Zoeken Vraag het forum

gevoelige kiezen voornamelijk bovenkaak

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Anoniem

    Hallo,

    ik heb al een tijd lang last van gevoelige kiezen met name in de bovenkaak. en dan de achterste kiezen.

    links is een gezonde kies die een klein beetje gevoelig is als ik heen en weer beweeg tussen duim en wijsvinger.

    rechts is een kies met wortelkanaal behandeling en perforatie maar volledig hersteld door een endodontoloog.

    deze kies is wel altijd gevoelig gebleven maar kon er gewoon op kauwen enz.

    nu is het zo dat ik 4 weken terug me ineens slecht voelde in min hoofd. en vanaf toen ben ik gaan sukkelen.

    het begon links. kiespijn. dus naar de tandarts voor een foto ,daar was niks te zien .na anderhalve week sloeg het over naar rechts. ik voelde mijn ondergebit en bovenkies ineens. dit was een zeurend gevoel. maar ging na enkele dagen over en ipv pijn voel ik me nu niet lekker. de kies boven is erg gevoelig geworden. ik voel enkel steken af en toe maar geen zeurende pijn.

    als ik mijn hoofd soms draai dan krijg ik steken eraan. ik ben al verschilende keren naar huisarts geweest.die dachten kaakholte ontsteking en neusspray gehad maar dat hielp niks. ook zit mijn neus ontdanks de neusspray vaak dicht terwijl ik geen overtollig slijm heb. dit was vooradat de klachten begonnen niet en ik ben ook niet verkouden geweest vooraf.

    nu is het zo erg dat ik alleen wel eens pijn krijg in mijn gebit als ik savonds ga slapen. ik voel het dan al lichtjes en uren erna dat ik wakker heb gelegen is het erger. ik voel me dan helemaal niet goed en krijg ook hartkloppingen en benauwdheid. kan moeilijk slikken ook. vannacht was het zo erg dat ik 112 wilde bellen. ik werd zelfs ook een beetje misselijk en had het idee te moeten spugen.

    overdag voel ik mij moe en niet lekker. sporten gaat ook niet lekker. als ik ga praten dan voel ik het in mijn kiezen. waarschijnlijk trillingen van stem geluid ofzo.

    kiespijn heb ik overdag ook helemaal niet. dat is het rare ervan dat ik geen kiespijn heb over het algemeen maar wel last van mijn kiezen heb. vaak volei kook een druk in mijn hoofd en trekt mijn kaak stijf en voel me gewoon erg beroerd. bij bewegingen van het hoofd en de nek voel ik vaak steken en pijntjes in mijn gebit.. ben ten einde raad nu. soms zakt het even rechts en dan voel ik gelijk vaak een steek links. maar voornamelijk is het rechts blijven hangen.hoop dat iemand mij kan helpen?

    5 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik zou toch terug gaan naar de tandarts met de klachten…..

    Reageren
    Anoniem

    ik ben al bij 3 verschillende tandartsen geweest voor controlle en alles was goed volgens hun.

    nu kom ik weer voor de derde keer bij de huisarts vandaan
    hij heeft me medicijnen gegeven voor het zenuwstelsel

    carbamazepine 100mg 2 keer daags,
    vrijdag moet ik terug bellen of het aanslaat.

    hij keek ook in mijn neus en zag wel dat het een beetje gezwollen is maar dat heb ik volgens mij altijd want dat zag hij een jaar geleden ook al. maar toen had ik geen kies klachten.

    ook toen hij met zijn hand mijn hoofd achterover duwde om in mijn neus te kijken met een lichtje voelde ik ineens lichte kiespijn.waarschijnlijk door druk zetten op de spieren.vaak als ik bewegingen maak met het hoofd voel ik het ook en dat is raar.

    volgens hem zou het dus te maken kunnen hebben met zenuwpijn.

    ik heb nog een kies linksonder zitten die een wortelkanaal behandeling heeft gehad en ook steeds gevoelig is gebleven. tandartsen en specialisten kunnen maar niet ontdekken waarom ik daar last heb.inmiddels ben ik voor die kies 10 foto’s rijker en de pijn eraan nog niet kwijt. er is simpelweg niks te zien. maar als ik met een ragertje achter de kies op het tandvlees zit dan is het zeer gevoelig.

    de kies rechtsboven die ook een wortelkanaal behandeling heeft gehad is dus heel erg gevoelig maar ik kan er wel mee kauwen zonder pijn. het is zelfs zo hoe meer ik erop kauw hoe ongevoeliger hij word..hoe verklaar je dat?

    Reageren
    John (moderator)

    Het zou een zenuw kunnen zijn…

    Maar eens even afwachten wat de medicatie gaat doen

    Reageren
    Anoniem

    ik ben vanochtend al naar de tandarts gegaan omdat ik vannacht weer niet geslapen heb van de pijn.

    gisteravond voelde ik mij redelijk goed. tot het moment dat ik een paar koekjes ging eten kwam de pijn langzaam opzetten. toen ik ging liggen werd dit erger.maar het voelde niet als een gaatje hebben. het lijkt erop dat kauwen/druk zetten op hardere dingen de boosdoener is.alhoewel vancohtend kauwde ik weer een koekje om te kijken hoe het nu was en jahoor weer last. werd langzaam erger, maar uren later kauwde ik een boterham op dezelfde plaats en verdween daarmee de last en klaarde het op in mijn hoofd.wel begon het in een tand vooraan pijn te doen .deze heeft pas een nieuwe vulling en is soms bijt gevoelig

    vaak als ik naar bed ga als ik ga liggen word het nog erger

    de tandarts heeft een foto gemaakt van mijn kiezen aan de kant waar ik last heb en was niks te zien.ook controlle met haakje enz maar niks te zien. als ik zo’n erge kiespijn zou moeten hebben van een gaatje dan had ze het moeten zien denk ik..
    ik heb nu AB gehad. ik voel me echt niet lekker op het moment

    kan natuurlijk een zenuw zijn die niet lekker zit maar de tanden zijn ook niet tik gevoelig en ook niet voor warmte of koude.

    als ik een ijsblokje ertegen aan houd dan trekt de kou gelijk weer weg bij het eraf halen en blijft ook niet na zeuren.de tanden lijken goed te reageren. toch voelt het tandvlees op sommige plaatsen ook niet goed aan. beetje het gevoel alsof het uit een verdoving komt maar volgens de tandarts ziet het er goed uit. ze heeft ook geprikt enz. dus ik ben ten einde raad?

    vanmddag naar fysio gegaan en mijn kaak laten masseren en ze hebben er met naaldenb in de kaakspieren geprikt, dit hielp ook niet. ik voel geen verbetering. verandering met het hofd van positie of liggen en rechtstaan geeft de meeste verandering. mijn neus zit nog steeds pot dicht en ik voel me erg brak.

    uit een bloedtest is niks naar voren gekomen .ontstekingswaarden waren goed.. of je moet het van je gebit niet in je bloed kunnen zien als er tand zenuwen aan het ontsteken zijn.

    Reageren
    John (moderator)

    Zoals ik al schreef: Het kan een zenuw zijn. Eerst maar eens de AB kuur afmaken.

    Reageren
Reageer op: gevoelige kiezen voornamelijk bovenkaak
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.