat ik paradoxiaal reageerde op de AD).
    Lang verhaal I’m sorry!

    Heb je zelf ook een gastroparese? Of andere maagklachten? Ik drink me een ongeluk aan gemberthee en neem ook capsules. Top spul!
    Antimetil ken ik (nog) niet.

    Reageren
    Anoniem

    Oh sorry verkeerd gelezen, Antimetil ís de gember!

    Reageren
    Anoniem

    Gebruik Nexiumcontrol. Doe NIET elke 24 uur ééntje, maar om de 84 uur ( d.i. 3.5 dag ) één tablet. Blijf ’s avonds recht zitten. Ga niet meteen na eten plat liggen op je bed of bank. Maak je eten niet te gekruid. Eet in kleine beetjes. Kleine bordjes, geen grote borden gebruiken. Vermijdt vet. Geen jus bij je aardappelen doen, want jus is erg vettig.
    Sterkte en succes!
    Hen Neeft
    ([email protected])

    Reageren
    lynn

    Vreselijk, erg veel maagzuur bij het stoppen. Bijna geen doen, bij omdraaien in bed komt het naar boven. Dus nachtrust ook minder.

    Hoelang duurt dit nog?

    Reageren
    John (moderator)

    Ben je er in een keer mee gestopt?

    Reageren
    Hans

    je kunt stoppen,maar voeding is het belangrijkste

    je moet een strikt dieet volgen

    ben na 6 jaar 2 x 40 mg naar 0

     

    Reageren
    Anna

    Stoppen met magere yoghurt, beter is kwark en verder geen melkproducten en suikers. Na jaren gebruik van pantoprazol al 3 maanden gestopt

    Reageren
    Ruud

    Paar maanden geleden abrupt gestopt met Pantoprazol. Tijdelijk (ca. 2 weken) Iberogast gebruikt. Ik red het nu met gemiddeld 1 Rennie per dag, altijd nog stukken beter dan het innemen van maagzuurremmer! Wel opletten geblazen met wat ik eet (is voor iedereen verschillend). NB. Rustig eten en goed kauwen. Zeer belangrijk.

    Reageren
    harry

    het lijkt, ik heb twee weken pantoprozol gebruikt, dat pantoprazole de maagproblemen onderhouden zonet versterken.Toen ik er mee stopte had ik meer problemen dan toen ik er mee begon.Eerst was het een beetje schurend doffe pijn .Na de pantaprozole is m’n bovenbuik permanent verhard opgeblazen, veel scheten, boeren en permanent opgeblazen pijn,terhoogte van antrum en uitgaan naar dunnen darm.de huisarts schreef 6weken extra vol.Niet ingenomen en na reflux onderzoek(24uur slangetje)20 mg ameprazol voorgeschreven.of een operatie was het advies.Ik had een beetje pijnwel antrum chr.gastritis.geen PH.ik heb weinig vertrouwen in de behandelingen met zuurremmers.ze worden voorgeschreven als snoepjes en hebben veel bijwerkingen.Je bent je zoutzuurfilter kwijt, alle bacteriën marcheren gewoon je systeem in.slokdarm beschermt met die goeie pillen, maar patient dood door bijwerkingen.Het lijkt alsof al die pillenvoorschtijvers blij zijn dat ze je als patient hebben en net doen of ze gek zijn.Is hun lichaam toch niet.de farmacie hebben een maagzuurremmen product geschapen wat als je stopt een 10 keer erger maagprobleem hebben ontwikkeld.KASSA!!!!!

    Reageren
    Donja

    ik ben ineens gestopt. Heb weinig bijwerken.

    Reageren
Reageer op: Pantoprazol stoppen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

1 min leestijd

Wat vind jij van online een huisarts spreken?

4 min leestijd

Een soa zonder klachten: hoe herken je iets wat je niet voelt?

4 min leestijd

Soa zonder seks: kan je een soa oplopen zonder seksueel contact?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.