Zoeken Vraag het forum

Altijd verkouden , duurt lang en rochelend hoesten

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Inge

    Mijn zoontje, bijna 10, pikt alles op. Het gevolg is dat hij praktisch altijd verkouden is(het hele jaar door). De kinderarts heeft verschillende onderzoeken gedaan: afweer, coeliakie, bloedonderzoek, longfunctie, bij KNO arts geweest. Met als enig resultaat: boompollenallergie. De KNO arts die wij (in het voorjaar) bezochten constateerde verdikt neusslijm (lijkt mij logisch in het voorjaar met een boompollenallergie en dit zegt naar mijn inziens niets over de rest van het jaar).
    Als test Ventolin meegekregen, helpt niet. De kinderarts adviseert nu een neusspray, maar daar geloof ik niet in.

    Hij is ook klein voor zijn leeftijd, 1.30m. Ook dat aangekaart omdat ik vermoed dat het een met het ander te maken heeft. Kinderarts laat groei in curve zien: zit er nog binnen en dus geen reden voor verder onderzoek.

    Ondertussen is mijn kind wederom zwaar verkouden en hoest zijn longen uit zijn lijf. Vanmorgen zelfs slijm overgegeven (dus net als je moet overgeven als je ziek bent).

    Ik weet het niet meer, kinderarts geeft aan dat hij verdere onderzoeken niet nuttig acht. Wie herkent dit en weet in welke richting ik het zou kunnen zoeken? Svp geen vitamine / weerstandverhogende tips etc want dat is allemaal onderzocht: geen tekorten.

    9 reacties
    Reageren
    Jolein

    Hallo Inge,
    Vanaf mijn geboorte ben ik allergisch (dieren, huisstof en naaldbomen) en astmatisch en in NL was ik onder controle/behandeling in het Astmacentrum Heideheuvel (Hilversum). Op mijn 16e ben ik een half jaar naar Davos geweest en vanaf toen is het zoveel beter gegaan. Nooit meer zó verkouden en dat soort vreselijke hoestbuien gehad. Inmiddels ben ik 39 en mama van een meisje van 11 en wonen we al lang niet meer in NL, maar mijn dochter heeft ook de gewoonte om elke verkoudheid van een ander op te pikken en bij haar is verkoudheid=benauwdheid. Wanneer ze zo’n crisis heeft, krijgt ze Solupred (Prednison – niet langer dan 3 dagen, vreselijk spul) en om de 4 uur een verneveling van Atrovent & Salbutamol (Ventolin). Gelukkig beperken deze aanvallen zich tot 1x per jaar (meestal najaar) en heb ik de idee dat haar afweersysteem sterker wordt. Haar dagelijks medicijn gebruik bestaat uit Seretide en Singulair 5mg. Neusspray vindt ze echt verschrikkelijk maar als het moet, is het Nasonex. Als ik jou was, zou ik Heideheuvel eens contacteren en je zoontje daar laten onderzoeken. Mocht je nog vragen hebben, ik volg het topic.

    Groetjes Jolein

    Reageren
    Jolein

    Hier de link van het Nederlands Astmacentrum:
    http://www.nad.ch/

    Reageren
    Inge

    Bedankt voor je uitvoerig antwoord. Volgens kinderarts is het geen astma omdat het longfunctie onderzoek uitwijst dat hij gezonde longen heeft en dus wordt dat van het lijstje gestreept door de arts.

    Vr groet!

    Reageren
    Jolein

    Hallo Inge,
    Ik ben het daar niet mee eens. Mijn dochter heeft ook gezonde longen en een allergietest heeft niets aangetoond (je weet wel, die test met de kerfjes in de arm en dan de allergische reacties op de verschillende stofjes afwachten). Toch is ze hartstikke vatbaar voor verkoudheden die ze 9 van de 10 keer door anderen oploopt, en ik dus weer met een doodziek kind thuis zit (koorts, snot, hoesten niet normaal). Echt, laat je niet afschepen. Jij bent zijn mama en je voelt het naar mijn idee goed aan. Wat let je om een afspraak te maken met een andere arts?

    Succes

    Reageren
    Inge

    Dat is waar, een 2nd opinion kan ook nog. Binnenkort worden er nog longfoto’s gemaakt. Misschien dat die foto meer laat zien. Mij laten afschepen laat ik me zeker niet, maar aangezien ikzelf astmatische bronchitis heb, weet ik wel welke klachten typisch zijn voor een astmatische aandoening.

    Als kleuter heeft hij ook roodvonk en kinkhoest gehad. Al zeggen artsen dat het niet zo is: ik ben bang dat met name de kinkhoest nog steeds van invloed is op zijn gesteldheid nu.
    Lief dat je zo reageert overigens!
    Inge

    Reageren
    Sammie

    Hallo, late reactie hier omdat ik zelf ook aan het zoeken was… maar mijn zoon is 10,5 en ook altijd verkouden… alleen in de zommervakantie neemt het af en blijft het weg, maar zodra hij weer naar moet: bingo!! het gehele schooljaar door. Maar mijn zoon is juist heeeeel lang voor zijn leeftijd, dus ik denk dat het daar ook niks mee te maken heeft…Maar geen oplossinng voor je, want ook hier is er “niks” aan de hand volgens artsen… voordeel is wel dat hij wel gewoon naar school gaat, hij weet niet meer beter… Succes!!
    Groetjes Sammie

    Reageren
    Inge

    Nee, heeft hij al gehad, en zijn klachten als boven beschreven zijn zo’n 10 maanden van het jaar.

    Reageren
    Anoniem

    Misschien zit er iets in zijn voeding waar hij niet tegen kan. Teveel melkproducten. Mijn dochter heeft van september tot december een verkoudheid gehad. Snotteren, niezen en hoesten tot ik alle melkproducten schrapte alsook bananen. Geen probleem meer.

    Reageren
Reageer op: Altijd verkouden , duurt lang en rochelend hoesten
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Droge hoest en slijmhoest; wat helpt
4 min leestijd

Droge hoest en slijmhoest; wat helpt?

Oorzaken van chronisch hoesten
5 min leestijd

Oorzaken van chronisch hoesten

Hoe kom je van een kriebelhoest af?
4 min leestijd

Hoe kom je van een kriebelhoest af?

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.