Zoeken Vraag het forum

Tyrosine/tyramine en migraine

  • Anoniem

    Af en toe heb ik last van migraine met aura’s. Sinds kort hou ik een dagboek bij in de dag voor een aanval. Iets dat me opviel is dat enkele uren op voorhand pure chocolade heb gegeten.

    Na wat onderzoek blijkt daar tyrosine in te zitten dat migraine kan uitlokken. Door wat verder te lezen kwam ik op het feit van tyramine-tekort. Symptomen hiervan zijn depressie, apathie en grijs haar. Ik ben niet echt depressief, maar kan mezelf ook niet echt gelukkig noemen. Apathisch ben ik wel, ik heb ooit uit een vliegtuig gesprongen en dat deed me helemaal niets. Grijs haar heb ik ook en zelfs al op jonge leeftijd (en niet een paar haren, maar heel mijn hoofd).

    Nu om dat tyramine tekort aan te vullen kan ik supplementen nemen, maar dat gaat waarschijnlijk net hetzelfde effect geven als teveel tyrosine in te nemen, klopt dit? Ik begrijp de relatie tussen beide niet goed.

    Bedankt

    6 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Je moet de tyramine zeker niet gaan supplementeren. Dat zal alleen maar migraine aanvallen gaan uitlokken.

    Reageren
    Catootje

    Biogene aminen als tyramine en histamine kunnen zorgen voor allerlei klachten. Tyramine zorgt voor een lichte vernauwing van de bloedvaten en een verhoging van de bloeddruk, wat allerlei  klachten kan geven als hoofdpijn. Dit soort stoffen zit in chocolade, kaas (hoe ouder hoe erger), zuurdesem, eieren, zuurkool, champignons, vette vis enz. Bepaalde kruiden, smaakversterker en alcohol versterken de werking van deze biogene aminen.

    Tyrosine de een bouwstof voor allerlei neurotransmitters. Weet zelf de rol bij migraine niet.

    Wat je voeding betreft kan een schommelende bloeddruk door teveel snelle suikers ook ontregelingen geven. Beter bij elk eetmoment zorgen voor complexe koolhydraten, voldoende eiwitten, gezonde vetten en voldoende vezels bij elk eetmoment.

    Zowel bij migraine als bij vroeg grijs worden kunnen allerlei tekorten spelen aan vitaminen, mineralen, vetzuren en aminozuren. Denk onder andere aan magnesium, vitamine B/B12, vitamine D en omega 3.

    Weet niet of je man of vrouw bent. Bij vrouwen kan het hormoongerelateerd zijn. Dan kan oestrogeendominantie een rol spelen. Dan is het zaak dat bij te sturen met de juiste voeding, bepaalde supplementen en aanvullende middelen. Onder andere natuurlijke progesteroncrème.

    Reageren
    Anoniem

    Ik ben een man, het zit wel in de familie om op vroegere leeftijd grijs te worden, maar ik ben ‘gezegend’ om het wel extreem hard te hebben, daarom dat ik denk dat er ergens een tekort meespeelt.

    Supplementen nemen zit er dus niet in? Ik dacht even DE oorzaak van migraine aanvallen gevonden te hebben, maar niet dus?

    Reageren
    John (moderator)

    Helaas……  was het maar zo eenvoudig

    Reageren
    Mn

    Hallo, ik gebruik tyramine al jaren en het helpt mij enorm. Mijn vraag, mag ik raclette kaas gebruiken tijdens het gourmetten?

    Groet mn

    Reageren
    John (moderator)

    Ik zie eerlijk gezegd geen link tussen tyramine en raclette kaas en migraine

    Reageren
Reageer op: Tyrosine/tyramine en migraine
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Migraine, speelt voeding een rol?
5 min leestijd

Migraine: speelt voeding een rol?

Wat is jouw migraine trigger?
4 min leestijd

Wat is de trigger van jouw migraine?

Migraine, fabels & feiten
4 min leestijd

Migraine; fabels & feiten

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.