- Sunny30 april 2023 om 20:35
Hallo,
Kan je hpv krijgen als je gevingerd wordt?
Is nu 5 jaar geleden paar keer gebeurd.
Groeten Sunny14 reactiesReagerenJohn (moderator)
30 april 2023 om 20:38Nee
ReagerenSunny30 april 2023 om 20:40Ook niet als hij met vingers helemaal naar binnen gaat? Via rivm lees ik dat het kan als hij zijn penis ervoor heeft aangeraakt maar dat heeft hij niet gedaan. Leeft hpv ook op je vingers?
ReagerenJohn (moderator)
30 april 2023 om 20:41Nee dus
ReagerenSunny30 april 2023 om 21:57Kan je er ook van uitgaan dat een hpv infectie na 5 jaar door je lichaam is opgeruimd?
Waarom lees ik regelmatig dat je hpv ook aan je vingers kan hebben? Is dat alleen als je net een geslachtsdeel hebt aangeraakt? Het blijft daar dus niet zitten? Na handen wassen is het eraf?
ReagerenJohn (moderator)
30 april 2023 om 22:07Klopt. allemaal. Het lichaam zou het kunnen opruimen
ReagerenAlias30 april 2023 om 23:14Je kunt HPV ook van vingeren krijgen. Dit omdat het heel erg besmettelijk is en niet alleen door penetratie kan komen.
Je zou verwachten dat HPV in 5 jaar wel geklaard is. Maar dat gebeurt niet altijd.
Lees anders wat meer hierover op websites die hier speciaal op gericht zijn.
ReagerenOnbekend19 mei 2025 om 15:45@John
Vraagje, ik lees veel tegenstrijdigheden over Hpv en de besmettingsweg. Wanneer iemand je aftrekt en jij vingert de persoon(1-maling) , is de kans op hpv dan groot wanneer je verder geen penetratie hebt gehad?
Ik lees namelijk dat het middels de huid overvragen kan worden maar ik lees ook veel dat het niet kan overleven op de huid?
Kunt u mij wat duidelijkheid geven over de kans op hpv met een 1-maling contact zoals hierboven besproken?
ReagerenJohn (moderator)
19 mei 2025 om 16:18Ik denk dat het antwoord eerder al is gegeven. Je kunt HPV ook van vingeren krijgen/of overdragen. Dit omdat het heel erg besmettelijk is en niet alleen door penetratie kan komen.
ReagerenAnoniem19 mei 2025 om 16:49https://www.dokter.nl/forum/vagina-baarmoeder-en-eierstokken/1788072-hpv-12/page/3/
Dit is voor mij verwarrend want enige tijd geleden heb ik deze vraag ook gesteld en toen Kreeg ik van u (of andere moderator) een antwoord als zijnde “zeer onwaarschijnlijk” ??
Vandaar dat dit mij bezig blijft houden.
Kunt u mij wellicht vertellen wat dan het verschil is met de vorige vraagstelling?
Anoniem 13 april 2024 om 16:47 (gaat om deze vraagstelling in bovengenoemd forum)
ReagerenJohn (moderator)
19 mei 2025 om 17:21De vraagstelling is dus niet hetzelfde. In het andere topic was het virus niet meer aanwezig. Daar heb je het nu niet meer over.
Reageren
HPV kan worden overgedragen door vingeren, maar het risico is relatief laag. HPV wordt voornamelijk verspreid via huid-op-huidcontact, en onderzoek heeft aangetoond dat het virus onder de vingernagels kan worden gevonden bij mensen met genitale HPV. Dit betekent dat overdracht mogelijk is als iemand met HPV zijn of haar vingers gebruikt om een partner te stimuleren, vooral als er kleine wondjes of irritaties aanwezig zijn.
Bij de vraagstelling van vandaag ga ik er vanuit dat de ander een HPV besmetting heeft zoals je het schrijft. Als er geen hpv besmetting is kan er ook niks worden overgedragen. Daar komt dus het verschil in antwoord door.John (moderator)
19 mei 2025 om 17:25Naschrift:
Reageren
Ik kan natuurlijk niet weten of je het virus draagt. Als dat niet zo is draag je dus ook niks overAnoniem19 mei 2025 om 17:33Bedankt voor uw tijd en uitvoerige beschrijving.
Ik heb idd contact gehad met iemand waarvan ik niet weet of zij hpv heeft gehad tijdens het vingeren/aftrekken van elkaar. Dit is een contact buiten mij relatie om geweest.
Een aantal jaren voor dat contact had mijn vriendin hpv en dit is bij een checkup gebleken weg te zijn. Daarna heb ik dus dat contact gehad buiten de relatie. Nu ben ik erg bang dat ik door dit contact hpv heb gekregen door het vingeren/aftrekken en vervolgens weer mijn vriendin heb besmet. Ik ben bang dat er bij het volgende uitstrijkje daardoor weer hpv positief uitkomt en ik mijn relatie heb “verpest”.
Dit zou volgens theorie dus mogelijk zijn als ik het goed begrijp alleen is de kans van overdraagt bij dit 1-maling contact middels vingeren en aftrekken wel erg klein dus?
ReagerenJohn (moderator)
19 mei 2025 om 17:47De kans is inderdaad erg klein. En het virus blijft ook niet eeuwig aanwezig aan je handen. Geen maanden of jaren
ReagerenJohn (moderator)
19 mei 2025 om 17:48Maar het heeft eerlijk gezegd ook geen zin om je daarmee bezig te blijven houden. Je kunt het niet mee terugdraaien
Reageren



