Zoeken Vraag het forum

Van Mirena – spiraal naar pil, wanneer veilig?

Peter (huisarts)

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Joshua

    Beste lezer,

    Mijn vriendin heeft 2 weken geleden de Mirena – spiraal laten verwijderen. Ze is op diezelfde dag nog begonnen met de (ethinylestradiol/desogestrel) pil van het merk Richter. De eerste zeven dagen hebben we sex gehad met condoom omdat er in de bijsluiter staat dat als je van het spiraaltje meteen overstapt op de pil, je de eerste zeven dagen condooms moet gebruiken.

    Na deze zeven dagen hebben we zonder condoom sex gehad. Dit zou dus volgens de bijsluiter veilig moeten zijn. Echter heeft zij in deze 2 weken bijna elke dag wel bloedverlies gehad, terwijl ze elke dag stip op tijd de pil heeft gepakt.

    Vandaag hebben we de arts gebeld en die zei dat het een ontrekkingsbloeding kan zijn. Echter zei hij ook dat we er niet 100% op moesten vertrouwen dat ze in de afgelopen week veilig is geweest tegen zwangerschap. Hij raadde ook aan om nu al (na deze 2 weken dus) te beginnen met een stopweek, maar dat lijkt me nog vreemder, aangezien we dus sex hebben gehad.

    Kan iemand mij vertellen hoe groot de kans is dat mijn vriendin nu zwanger is?
    Kan zij al een test halen of moeten we wachten tot ze ongesteld weer wordt?

    Bedankt.

    14 reacties
    Reageren
    dokterK

    Klinkt inderdaad als een onttrekkingsbloeding. Je kan inderdaad een stopweek inlassen, hoeft niet. Ik denk niet dat ze zwanger is, al is een condoom niet altijd zo betrouwbaar, misschien doelt de huisarts daarop? Als ze toch een test wil doen kan je drie weken na de seks wachten of inderdaad een test doen op het moment dat je ongesteld had moeten worden. Kan je hier iets mee?

    Reageren
    Anouk

    Hallo,

     

    Vrijdag heb ik mijn mirena spiraaltje laten verwijderen, en ben die dag meteen begonnen met de pil. Nu ben ik vergeten wat de dokter precies heeft gezegd tegen mij over wanneer de pil betrouwbaar zou zijn. Mijn vraag is dus of ik dit weekend zonder condoom seks kan hebben zonder dat ik risico loop?!

    Reageren
    John (moderator)

    je bent pas na 7 dagen pil slikken weer beschermd

    Reageren
    Anouk

    Fijn om dat even duidelijk te hebben. Dank u wel!

    Reageren
    Yenthe

    Hallo,

    Ik heb vandaag de Mirena Spiraal laten verwijderen i.v.m continue bloedverlies. Nu heb ik de Yasmin pil voorgeschreven gekregen op eigen verzoek. Wanneer mag ik hiermee beginnen? Gelijk al?

    Reageren
    John (moderator)

    De dokter heeft je dat gezegd….. lees even in de bijsluiter

    Reageren
    lisa

    Hi, ik heb gister mijn mirena spiraal eruit laten halen nadat ik super veel pijn had de eerste 2 weken ( kon niet eens uit bed en voelde psysch niet fijn) ik wilde er even over nadenken wanneer ik weer ging beginnen met de pil. Nu de dag na het uithalen ben ik ongesteld geworden. Wanneer kan ik nu het beste beginnen met de pil?

     

    Gr

    Reageren
    John (moderator)

    Heeft de dokter daar niets over gezegd?
    In principe moet je met de pil starten op de dag dat de spiraal wordt verwijderd. En dan wel 7 dagen aanvullende anticonceptie maatregelen nemen. ( condoom)

    Reageren
    Lindy

    Bij mij is het spiraaltje eergisteren verwijderd. Ik heb hem ongeveer een maand gehad, maar vanwege vage klachten en continu bloeden, besloten om hem eruit te halen. Nu heeft de huisarts tegen mij gezegd dat ik moet beginnen als ik weer ongesteld word. Maar dat is het probleem,  ik ben al 5 weken lang, op een paar dagen na vorige week, aan het bloeden. Dus wanneer de week is…geen idee. Ik zou dan ook nu kunnen beginnen toch?

    Reageren
    John (moderator)

    Dat zou je kunnen doen, maar er wel rekening mee houden dat je de eerste 14 dagen niet door de pil bent beschermd

    Reageren
    Willeke

    Ben nu 4 weken de pil aan het slikken na de spiraal. Mag hem doorslikken van de arts. Is het normaal dat ik al 2 weken zeer gevoelige botsten heb?

    Reageren
    John (moderator)

    Dat kan door de pil komen. Je lichaam moet toch even aan de hormonen wennen

    Reageren
    Jopie

    Hi,

    ik heb mn spiraal laten verwijderen en daarna dezelfde dag meteen aan zwaardere pil gegaan nu heb ik onveilig seks gehad is dit erg?

    Reageren
Reageer op: Van Mirena – spiraal naar pil, wanneer veilig?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

De koperspiraal: hormoonvrije anticonceptie, voor- en nadelen en soorten

4 min leestijd

De hormoonspiraal: Mirena, Kyleena en alles wat je moet weten

5 min leestijd

Alles wat je moet weten over het spiraaltje

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.