Zoeken Vraag het forum

INR Waarde vaak te laag

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Y.

    Goedendag allemaal,

    Ik heb longembolie en daarvoor moet ik elke week prikken bij de trombose dienst om na te gaan of mijn inr waarde wel tussen de streefwaarden zit (tussen 2.0 en 3.5)

    Maar ik had afgelopen week 1.1 en vandaag 0.9. Ik snap er zelf niks van, want ik slik mijn tabletten elke avond trouw in. (4x per dag) Nu hebben ze mij telefonisch doorgegeven dat ik er nu 6 in moet nemen en vrijdag weer moet komen bij de trombose dienst. De vrouw die me belde deed erg bot en raar tegen mij, ze deed alsof ik mijn medicatie niet innam. Ik voel me er erg rot onder dat ze zo deed. Ik kan er toch niks aan doen als het te laag is en ik gewoon mijn medicijnen inneem?

    Zijn er meer mensen die dit probleem hebben? En weten jullie ook hoe dit kan komen?

    Alvast bedankt…

    18 reacties
    Reageren
    Victor

    Welke probleem bedoelt u precies? Dat u zich onvriendelijk behandeld voelt, dat uw INR waarde te laag is, of dat u 6 tabletten moet innenemen, of misschien een combinatie van deze punten?

    Reageren
    Florine

    INR staat voor International Normalized Ratio.

    het INR is een maat voor de stollingstijd van bloed. Het geeft aan hoeveel langzamer het bloed van de patiënt stolt dan bij iemand zonder afwijkende bloedstolling. Als de INR van iemand bijvoorbeeld 3,0 is, betekent dat dat diens bloed 3,0 keer zo langzaam stolt als van iemand zonder afwijkende bloedstolling, bijvoorbeeld 45 tegen 15 seconden onder gestandaardiseerde omstandigheden. Het INR ligt normaal gesproken zo tussen de 2,0 en 4,0.

    Als het INR dus [u]te hoog [/u]wordt, boven een bepaald niveau, loopt u meer risico op bloedingen. Meestal is vanaf de 5 erg hoog.

    Als het INR [u]te laag[/u] is, lager is dan de norm, dan neemt het risico op bloedstolling toe.

    Het ideale INR is voor ieder individu anders en afhankelijk van veel verschillende factoren en daarom is het belangrijk dat u uw behandelend arts informeert over wijzigingen in uw medicatie, uw dieet, veranderingen in de dagelijkse lichaamsbeweging, het alcoholgebruik, roken en andere factoren waarover u als het juist is uitgebreid bent geïnformeerd.

    Reageren
    Y.

    Goedendag,

    Dankuwel voor uw reacties Victor en Florine. Ik bedoel eigenlijk dat ik niet snap waarom het zo schommelt en waarom het nu weer veel te laag is.
    (Natuurlijk ook dat ik onvriendelijk wordt behandelt, maar nu is voor mij de grote vraag waarom het te laag is)

    Alvast bedankt.

    Groetjes..

    Reageren
    Esmée

    De vraag waarom het nu bij u zo laag is, kan alleen uw behandelend internist beantwoorden. U kunt zelf nadenken of er een of enkele van deze beïnvloedende factoren zijn gewijzigd, en dat dient u dan met uw behandeld arts te communiceren.

    Reageren
    Trombosedienst Begeleide Zelfzorg

    Gaat het nu beter?
    Wij vinden dat geen enkele zorgverlener bot moet doen tegen een patiënt. Je bent toch de klant en het gaat om jouw eigen gezondheid.

    Als je meer wilt weten over zelfmeten en over jouw INR, kun je gerust eens bellen of een mailtje sturen naar BegeleideZelfzorg….

    Reageren
    Anoniem

    Voordelen van zelfmeten bij de Begeleide Zelfzorg Trombosedienst:

    Begeleide Zelfzorg is een trombosedienst met een aanpak die veilig en comfortabel is:

    U hoeft niet meer naar de trombosedienst en u kunt zelf de stollingswaarde doorgeven via de website, ook tijdens vakanties.

    Door zelf te meten bent u beter op de hoogte en meer betrokken bij uw eigen behandeling.

    U bent niet meer afhankelijk van openingstijden van de trombosedienst.

    Een vingerprikje is minder belastend dan bloedafname via een injectienaald.

    sBZ kan samen met uw apotheker extra op al uw medicijnen letten en zo complicaties voorkomen.

    Bij sBZ kunt u snel en deskundig antwoord krijgen op vragen omtrent uw antistolling, die in uw dossier worden opgeslagen.

    sBZ is zeven dagen per week bereikbaar. U kunt zeven dagen per week meten en advies opvragen.

    Bij sBZ wordt u doorgedoseerd door internisten, zodat u deskundig advies kunt krijgen bij ingrepen.

    sBZ doet onderzoek, met academische ziekenhuizen, om trombosezorg comfortabeler en veiliger te maken.

    U kunt de specialist en huisarts 24 uur per dag, ook in noodgevallen, inzage in de INR waarden geven.

    Bij sBZ kan ik vandaag nog starten met de zelfmeetcursus.

    Bij sBZ hoeft u niet zelf te doseren, maar geven wij u advies over uw doseringen.

    Bij sBZ noteert u ook kleine complicaties, als blauwe plekken. Daarmee kunnen wij op alle signalen letten om complicaties te voorkomen.

    sBZ stuurt de strips die u nodig heeft om zelf te meten per post naar uw huis.

    Als u niet zelf kunt meten, kan de wijkverpleging van Buurtzorg uw stollingswaarden meten en uw dosering uitzetten. Met alle kennis over uw medicatiegebruik en uw persoonlijke situatie.

    sBZ gaat u goed adviseren over de nieuwe antistollingsmiddelen die er aan komen.

    Lees meer op: http://www2.begeleidezelfzorg.nl/nl/home

    Reageren
    Y.

    Dankuwel allen,

    Mijn INR waarde is nu elke week standaard 2.2, grappig vind ik dat wel.

    Nu gaat het wel wat beter, ondanks dat ik veel pijn heb (nog steeds) op mijn borstkas.

    Maar dat zijn de na weeen volgens mij internist en denk ook wel dat het zo is. Het schijnt dat er veel tijd nodig is voor volledig herstel (half jaar tot een jaar) En dat merk ik echt wel.

    Groetjes

    Reageren
    M

    He,

    Ik heb exact hetzelfde probleem; afgelopen donderdag is bij mij een fikse longembolie geconstateerd, en ik werd dus meteen aan de injecties gezet en aan de pillen (Fraxodi en Acenocoumarol).

    Vandaag mijn eerste bloedwaarde te horen gekregen, en dit was 1.2. Balen, want het houdt in dat ik mezelf nog langer moet injecteren terwijl ik hoopte dat vandaag de laatste zou zijn.

    Maar ik heb net wel ergens anders gevonden dat groene groenten (spinazie, sla, spruiten, broccoli) en vitaminepillen (evt ook vitaminedrank) je stollingswaarde kunnen beinvloeden. Aan de andere kant, als je dit regelmatig neemt, en gevarieerd eet schijnt het weer weinig uit te maken.

    Wellicht kan je hierop letten om zo je INR hoger te houden. Het gekke is bij mij dat de pijn wel vrijwel weg is, terwijl mijn bloed dus niet veel trager stolt dan normaal. Hoe dan ook, de artsen zullen het wel weten, ga je dan maar van uit.

    Reageren
    cora mooy

    ik slik 5 dagen 5 acenoucoemarol en 2 dagen 6 pillen en nog krijgt de trombosedienst mij niet tussen de 3.0-4.0. ik prik mij elke week zelf en zij weten het ook niet!ik heb een bloedziekte genaamd pv.is policithemia vera vrij vertaald te dik bloed.

    Reageren
    Moon

    Is er een stollingsafwijking vastgesteld? Wat is de oorzaak van je longembolie? Het eten van bepaalde groente en fruit kan effect hebben op de inr, dat klopt, maar soms kan het zijn dat dat juist veroorzaakt wordt door een stollingsafwijking. Misschien anders ff kijken via Google naar de Factor vijf van Leiden.

    Reageren
    elizabeth

    hallo ja ik heb al anderhalf jaar trombose, het schommeld steeds word er moe van vorige week 4.8 nu weer 1.1 ze hebben er geen verklaring voor alleen meer pillen slikken niet ongerust zijn het is bij mij steeds lager dan hoger kop op groeten van mij

    Reageren
    Anoniem

    mijn waarde nu ook 1,1 en ben wel wat ongerust om zo terug een trombose te maken. Ben vorige maand hiervoor opgenomen in het ziekenhuis en vraaag me af of ik me nu zorgen moet maken. Ik ga alvast vanavond een glaasje rode wijn drinken en beetje pikzwarte chocolade eten van meer dan 85 %. Verder moet ik mijn medicatie inderdaad ook verhogen.

    Reageren
    Anoniem

    Ik heb ook vaak geschakeld in het begin uiteindelijk komt het goed. Beetje vreemd dat de medewerker zo reageert. Let wel op met drank en bepaalde voeding en neem echt trouw en op vaste tijden je medicatie graag leo

    Reageren
    roelien

    ik word al jaren thuis door  trombose dienst geprikt moet tussen de 2 en 3 zitten maar is nooit het zelfde vandaag geprikt was 6.1 nog nooit gehad dus bellen ze niks in nemen    als ik veel stres heb  en dat was  op moment heftig  veel narigheid  door operatie`s  2 in 6 weken   daar komt het niet alleen door maar  valt op veel stres   werkt ook tegen dit heb ik nog nooit gehad zo hoog hoogste was 4.2 en laags 1.4  zou wel eens willen weten hoe dat nu kan heb wel een wond die nog niet echt dicht is  en lekt en de zusters van de trombose diens die hier al 4 jaar mij prikken  zijn klasse heb wel veel chocolade eitjes gegeten  heel veel  vr groet Roelien

     

     

    Reageren
Reageer op: INR Waarde vaak te laag
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Ouder dan 40 jaar? Meet regelmatig je bloeddruk
4 min leestijd

Ouder dan 40 jaar? Meet regelmatig je bloeddruk

Trombose; één van de belangrijkste doodsoorzaken in Nederland
7 min leestijd

Trombose; één van de belangrijkste doodsoorzaken in Nederland

Vaak last van een bloedneus kan een teken van ITP zijn
5 min leestijd

Vaak last van een bloedneus kan een teken van ITP zijn

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.