- Katrien25 oktober 2022 om 17:27
Oke dit is een heel raar probleem dat ik sinds kort heb.
Op mijn werk werd ik aangesproken dat telefoongesprekken moeizaam verlopen. Er werd gevraagd of ik ze moeilijk begrijp en of daar een reden voor is.
Oke soms versta ik ze inderdaad minder goed maar ik ben er wat over gaan nadenken hoe het gaat in een normaal gesprek.
En inderdaad ik moet vaak tegen mensen vragen “wat” of dat ik totaal iets anders verstond dan wat er werd gezegd.
Voor mij voelt het of mijn oren constant een soort mcgurk effect over zich hebben. enkele voorbeelden die ik kan geven.wat na de pijltjes staat is hoe ik het soms hoor
baks -> beks/ besk
van laan -> van laar
gemogen -> gewogenOke natuurlijk hangt dit wel van wat factoren af, meestal hoe de persoon in kwestie praat.
maar ik heb dit ook al gemerkt bij vrienden en familie dat dit nou net iets te vaak voorkomt dan vroeger.Nu ik heb wel al enkele jaren last van mijn kaken. Het doet niet echt zeer maar voelt altijd gezwollen aan. Het voelt alsof er iets tegentrekt bij elke mondbeweging die ik doe. Dit gevoel loopt dus van onderaan mijn kin/ keel tot aan mijn oren. Ik heb dit erger aan de rechterkant dan links.
Wat ik wel al gemerkt heb is als dit uitstraalt naar mijn oor dat ik soms heel dof hoor of een soort constante suis maar geen tuut toon. meer zo iets als je je oor tegen een kopje houd of schelp zoals men vroeger zei dat je dan de zee hoort.
Ik ben met dit probleem al bij verschillende artsen en specialisten geweest maar zonder veel succes. Van wat het probleem is, hoe het is ontstaan en er zijn vrij weinig oplossingen.
Mijn vraag is nu of de druk in mijn kaken ook effect kunnen hebben op hoe goed ik hoor? Of hoor ik gewoon slecht.
1 reactieReagerenJohn (moderator)
25 oktober 2022 om 17:35De kaken kunnen daar iets mee te maken hebben.
Reageren
Of je slecht hoort is natuurlijk met een hoortest bij een audicien vast te stellen


