- Mark19883 april 2012 om 16:42
Beste lezer,
Vorig jaar ben ik op mijn oor geslagen en destijds zat er een bloeding in (blauw en dik). Gelukkig heb ik op tijd ijs er op gedaan en viel de zwelling mee. Na enige tijd is alles weer herstelt en verder geen zichtbaar letsel.
Afgelopen week heb ik wederom een klap op ditzelfde oor gehad, echter was het nu enkel rood en (volgens de huisarts) gekneusd.
Nu vroeg ik mij af in hoeverre de kans op een bloemkooloor ontstaat indien ik door blijf gaan met vechtsport? Er is nu 2x een “forse” klap op terecht gekomen in 1 jaar tijd.
Ik wil graag door blijven gaan met de sport die ik nu doe. Alleen bestaat de kans dat er wederom een klap op komt o.i.d. tot nu toe is dit opgelost met ijzen.. ik weet alleen niet of dat altijd genoeg is. Kunt u mij verder informeren?
6 reactiesReagerenBescherming3 april 2012 om 17:59Hoi Mark1988,
Als je deze sport zo leuk vindt en wilt blijven beoefenen, koop dan een hoofd-helm voor vechtsporten. Deze helm beschermt je tegen bloemkooloren en andere blessures aan je hoofd.Groeten, Lauriane
ReagerenMark19885 april 2012 om 14:35Hallo Lauriane,
Dat ken ik. Alleen is mijn vraag hoe snel zoiets ontstaat? Even afgezien van de helmen die je hebt
ReagerenBloemkooloor6 april 2012 om 06:58Volgens mij hangt dat af van de klap of stoot die je op je oor krijgt. Als het kraakbeen beschadigt, ontstaan er bloedingen. Als deze bloedingen worden opgeruimd door het lichaam, verdwijnt het kraakbeen ook waardoor het oor dus verschrompeld.
ReagerenHans6 januari 2013 om 19:25Bloemkooloren;ze zijn wel hot nu op een of andere manier……veel vechters dragen ze met trots……Maar als je ze echt niet wilt: draag een hoofdbeschermer wanneer je aan kick boksen/boksen doet…..Beoefen je judo/MMA/worstelen koop dan een OOR-beschermer,Kijk maar op sites van zaken die sportspullen verkopen voor vechtsporten.Het is een soort cup,verstelbaar,en is ongeveer 30 Euro.Sukses met je sport!
ReagerenHans6 januari 2013 om 19:32nog ter aanvulling; hoe SNEL je die krijgt;ligt aan de persoon;de een heeft al een oneffenheid bij alleen dubbelknakken,en de ander krijgt er stoten op en er gebeurt niks!Bedenk wel;die oren van de UFC vechters in MMA sport zijn PROFS en krijgen er mega harde trappen/kicks/stoten met relatief dunne MMA handschoenenDus spiegel jezelf daar niet te veel aan af……..Ciao!
ReagerenAnoniem7 januari 2013 om 13:00Lelijk, bloemkooloren!
Reageren



