Zoeken Vraag het forum

stoppen met de pil

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • .

    hoi goedenavond,

    morgen wordt mijn spiraal verwijderd, van de dokter moet ik nu de pil gebruiken.

    alleen ik ben heel erg bang om dik te worden, kan ik elk moment stoppen met de pil? Of moet ik de strip afmaken? (Ben net 4 dagen begonnen) Heb momenteel geen vriend. Is er een ander soort anticonceptie buiten de pil die niet dik maakt?

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Niet iedereen gaat dik worden van de pil. Maar je kunt er zo mee stoppe als je wilt

    Reageren
    Catootje

    Volgens mij moet je niks. Hormonale anticonceptie werkt ontregelend op je eigen hormoonhuishouding en zorgt voor verlies van vitaminen en mineralen, waaronder zink. De pil bevordert daarbij een toestand van oestrogeendominantie, waarbij het oestrogeen relatief hoger is ten opzichte van het progesteron. Ook bevordert het candidagroei en geeft het een hoger risico op infecties. De pil zorgt eigenlijk voor een soort zwangerschapssituatie in je lichaam, zonder dat je daadwerkelijk zwanger bent en de oestrogeendominantie kan gewichtstoename bevorderen.

    Andere anticonceptie zijn pessarium, condoom, vrouwencondoom en eventueel koperspiraal. Die laatste werkt verhogend op het koperniveau in je lichaam.

    Reageren
Reageer op: stoppen met de pil
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.