Zoeken Vraag het forum

Linkerkant van mijn gezicht ‘verlamt’ op hoogte (vliegtuig)

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Afgelopen week heb ik voor het eerst gevlogen. Dat ging goed, zonder angsten… behalve op het moment dat we (via Ryanair) iets hoger gingen vliegen. Ver boven de wolken.

    Ik proefde een soort droogte (en dacht: dat is vast normaal). Het werd steeds droger, en ik likte wat aan mijn lippen. De linkerkant van mijn lippen begonnen wat te tintelen. Ik zat links bij het raampje, dus ben toen wat meer in het midden gaan zitten.

    De tinteling werd heftiger: ook mijn wang en gehemelte aan de linkerkant tintelden mee. Langzaam vergrootte het gevoel: ook mijn linkeroog ging mee en er ontstond hoofdpijn (voorhoofd). Het voelde uiteindelijk alsof ik een verdoving had gehad bij de tandarts. Mijn gezicht ‘hing’ niet, dat gaf me wel wat rust.

    Zodra het vliegtuig iets daalde ging het gevoel supersnel weer weg en kreeg ik gevoel weer terug. Klinkt voor mij als hoogteziekte, of iets met g-krachten ofzo. Op google las ik iets over de ziekte van Bell, maar dat lijkt me ook weer extreem.

    ps: op de terugweg had ik alles precies hetzelfde. Hetzelfde verloop en gevoel. Ben ik alleen met deze reactie? En kan een huisarts een test doen die antwoorden geeft (zonder in het vliegtuig mee te reizen?)

    7 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Hoogteziekte, G krachten en de ziekte van bell is zeker niet aan de orde. Dat herstel niet als je lager gaat vliegen. G krachten zijn in een passagiersvliegtuig niet van toepassing. De hoogte en een verandering in de cabinedruk kan dit veroorzaken. De een is daar gevoeliger voor dan de andere. Overleg het maar eens met je huisarts.

    Reageren
    Richard

    Goedemiddag ik herken me volledig in deze signalen.
    Ik zie dat het bericht uit 2014 was maar ben toch benieuwd of je een oplossing hebt gevonden hier voor. Ik vermoed dat er wellicht wat teveel oorsmeer in mijn linkeroor zit of vocht in mijn hoofd die door de hoogte gaan opspelen.
    Ik hoop dat je reageert op mijn bericht.

    Reageren
    John (moderator)

    Ik denk niet dat je 10 jaar na dato nog een antwoord gaat krijgen. Ben je met de klachten ook al naar de huisarts geweest?

    Reageren
    Inge

    Ik heb vandaag exact hetzelfde ervaren.
    Ben je er nog achtergekomen wat bij jou de oorzaak is geweest?

    Reageren
    Hanna

    Vandaag hetzelfde ervaren in een vliegtuig van Ryenair, ben benieuwd naar de oorzaak.

    Reageren
    Johan

    Ik heb deze klachten ook. Ben naar de huisarts gegaan maar die had geen idee. Ook naar de tandarts geweest maar ook hier hadden ze geen idee. Gebeurt op grote hoogte en zo snel de daling wordt ingezet gaat het weg. Ben toch erg benieuwd. Heb vaak gevlogen. De laatste x voor het eerst deze klachten, zowel op heen als terugreis. Was niet verkouden.
    Johan

    Reageren
    Jim

    Hi, ik vlieg al jaren meer dan 20x per jaar en afgelopen vrijdag dezelfde ervaring… tijdens het opstijgen kreeg ik een stekende pijn aan achter en om mijn oor, voelde ook een prop in m’n oor. Na een paar minuten een gekke smaak en voelde m’n tong verdoofd. Dit ging later over naar mij mond en oog. Mondhoek ging helemaal hangen en ik kreeg mijn oog niet volledig dicht. Best wel een beangstigend gevoel. Dit duurde zo’n 10 minuten en toen ging de stekend pijn weg en kwam mijn oor weer vrij. Hierna voelde ook de linkerkant van mijn gezicht weer normaal aan. Ik ben niet iemand die me snel zorgen maakt, denk dat het een soort van zenuw was waar druk op kwam te staan, maar als het vaker gebeurd, toch even langs de huisarts.

    Reageren
Reageer op: Linkerkant van mijn gezicht ‘verlamt’ op hoogte (vliegtuig)
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Naar de huisarts gaan
5 min leestijd

Naar de huisarts: wat kost een consult en wat wordt vergoed?

4 min leestijd

Lipoedeem: de vragen die mensen het vaakst stellen

Kun je staar voorkomen?
4 min leestijd

Kun je staar voorkomen?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.