Zoeken Vraag het forum

Regelmatig een opgeblazen, harde buik

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Loes

    Ik heb de laatste paar maanden af en toe last van een enorm opgeblazen buik. Mijn buik wordt dan vrij snel dik en hard totdat hij eruit ziet alsof ik halverwege een zwangerschap ben. Ik schaam me ervoor, aangezien ik niet echt zwanger ben, maar mijn buik dan wel net zo dik is. Normaal gesproken ben ik vrij slank dus het verschil is duidelijk te zien. Ik voel me dan vaak ook winderig, maar hoef verder niet naar het toilet (dat lost het probleem ook niet op). Het gebeurt vooral later in de avond of wanneer ik een nachtdienst heb gedraaid. Nu kan ik me voorstellen dat een nachtdienst je lichaam in de war brengt, maar waarom het dan ook op andere momenten gebeurt is me niet duidelijk. Het gebeurt vaak wel enige tijd na het eten. Ik kreeg al de suggestie dat het door gluten zou komen, maar dat wil ik niet zomaar aannemen. Ik wil ook niet voor ieder wissewasje naar de dokter, dus wou hier eerst even navragen of iemand een idee heeft wat dit is en wat het zou kunnen oplossen. Eigenlijk wil ik het niet oplossen met medicijnen, maar achter de oorzaak komen en dit gewoon voorkomen. Alvast bedankt voor jullie tijd! 

    4 reacties
    Reageren
    Catootje

    Misschien eens advies vragen op natuurgeneeskundig gebied. Je voedingspatroon kan een rol spelen, eventueel candida, slechte darmflora, tekorten aan bepaalde voedingsstoffen enz. Brood kan een opgeblazen gevoel geven; een tekort aan magnesium ook. In het algemeen is het beter om te zorgen voor complexe koolhydraten, eiwitten, vetten en vezels bij elk eetmoment. Nachtdiensten draaien kan je bioritme ontregelen; dit is natuurlijk niet alleen op het moment aan de orde maar langdurig

    Reageren
    Do

    Herkenbaar probleem. Jaren gehad, vooral bij lange avonden bijv feestjes.

    En na het avondeten.

    Ben er nu vrijwel vanaf:

    Onnodige suikers skippen zoals koekjes, chocopasta noem maar op.

    Vezelrijk gaan eten en innemen van psylliumvezels. Vezelrijk eten (veel groente, fruit, ook groente op brood op plak kaas etc, graanrepen, roggebrood etc.

    Daarnaast iedere dag een glas kefir.

    Het werkt als een tierelier! Alles rustig opbouwen, vooral de kefir anders raken je darmen van slag.

    Reageren
    Do

    En daarnaast iedere dag zeker 30/min bewegen, fietsen, wandelen. Niet bankhangen de hele avond. Eetgewoonte geeft ook energie dus is dat geen probleem meer.

    Reageren
    Dean

    Heb je al onderzoeken gehad?

    PDS komt niet in mijn woordenboek voor.

    Deze onderzoeken schieten mij nu te binnen:

    Gluten test

    Gastroparese onderzoek (maagledeging onderzoek)

    Pancreatitis (alvleesklier onderzoek : CT scan,bloedtesten,ontlasting)

    Helicobacter pylori (maag/ontlasting onderzoek)

    Algehele bacterie/parasieten onderzoek (maag/darmen)

    Reageren
Reageer op: Regelmatig een opgeblazen, harde buik
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.