Zoeken Vraag het forum

Kan ik zwanger zijn of niet?

Peter (huisarts)

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,

    Ik heb een vraag. Gisteren heb k seks gehad met mijn vriend. In mijn tweede week van mijn strook (pil) ben ik een pil vergeten. ik heb de pil ook gelijk ingenomen dag erna smorgens. Maar mijn vriend was tijdens de seks niet in mijn gekomen maar toen hij eruit ging is hij klaargekomen. Ik denk dat wat sperma bij mijn schaamlippen enzo zat. Of het is vocht van mezelf) kan ik daardoor zwanger worden of niet? in mijn bijsluiter van de pil staat bij week 2 bij vergeten zeg maar, de pil alsnog innemen en verder gaan met de strook.

    moet ik een morning after pil halen het kan nog binnen 72 uur?

    4 reacties
    Reageren
    Anoniem

    Hoi,

    Ik denk dat de kans zeer klein is dat je zwanger bent, omdat je de vergeten pil en de pil van die dag meteen ingenomen hebt. Ook zeg je dat hij niet in je is klaargekomen, wat de kans nog kleiner maakt natuurlijk 😉
    Maar er is een kans, die kleiner zal zijn dan 5%..

    De morningafterpil kun je tot 72 uur innemen, alleen is de garantie dat hij werkt het beste als je dit binnen 24 uur doet.

    (De betrouwbaarheid van de pil ligt er ook aan hoe lang je hem al slikt, al is dit meer dan een half jaar is het ook geen ramp als je in week 2 of 3 een keer je pil vergeet.. Alleen is er nooit zekerheid)

    Reageren
    Anoniem

    Hallo,

    Dat klopt hij is inderdaad niet in mijn gekomen. maar omdat je van voorvocht als zwanger van kunt raken dat ik vraag het even.

    De morning afterpil hoef ik niet te gaan halen?

    ik slik al heel lang de pil sowieso langer dan twee jaar.

    vriendelijke groet

    Reageren
    Anoniem

    Hoi!

    Ik ben helaas geen dokter, ik heb er wel heel vaak voor mijzelf gezeten omdat ik dacht zwanger te zijn.
    Als je een pil vergeet adviseren ze eigenlijk altijd om meteen de vergeten pil en de pil van de actuele dag in te nemen, dat heb jij gelukkig gedaan!
    Ook adviseren ze om de rest van de maand het met condoom te doen, voor veiligheid.

    De morningafterpil is een hele heftige pil, en de garantie dat hij werkt heb je niet, dus daar moet je goed over nadenken.

    De kans om van voorvocht zwanger te raken is al klein, maar je slikt ook nog 2 jaar de pil, dat maakt de kans alleen nog maar kleiner..

    Helaas kun je nu alleen nog maar afwachten en toch een testje doen (liefst de dag voor je menstruatie of op de dag zelf(als je het nog niet bent) )

    Succes verder! En bijvoorbeeld je pilstrip naast je bed leggen dat je hem nooit meer vergeet, dat bied net iets meer zekerheid 😉

    Reageren
    John (moderator)

    Als je 1 tot 3 pillen bent vergeten in week 2 van de strip is dat verder geen probleem. Je hebt geen MAP nodig. Gewoon de strip afmaken. De pil blijft verder ook gewoon werkzaam.

    Reageren
Reageer op: Kan ik zwanger zijn of niet?
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Hoe groot is de kans op een zwangerschap?

4 min leestijd

De prikpil als anticonceptie: alles wat je moet weten

0000109003-6
1 min leestijd

Ben ik wel of niet zwanger?

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.