Zoeken Vraag het forum

Niet meer durven eten

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Mitch

    Ik (19) heb een lange tijd veel stress gehad door school. Ik ben mentaal over m’n eigen grenzen heen gegaan, wat heeft geleid tot extreem veel stress. Door die stress ben ik aanzienlijk minder gaan eten (van 2/3 maaltijden p/dag naar ongeveer anderhalve maaltijd per dag). Vooral tijdens het avondeten ontstaat er een angst waarbij ik het gevoel heb alsof ik moet overgeven als ik ga eten, omdat dat een aantal keer gebeurt is helaas. Door dit alles heb ik wel een zeker hongergevoel gekregen, maar wanneer ik dan een poging doe om toch een warme avond maaltijd te nuttigen, heb ik toch weer binnen een paar happen het gevoel van misselijkheid. Daarbij onstaat er ook een soort paniekaanval. Zweterige handen, snelle/flitsende gedachten aan het overgeven en meer. Doordat ik door het weinige eten niet meer normaal kon functioneren ben ik zelfs tijdelijk gestopt met mijn studie, omdat ik het niet meer volhield.

    Ik heb reeds een psychiater bezocht met mijn problemen, echter raadde hij mij alleen aan om een  strikt etensschema aan te houden. Uiteraard hielp dat een beetje, maar voor alsnog is het niet beter geworden. Heeft iemand misschien tips om toch over die angst heen te komen of het op een andere manier te zien? Alvast bedankt voor de moeite!

    2 reacties
    Reageren
    Anoniem

    Wat je misschien een beetje helpt is om in een ruimte te gaan eten waar je je ‘veilig’ (heel erg op je gemak) voelt. Ik denk dat het je ook makkelijker maakt om alleen te eten zodat je niet het idee hebt dat je wordt aangekeken oid.

    Probeer gewoon rustig aan te doen en te ontspannen. Begin met wat kleinere hapjes en bouw dit op. Misschien ook iets doen tijdens het eten waar je altijd een beetje ontspannen van wordt (bv tv kijken)?

    Reageren
    Carolien

    Ik heb ook een soortgelijke situatie gehad waarbij ik bang was om vooral bepaalde soorten voedsel te eten omdat ik er al meerdere malen slechte ervaringen mee had en vooral eten buitenshuis. Nu gaat het al wel weer beter. Bij mij was het vooral een kwestie van een normaal ritme op te bouwen (met sociaal contact etc.) en proberen beetje bij beetje grenzen uit te breiden. Het lukt me nu wel om buitenshuis te eten, maar nog steeds mijd ik bepaald eten. Mijn advies zou zijn om een vast ritme op te bouwen waarbij je honger krijgt op bepaalde tijden en eet op die tijden.

    Ik hoop dat je hier wat aan hebt.

    Reageren
Reageer op: Niet meer durven eten
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

 

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

4 min leestijd

Alles over oogdruk: normaal, te hoog en te laag

4 min leestijd

Hoe vaak moet je je ogen laten meten?

5 min leestijd

Wat is een ooginfarct? Alles over symptomen, oorzaken en herstel

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.