Zoeken Vraag het forum

Ontstoken divertikel, hoelang duurt het?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Vraagje: vorige week woensdag kreeg ik last van buikpijn links en koorts. Stoelgang ging ook moeizaam. Naar de huisarts geweest, buik onderzocht, bloed laten prikken. Ontsteking (hoog bezinksel). Zeer waarschijnlijk ontstoken divertikel. Rustig aan doen was het advies en volgende maand weer bloed laten prikken. Na de zomer een inwendig darmonderzoek (eerst moeten de darmen gestabiliseerd zijn). Het ging even goed, de koorts was weg na twee dagen. De pijn werd ook stuk minder. Maar vanavond komt de pijn weer terug en net 38 koorts. Is dat gebruikelijk bij ontstoken divertikel? Hoe lang duurt het? Ik heb niet heel rustig aan gedaan eerlijk gezegd. Gewoon wezen werken.
    Verder vraag ik me af hoe ik aan die ontsteking kom. Ik eet juist veel vezels, beweeg veel en rook niet. Geen overgewicht (55 kg bij 1.62) Heb de afgelopen vier maanden wel een gezondheidsdieet gevolgd omdat ik hoog cholesterol had, die nu na die vier maanden drastisch is gezakt.

    14 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Divertikels zijn kleine uitstulpingen van de darmwand in de buikholte. Divertikels stulpen naar buiten uit. Ze ontstaan waarschijnlijk op zwakke plekken in de darmwand die onder verhoogde druk gaan uitstulpen. Divertikels zijn volkomen onschuldig en zullen ook nooit kwaadaardig worden. Divertikels kunnen gaan ontsteken als ontlasting in de uitstulping blijft hangen. Het gezondheidsdieet zou eventueel een oorzaak kunnen zijn omdat er een verandering in de ontlasting is ontstaan.

    Over de duur is weinig te zeggen. Dat is voor ieder verschillend. Als de klachten blijven aanhouden zou er eventueel een antibiotica kuur kunnen worden gebruikt.

    Reageren
    Anoniem

    Dank je wel Tandor voor de snelle reactie. Is het raadzaam nu gewoon te eten? Heb last van obstipatie maar durf geen darmprikkelende voeding te nemen. Wel een bord havermout genomen met amandelmelk aangemaakt.

    Reageren
    John (moderator)

    Probeer toch een beetje lichte voeding te gebruiken, voldoende drinken (1,5 ltr minimaal) en verse groente en fruit. Vezelrijk, fruit en drinken is belangrijk om je ontlasting zacht te houden.

    Reageren
    Anoniem

    Kan de ontsteking ook door zuivel komen? Ik bedenk me dat ik sinds twee maanden elke dag kwark eet. voorheen gebruikte ik altijd amper zuivel. Wel kaas maar dat heeft misschien een andere samenstelling?

    Reageren
    John (moderator)

    Dat denk ik niet. Het veranderde voedingspatroon verandert ook je ontlasting. Misschien is daardoor ontlasting in het divertikel blijven hangen.
    Maar spontaan kan dat dus ook gebeuren.

    Reageren
    Anoniem

    Hallo,

    Ik ben Lydia en bij mij komt de ontsteking wel van zuivel.
    En met name kwark.

    Reageren
    Anoniem

    Ook bij mij…. Alles wat met lactose, melkproducten te maken heeft

    Reageren
    elizabeth

    Ik heb sinds 2 weken heftige buikpijn; heb in het verleden 2x diverticultis gehad, 1x hiervoor opgenomen. Huisarts zegt nu dat ik moet afwachten, dat het vanzelf over zal gaan. Wel bloed geprikt, geen verhoogde ontstekingsreactie. Zij heeft Lactulose voorgeschreven en paracetamol. Hoe lang kan deze heftige pijn duren en gaat het inderdaad vanzelf over? Huisarts zegt dat antibioticum (vroeger wel gekregen) geen zin heeft. Graag advies.

    Reageren
    John (moderator)

    Als er geen ontsteking is dan heeft antibiotica inderdaad geen zin.
    Als de klachten blijven aanhouden ga dan terug naar de huisarts

    Reageren
    Nelleke

    Ik heb ook divertikels en sinds paar dagen pijn/kramp links in onderbuik. Ook verhoging 37,7 maar ook bijna niet gegeten. Moet ik dan die zakjes macrogrol wel nemen???
    Bijna geen ontlasting gehad in de afgelopen dagen.

    Hoop op wat advies
    Bedankt

    Reageren
    John (moderator)

    Waar heb je de zakjes voor gekregen?

    Reageren
    Hugo

    Ik heb gelezen dat divertikels weggebrand worden. Is dit waar en waar gebeurt dit?

    Reageren
    John (moderator)

    Dat zou soms idd kunnen. Dat doen ze dan in het ziekenhuis

    Reageren
    An

    Ik heb ook nu 3 weken last van divertikels ontstoken, veel pijn gezeur gehad aan rechter kant, ik heb divertikels rechts zitten.
    Nu bloed laten prikken of ik ook last heb van gluten, lever schildklier blaas etc…
    En maar afwachten tot volgende week…ik ben er zo klaar mee…als ik maar iets meer weet, wat kan ik wel eten en wat niet?

    Reageren
Reageer op: Ontstoken divertikel, hoelang duurt het?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.