Zoeken Vraag het forum

hartpatient last van overslagen

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Dvd

    Hoi,

    ik ben al vanaf mijn geboorte onder controle bij de cardioloog. Mijn klep sluit slecht en mijn aortaboog is verwijd. De verwijding is sinds een jaar echt wijder geworden (mede dankzij een zwangerschap) en ik heb nu dus extra controles en een MRI gehad enzo.

    Nu heb ik de afgelopen week last van hartoverslagen. Die heb ik wel es vaker, een keer per dag misschien. Maar nu wel 5 tot 10 keer per kwartier.

    Kan dit ook komen door stress?? Ik ben mijn baan kwijt en daardoor natuurlijk ongerust over onze financiele toestand. Ik word er ook erg prikkelbaar door, dus ik gooi het maar op teveel spanning.

    Bedankt,

    Groeten D.

    7 reacties
    Reageren
    Anoniem

    Waarom schrijf je jouw ervaring hier op? Heb je een vraag of wil je alleen een mededeling doen?

    Reageren
    Eva

    Het lijkt mij dat je naar de cardioloog moet gaan. Maar is je dat nooit verteld wat je moest doen als je ziekte zou toenemen?

    Reageren
    Dvd

    @ anoniem; mijn vraag staat wel in het bericht; kunnen de overslagen komen door stress?

    @ Eva; Ik heb nooit ergens last van gehad. Ja af en toe de overslagen. Maar het is nu wel veel erger de laatste dagen. Er is me net verteld (omdat ze begin dit jaar er achter kwamen dat het nu wel erg verwijd is geworden) dat ik moet letten op duizeligheid enzo. En omdat die hart overslagen toch wel vaak onschuldig zijn heb ik de dokter of cardioloog nog niet gebeld.
    Ik dénk dat het door stress komt (en ik moet dus rustig aan doen!) en ik dacht misschien is hier iemand die dit kan beamen zeg maar. Mocht het wel aanhouden ga ik natuurlijk de dokter even vragen.

    Reageren
    Pino

    Ik zou er rekening mee houden dat deze zelfde symptomen met hartoverslagen bij jou met een cardiale voorgeschiedenis meer zouden kunnen betekenen dan een gevolg van stress. Gewoon naar de dokter gaan dus voor een ECG, en controle.

    Reageren
    Marc

    Abnormale kloppingen in de borstwand kunnen een teken zijn van een aorta aneurysma in de thorax.

    Een aneurysma van de aortaboog vertoont vaak pas in een laat stadium symptomen.

    Deze symptomen zijn het gevolg van de druk die de verwijde aorta uitoefent op de omringende weefsels; pijn (druk op omliggende weefsels), hoesten (druk op de trachea), slikproblemen (druk op oesophagus) en een piepende ademhaling.

    Reageren
    Erwin

    D.v.d, neem acuut contact op met een arts! Er zou sprake kunnen zijn van een acute verwijding van de aorta. Bizar dat u hierover als hartpatiënt door uw arts niet bent geïnformeerd contact op te nemen bij het optreden van deze symptomatologie. De kans dat in uw situatie is van oorzakelijke stress is veel kleiner dan normaal en de mogelijke gevolgen veel groter dan bij wat stress.

    Reageren
    Dvd

    Dag,

    jullie maakten me bang dus ik heb toch maar de dokter gebeld, omdat ik anders niet zou kunnen slapen vannacht..
    En hij zegt dat hartoverslagen heel normaal zijn, en hij zag geen verband tussen mijn afwijking en de overslag.
    Gelukkig maar.
    Toch bedankt voor de reacties.

    Reageren
Reageer op: hartpatient last van overslagen
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Haartransplantatie bij stress en haaruitval
5 min leestijd

Stress en haaruitval: hoe zit dat precies?

3 min leestijd

Symptomen van zwangerschap: dit zijn de eerste signalen

4 min leestijd

Baarmoederontsteking: hoe krijg je het en welke symptomen zijn er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.