Zoeken Vraag het forum

1x ontlasting in 8 dagen: gevaarlijk?

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • jorn

    Hallo,

    Het valt mij op dat ik de laatste tijd nog maar 1 keer in de 7 à 8 dagen naar het toilet moet. De ontlasting is normaal/niet hard. Het komt bij mij echter wel over als obstipatie. Normaal moet ik om de 4 à 5 dagen naar het toilet (al heel mijn leven)maar nu is de tussenperiode veel langer geworden

    Mijn vraag is of een tussenperiode zoals dit gevaarlijk/ongezond is door langdurig gevulde darmen. Kunnen darmen beschadigd worden door ontlasting? Ik heb ooit eens gehoord dat een darm kan knappen? Moet ik hiermee naar de dokter?

    Ik ben een 21jarige jongen, gezond, sportief

    Ik hoop dat iemand hier antwoord op kan vinden.

    3 reacties
    Reageren
    brenda

    iedereen heeft een eigen/normaal ontlastingspatroon , dit varieert tussen 3x p.d. tot 3 x p.w.
    dat van jou is wel erg weinig! Eet en drink je wel voldoende??? Vezels/fruit???
    Brenda

    Reageren
    jorn

    Hallo,

    Bedankt voor de snelle reactie!

    Ik begrijp goed dat het aantal keren naar het toilet gaan van mij heel erg weinig is. Dit is te verklaren door een aangeboren darmafwijking (anusatresie). Ik heb mijzelf geleerd altijd rekening te houden met vezelrijk en vochtrijk eten. Fruit eet ik veel maar geen fruit dat vocht wegtrekt uit de darmen zoals bananen. (ik weet niet of ik dit nu goed formuleer) Toch heeft dit geen grote invloed op mijn stoelgang.

    Kan dit gevaarlijk zijn?

    Reageren
    Jo

    Nee, dat is niet gevaarlijk, mits je geen drang heb.

    Dat is in iedergeval hetgene wat mijn huisarts mij jaren geleden reeds verteld heeft.
    Ik zelf zit rond de 5 a 8 dagen. En ik heb daar geen problemen mee, soms wordt ik er zenuwachtig van als het te lang weg blijft en afgezien ik toch alle dagen goed eet en drink. Gewoon langzame stofwisseling.

    Reageren
Reageer op: 1x ontlasting in 8 dagen: gevaarlijk?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.