- Jeroen17 juni 2010 om 00:07
Hallo,
Ik heb sinds een week heel veel bultjes op beide ellebogen. Het jeukt ook nogal.
Zou het kunnen dat ik ergens allergies voor ben?
Ik heb sinds een paar weken een nieuwe leren bureaustoel en ik leun vaak met mijn armen op de armleuningen. Zou het hiermee te maken kunnen hebben?Alvast bedankt
mvg
3 reactiesReagerenTamara17 juni 2010 om 14:23Drie mogelijke oorzaken liggen voor de hand.
Ten eerste zoals u al zegt een overgevoeligheid voor de nieuwe bank, wellicht de kleurstof of de druk die de leuningen uitoefenen op de ellebogen.
Ten tweede een vorm van eczeem. Contact allergisch eczeem. (Eczeem: http://nl.wikipedia.org/wiki/Eczeem)
En ten derde zijn dermatologische afwijkingen op de ellebogen verdacht voor psoriasis. (Psoriasis: http://nl.wikipedia.org/wiki/Psoriasis)
Het beste is de huisarts te raadplegen voor een lichamelijk onderzoekje, maar het is natuurlijk de moeite waard de nieuwe bank tijdelijk te bedekken met een deken om het contact met het mogelijk irriterende materiaal te vermijden. Als de klachten dan afnemen is de diagnose eenvoudig door u zelf gesteld.
ReagerenThe Red Frog26 oktober 2012 om 14:04Ik ben erachter wat de oorzaak kan zijn bij mij. Het eten van Pinda’s of cashew noten geeft deze reactie
ReagerenAnoniem126 oktober 2012 om 16:03Notenallergie:
Reageren
http://nl.wikipedia.org/wiki/Notenallergie


