- Daniël14 maart 2022 om 14:19
Goedemiddag, ik (man van 29) ben dus vandaag gediagnosticeerd met genitale herpes.. Ik vraag me nu af of ik nu ooit nog seks kan hebben met vrouwen zonder ze te besmetten? Mijn huisarts heeft gezegd dat dit wel gewoon kan als ik geen symptomen ervan heb. De eerste uitbraak is bij mij gewoon een wondje dat alleen pijn doet tijdens plassen, thats it. Daarnaast heb ik ook verhalen gehoord dat sommige mannen zo goed als nooit meer iets ervan merken, heeft iemand hier tips of opmerkingen over?
18 reactiesReagerenAnoniem14 maart 2022 om 18:16De eerste uitbraak heb je het meeste last van. Daarna wordt het steeds milder. Verdwijnen doet het nooit. Als je geen symptomen hebt, zoals blaasjes, dan ben je nauwelijks besmettelijk voor een ander. Het kan wel, maar de kans is erg klein.
De kans bestaat ook dat je er helemaal geen last meer van hebt in de toekomst.
Ik heb zelf ook herpes genitalis. Toen ik het voor het eerste merkte deed het hartstikke pijn. Na een ruime week was het weg. Maanden later kwam het terug maar veel minder en veel milder. Nu, enkele jaren later, heb ik er nooit meer last van.
Gewoon goed opletten. Zodra je blaasjes hebt voorzichtig zijn, want die zijn super besmettelijk.
ReagerenDaniël14 maart 2022 om 18:42Thanks voor je reactie! Heb je daarna nog mensen besmet en zeg je het altijd van tevoren? Ik weet nu niet of ik helemaal moet kappen met losse seks contacten of dat het wel kan als ik het veilig & zonder uitbraak doe..
ReagerenCatootje14 maart 2022 om 20:43Belangrijkste is om goed voor je lichaam te zorgen. Dan krijg je niet zo snel een uitbraak. Argininerijke voedingsmiddelen als noten, chocolade beter vermijden en zorgen voor lysinerijke voeding, zoals gierst.
Reageren
Uitkijken met allerlei toevoegingen als smaakversterker en kunstmatige zoetstoffen. Beter ook matig met snelle suikers.
Verder extra lysine slikken en wat andere stofjes. Onder andere zink en vitamine C zijn belangrijk.
Eventueel een natuurgenezer raadplegen.
Of je het krijgt, heeft te maken met je weerstand. Bij de meeste mensen is het latent al aanwezig dus echt besmetten niet.Daniël14 maart 2022 om 20:55Bedankt voor de tips!
Heb verder nog een vraag, de huisarts zei dus in principe dat het herpes is maar moet ik me dan nog laten testen voor 200€ of is dat overbodig?
ReagerenJohn (moderator)
14 maart 2022 om 21:12Dat geld zou ik me maar beter besparen
ReagerenDaniel14 maart 2022 om 21:17Zeker? ik heb namelijk ook orale seks met haar gehad, en geen last van koortslip of zoiets
ReagerenJohn (moderator)
14 maart 2022 om 21:27Dat moet je mij niet vragen maar je huisarts. Die heeft het over herpes gehad. Als je daaraan twijfelt en toch 100% zekerheid wilt hebben moet je je laten testen
ReagerenAnoniem15 maart 2022 om 07:52Losse seks contacten lijkt me sowieso handig om een condoom te gebruiken. Daarmee voorkom je niet 100% besmettingen, maar wel een heel groot deel.
Wat is er mis mee om de komende maanden eens wat rustig aan te doen? Kijk hoe de herpes bij jou herstelt.
ReagerenL15 maart 2022 om 14:16Hoi Daniël,
Heeft de arts geen swab van je uitbraak afgenomen? Zo weet je welk type je hebt,dit is handig om te weten ivm de transmissiekans naar een partner toe.(en of je het wel degelijk hebt) Hsv1 genitaal heeft na 2 jaar maar 1% kans zonder uibraken om het over te dragen op iemand. Hsv 2 genitaal is de besmettingskans 15%-30%. Daarnaast is de kans op besmetting groter van man naar vrouw toe (10%) zonder condoom. En van vrouw naar man (4%). Wel is er hier geen rekening gehouden met het type. Er is ook een forum voor mensen met genitale herpes dit is hglotgenoten.nl
ReagerenDaniël15 maart 2022 om 14:45Hoi L,
Nee dat heeft de arts niet gedaan. Ik vond het al apart aangezien een andere arts zei dat het überhaupt geen herpes was? Ik moet nu een dag wachten totdat ik weer terugga voor een test, maar ik kan even een foto achterlaten.. wat denken jullie?
ReagerenAnoniem15 maart 2022 om 15:01Hiermee ga je toch naar de huisarts toe. Sorry hoor, maar het is gewoon dom om in het ongewisse te blijven.
ReagerenDaniël15 maart 2022 om 15:10@Anoniem Ben daar dus al 2 keer geweest, de een zegt dat het herpes kan zijn en de ander zegt van niet. Maar ja ik laat wel een swab afnemen
ReagerenAnoniem15 maart 2022 om 17:56Duidelijk de huisarts vragen een swab af te nemen en onderzoek te laten doen in het lab.
Evt kan je ook naar b.v. de Stadskliniek of de Onedayclinic, die doen dat zonder problemen.
ReagerenL15 maart 2022 om 20:25Hoi Daniël,
Dit lijkt idd wel op herpes. Laat aub een swab afnemen of ze het nu willen of niet jou gezondheid, jou lichaam jou keuze voor een swab!
Reageren




