- Anoniem4 november 2017 om 18:42
Goedenavond, ik gebruik veel gasbranders in de keuken om gerechten mee te flamberen. Vandaag is er een aansteker opengeklapt en al het gas kwam eruit onder mijn gezicht. Ik lees op internet dat dit heel gevaarlijk kan zijn. Nu voel ik me duizelig.
Mvg
8 reactiesReagerenJohn (moderator)
4 november 2017 om 18:49Neem contact op met de huisartsenpost!
ReagerenAnoniem4 november 2017 om 18:56Het is wel al 5 uur geleden, dus het kan ook gewoon stress zijn.
ReagerenJohn (moderator)
4 november 2017 om 19:03Dat zou kunnen, maar het zou toch beter zijn als je even belt.
ReagerenAnoniem4 november 2017 om 19:14Volgens mn vader kan het geen kwaad, hij gaat dus niet bellen.
ReagerenJohn (moderator)
4 november 2017 om 19:29Veiligheidsinformatieblad BUTAAN Verordening 1907/2006/EG
Andere gevaren
Gezondheidsgevaren: Inademing van hoge dampconcentraties kan verzwakking van het centrale zenuwstelsel (CZN) veroorzaken, leidend tot duizeligheid, een lichtgevoel in het hoofd, hoofdpijn en misselijkheid. Door hoge gasconcentraties kan de beschikbare zuurstof in de lucht verdreven worden en kunnen verlies van bewustzijn en overlijden plotseling optreden als gevolg van gebrek aan zuurstof. Blootstelling aan snel expanderende gassen kan vriesbrandwonden aan de ogen en/of op de huid veroorzaken. Gevaren voor de veiligheid: De dampen zijn zwaarder dan lucht. Dampen kunnen zich langs het grondoppervlak verplaatsen en bij veraf gelegen ontstekingsbronnen komen, met het gevaar van terugslaande brand. Bij het pompen kunnen elektrostatische ladingen ontstaan.Elektrostatische ontlading kan brand veroorzaken.
http://www.nefco.nl/app/uploads/2014/10/Veiligheidsinformatieblad-Butaan.pdf
ReagerenAnoniem4 november 2017 om 21:24Bedankt voor de reacties, ik heb de huisartsenpost opgebeld en we moesten met spoed komen. Bloeddruk en zuurstoftesten gedaan en alles was in orde. Volgens de arts zou ik nog wel minstens een week last hebben van duizeligheid en hoofdpijn maar er waren geen acute problemen.
Mvg.
ReagerenJohn (moderator)
5 november 2017 om 01:06Maar wel goed dat je even ben geweest. Nu weet je in ieder geval dat er niets ernstigs aan de hand is. Want dat het wel gekund…ze laten je niet voor niks me spoed komen.
ReagerenAnoniem5 november 2017 om 09:15Klopt, volgens de arts worden de zuurstof moleculen veranderd door het gas. Als je dan weer frisse lucht inademt worden de moleculen weer veranderd naar zuurstof. Maar daardoor heb ik dus wel tijdelijk een zuurstoftekort gehad waardoor ik dus nog een tijdje last ga hebben van duizeligheid, hoofdpijn en misselijkheid.
Het had ook gekund dat er koolstofmonoxide in het gas aanwezig zou zijn geweest. Dan komen die moleculen dus ook in je bloed, maar dan gaan ze niet makkelijk meer weg. Levensgevaarlijk dus.
Reageren


