- Hilde mv floor roos27 mei 2009 om 11:45
Vraagje, mijn dochter heeft een blaasontsteking gekregen (ze is nu 20 maanden), we kwamen erachter dat ze 5 dagen koorts had. Plasje ingeleverd en een dikke blaasontsteking, ze heeft een AB-kuur gekregen en vanmorgen was het weer schoon.
Wat is een procedure voor kinderen onder de 4 jaar?? ik bedoel, voor zulke kleine kinderen komt het zelden voor dat ze een blaasontsteking krijgen. Moet je na 1 keer blaasonststeking al stappen gaan ondernemen in het ziekenhuis? (echo blaas maken). Mijn huisarts vindt dat nog niet nodig, tenzij ze er weer 1 krijgt.
9 reactiesReagerenRoos27 mei 2009 om 13:33Hai Hilde,
Het Nederlands Huisartsen Genootschap heeft op basis van wetenschappelijk onderzoek standaarden ingesteld hoe te handelen bij een bepaalde aandoening.
Voor kinderen jonger dan 4 jaar geldt dat als de blaasontsteking vaak terugkomt of als de blaasontsteking zich snel uitbreid naar de nieren, er aanvullend onderzoek gedaan wordt om een mogelijke oorzaak hiervan te achterhalen.
Omdat bij jou kleine er pas éénmaal een ongecompliceerde unrineweginfectie heeft plaatsgevonden, is er dus geen aanleiding je ongerust te maken en verder onderzoek te doen of doorverwezen te worden naar een medisch specialist
Begrijp je? Je kunt zelf als je dat wilt en kunt begrijpen deze standaarden inzien op internet. Kijk maar op http://nhg.artsennet.nl/kenniscentrum/k_richtlijnen/k_nhgstandaarden/Samenvattingskaartje-NHGStandaard/M05_svk.htm
Als je nog vragen hebt, horen we het wel weer. Fijn dat het goed gaat met je kleintje.
Haihai.
ReagerenJesse27 mei 2009 om 13:36Bij kinderen onder de 5 jaar is het belangrijk dat er een oorzaak wordt vastgesteld, omdat een uitgebreide urineweginfectie bij deze jonge kinderen al gauw schade kan opleveren aan de nieren. Ik neem aan dat jouw huisarts een oorzaak gevonden heeft ofwel het niet nodig vond om aanvullend onderzoek te doen.
ReagerenJesse27 mei 2009 om 13:38Drie tot vijf dagen na afmaken van de kuur moet de urine opnieuw worden nagekeken. Neem contact op als binnen twee dagen na starten met de antibiotica geen verbetering optreedt, of als uw kind koorts krijgt of ziek wordt. Neem dan meteen weer verse urine mee voor controle.
Neem meteen contact op als de blaasontsteking terug lijkt te komen. Kinderen krijgen niet zo vaak een blaasontsteking. Daarom is soms verder onderzoek nodig om uit te vinden wat hiervan de oorzaak is.
Bron: http://www.kiesbeter.nl
ReagerenHilde mv floor en roos28 mei 2009 om 09:57Hoi mensen,
Bedankt voor jullie reacties. Gisteren een plasje ingeleverd en was helemaal schoon.
Mijn huisarts vond het inderdaad nog niet nodig om een uitgebreid onderzoek te laten doen in het ziekenhuis. Ik laat het inderdaad hier maar even bij. We hebben wel afgesproken dat ik volgende maand nog een keer een plasje inlever voor de zekerheid, ik moet haar ook goed in de gaten houden, als ze onverwachts weer koorts krijgt.
Nogmaals bedankt voor jullie reactie, ik ben weer gerust gesteld.
doei doei
Reageren
HildeJessica28 mei 2009 om 12:59Fijn Hilde, houd een vinger aan de pols, en als je hulp of advies nodig hebt, ga dan altijd even naar de huisarts, maar je kunt ook altijd hier een berichtje plaatsen.
ReagerenHilde mv floor en roos28 mei 2009 om 14:31Dank je wel Jessica, ga ik zeker doen, het gaat toch om je kind he hahaha. Ik hou het goed in de gaten.
ReagerenAnoniem13 november 2009 om 21:01Blaasontsteking bij jonge kinderen
http://www.dokter.nl/forum/Kinderen/194181-Blaasontsteking-bij-jonge-kinderen.htmlKind met blaasontsteking of toch niet?
http://www.dokter.nl/forum/Nieren-blaas-urine/128404-Kind-met-blaasontsteking-of-toch-niet.htmlBlaasontsteking?
http://www.dokter.nl/forum/Kinderen/164844-blaasontsteking.htmlRode bloedcellen in urine
http://www.dokter.nl/forum/Nieren-blaas-urine/125859-rode-bloedcellen-in-urine.htmlBloed in urine!
http://www.dokter.nl/forum/Nieren-blaas-urine/127781-Bloed-in-urine.htmlRode bloedcellen in urine bij mijn zoontje
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Over-Dokter.nl/215684-rode-bloedcellen-in-urine-bij-mijn-zoontje6.htmlAnoniem13 november 2009 om 21:05Bloed uit urine van baby
http://www.dokter.nl/forum/Baby/174386-bloed-uit-urine-van-baby-1jaar-oud.htmlKind met urineweg infectie
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Nieren-blaas-urine/128345-kind-met-urine-weg-ingectie.htmlAnoniem23 december 2009 om 18:41


