Zoeken Vraag het forum

Vreemde bulten op voet

  • Ymkje

    Hallo iedereen,
    Ik zal mij eerst even voorstellen:
    Ik ben Ymkje, 25 jaar oud en heb Diabetes type 1 sinds mijn 5e en M.S sinds mijn 15e, vorige maand precies 10 jaar terug..
    Ben in mijn hele leven dus al in heel wat ziekenhuizen geweest (heb op m’n 13e ook nog een steeldraai gehad van mijn li-eileider en eierstok die toen ook verwijderd zijn) maargoed, daar kom ik allemaal niet eens voor eigenlijk!
    Ik zal proberen uit te leggen wat er nu (weer) speelt. Typen is wel erg lastig ivm dat mijn linkerhand niet zoveel doet maar ik wil het toch uitleggen hoop op reacties/herkenning.
    Ik heb namelijk heel veel bulten op mijn li-voet. Eigenlijk had ik op mijn 8e ong al een klein bultje op m’n voet maar dat was niks om me zorgen over te maken zei de huisarts toen. Prima, verder nooit veel naar omgekeken tot vorig jaar. Dat ”bultje”, ala erwtje is nu nietr zo klein meer. Ik ben er ook alweer bijna een jaar mee bezig qua huisarts/ziekenhuis etc maar ze weten het niet goed… In eerste instantie werd aan een vetbult gedacht mnaar aangezien het blijft groeien en zeer gaat doen (bij schoenen aan-en uittrekken en vooral bij in rust als ik in bed lig?!) werd ik doorverwezen naar de reumatoloog. Zij wilde er een echo van laten maken. Gedaan en ook daarop konden ze het niet echt zeggen… (okt. 2015) Omdat het tegelijkertijd ook niet goed ging met mijn MS, heb ik in 2 maanden 2x een 5 daagse prednisonkuur gehad. Vreemd genoeg slonk het gebergte op mijn voet toen aanzienlijk. De laatste kuur was eind dec. en het wordt nu weer erger dan ooit. Het is zonder overdrijven nu m’n halve voet geworden en het voelt zo hard gewoon. Ook begint het een beetje paar/blauw te kleuren. Veel dingen herken ik wel, cystes etc, ik weet er alles van maar dit ziet er echt anders uit… Ik ben een beetje ongerust nu… Heb verhalen gelezen van mensen waarvan ze ook zeiden ”ooh vetbult, even aankijken, gaat vanzzelf weer weg” en later bij een biopt bleek het om kanker te gaan!
    Volgende week, de 29e, heb ik uitslag van een nieuwe echo (gisteren) en ga ik ook meteen vragen voor een biopt.
    Ik hoop dat ik het zo een beetje goed heb uitgelegd , kan ook niet veel meer typen ivm ”MS-hand”. Ik doe er wat foto’s bij en ik hoop echt dat iemand er iets van herkenning in ziet, Google helt me ook niet echt, alle bulten die ik zie zijn totaal anders…
    Erg bedankt alvast!
    Met vriendelijke groeten,
    Ymkje

    2 reacties
    Reageren
    John (moderator)

    Ik kan er zo helaas ook niks over zeggen. Het zouden bindweefselontstekingen kunnen zijn. Dat vooral omdat de prednison kuur heeft aangeslagen.
    Ik denk dat het goed zou zijn om inderdaad een biopt te laten nemen.

    Reageren
    Anoniem

    Bedankt voor de reactie! Vandaag uitslag vd echo gehad, ze weten het niet echt. Er is iig oedeem te zien. Ik krijg nu een afspraak bij de plastisch chirurg en die gaat dan kijken of hij eerst een biopt wil nemen of meteen gaat opereren. Even afwachten nog dus..

    Reageren
Reageer op: Vreemde bulten op voet
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

5 min leestijd

Ouder worden: wat doet dat met je voeten?

Veel voorkomende voetklachten
4 min leestijd

Veel voorkomende voetklachten

6 min leestijd

Voetklachten en onderliggende aandoeningen

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Let op: je vraag en bijlagen zijn openbaar zichtbaar. Controleer daarom of afbeeldingen geen namen, gezichten, patiëntnummers of andere herkenbare persoonsgegevens bevatten. Toch iets persoonlijks gedeeld? Meld het bij de moderators.

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.