- Anoniem14 oktober 2013 om 07:08
Hallo iedereen,
In mijn vorige maand (van het stripje) ben ik een paar keer de pil vergeten (en ook niet later geslikt) ik ben er 1 vergeten op dag 6 (week 1) 1 vergeten in op dag 12 (week 2) en 1 vergeten op dag 21 (week 3) toen heb ik het stripje gewoon afgemaakt en ook gewoon een stopweek ingelast van 6 dagen. toen heb ik savonds (rond 12 uur) de pil genomen en de volgen dag rond 6uur savonds sex gehad zonder condoom en mijn vriend is in mij klaargekomen. ben ik veilig???
Dankjullie!
2 reactiesReagerenAnoniem14 oktober 2013 om 17:56De pil werkt natuurlijk allen goed als ze tijdig en getrouw wordt ingenomen.
De laatste pil die je was vergeten was dus in de derde week.
Derde week
Pil vergeten in de derde week van de pilstrip, dan zijn er vier mogelijkheden:Pil alsnog innemen, strip afmaken volgens schema en 14 dagen condooms gebruiken;
Pil alsnog innemen en nog 7 dagen de pil doorslikken (gebruik hiervoor de tabletten van een nieuwe strip). Na die 7 dagen moet je een stopweek inlassen. Op die manier ben je beschermd tegen een zwangerschap.
Pil alsnog innemen, de strip afmaken en direct beginnen (zonder stopweek)met een nieuwe strip. Je kan tijdens die tweede strip wel last krijgen van een doorbraakbloeding, maar je bent wel beschermd tegen een zwangerschap. Voor de driefasenpil met ethinylestradiol en gestodeen (Tri-Minulet en Triodeen)geldt: pil alsnog innemen en 7 dagen doorslikken: gebruik hiervoor de witte tabletten van een nieuwe strip.oor de driefasenpil met ethinylestradiol en levonorgestel(merknamen Trigynon en Trinordiol)geldt: pil alsnog innemen en 7 dagen de pil doorslikken. Gebruik hiervoor de gele tabletten van een nieuwe strip
Neem de pil niet meer in en neem ook de rest van de strip niet meer in. Je begint dan iets eerder met de stopweek. Na maximaal 7 dagen moet je weer met een nieuwe strip beginnen.
ReagerenAnoniem14 oktober 2013 om 20:05Dus ik kan zwanger zijn?!?
Reageren


