Zoeken Vraag het forum

Hand/Pols 5x dubbelgeklapt bij val, 4mnd lang last

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Nero

    Op wintersport besloot ik het snowboarden eens te leren. Om een verhaal kort te houden, tijdens het snowboarden, viel ik soms hard achterover op de ijzige piste. Uit reflex stak ik mijn rechterarm uit om mijn val te breken. Mijn rechterhand bevond zich pal achter mijn rug, met de vingers naar mn rug toe.

    Hierbij boog mijn hand verder naar binnen dan eigenlijk mogelijk was, doordat ik er met mijn gewicht op viel. Hand klapte dus dubbel.

    Dit was al vrij pijnlijk en ging niet meteen over, dit gebeurde nogmaals 4x op die dag.

    Die avond verstijfde de hele rechter onderarm. Hand vormde zich in een klauw. Ik kon er mee bewegen, maar wanneer ik mn hand ontspande, vormde deze zich direct terug naar de vorm van een klauw (vingers naar binnen gebogen).

    Het is nu 4 maanden geleden:
    Ik kan mijn hand normaal gebruiken, echter, onder een vreemde hoek voel ik nog steeds de behoorlijke steek, net als dat ik met mijn rechterhand mijn rechterschouder probeer te raken. Het buigen begint aardig pijn te doen, en ik ben nog niet naar de dokter geweest.

    4 reacties
    Reageren
    Menno

    Tja, waarschijnlijk zijn er bij dit overrekkingstrauma toch weefsels beschadigd geraakt.

    Omdat je de klachten destijds onvoldoende serieus hebt genomen is het herstel onvoldoende ondersteund om het beste genezingsresultaat te behalen.

    Je zou kunnen overwegen, na een zorgvuldige diagnose door de huisarts of fysiotherapeut die lichamelijk onderzoek kan doen, een brace te gaan dragen om alsnog de arm de kans te geven helemaal te herstellen. Maar verwacht hier geen wonderen van, en zeker niet op korte termijn.

    Reageren
    Marc

    Zo’n scherpe pijn zou zelfs op een onvoldoende genezen fractuur kunnen wijzen. Het beste is inderdaad naar de huisarts te gaan voor een lichamelijk onderzoek en een diagnose. De klauwstand van de hand wijst op mogelijke schade aan de nervus ulnaris.

    Reageren
    Nero

    Zou het om een Scaphoid Fractuur kunnen gaan?
    De rechterpols van boven gezien, is de pijn linksboven. Als mijn pols slap hangt, en het met mn linkerhand beweeg, doet het juist op die plek pijn. Vooral wanneer de pols normaal gesproken niet verder kan. Inmiddels heb ik er minder last van.

    Veel bewegen?

    Reageren
    Anoniem

    De klinische diagnose wordt gesteld op basis van drukpijn op de tabatiere anatomique (anatomische snuifdoos) zie: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/22/Anatomical-snuff-box.jpg

    In geval van verdenking op een scaphoid fractuur (bevestigen m.b.v. röntgenonderzoek, bij twijfel MRI of CT) wordt er behandeld met gips voor een duur van 6 – 12 weken afhankelijk van de exacte locatie van de naviculare fractuur.

    Zie: http://www.maxbass.com/images/scaphoid%20fracture.jpg
    Zie: http://patientsites.com/media/img/1225/wrist_scaphoid_fracture_intro01.jpg

    Reageren
Reageer op: Hand/Pols 5x dubbelgeklapt bij val, 4mnd lang last
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.