- Eef5 november 2025 om 00:07
Hi,
Even als achtergrond info, heb ik afeglopen 4 maanden al last van paniek en angstklachten en ben ik heel erg een hypchondriak. Maar laatste twee weken heb ik echt 20 keer op een dag last van een soort deja vu. Ze zijn echt een miliseconden en voelen heel licht vergeleken met normale deja vu (die voelen normale als een beetje ene wow-moment en dan ongv 5-10 sec ofzo). Ik heb ook laat van een beetje derealisatie gevoelens, niet heel sterk dat ik helemala niet van omg alles is nep, maar meer van wow heel gek dat dit mn leven is en dat dit mn familiie en al. Ik ben hiervoor al naar de dokter geweest, en die denkt niet dat het iets is zoals epilepsie of iets. Ik probeer ook niet veel op te zoeken aan gezien mij dan juist heel angstig maakt. Hopelijk heeft iemand hier ervaring mee!4 reactiesReageren
Peter (huisarts)
5 november 2025 om 18:18Nou je kunt het ook in de positieve (bewustzijns-) hoek zoeken: je realiseert je in een kort, sterk bewustzijnsmoment waar je staat in je leven.
En het is inderdaad geen epilepsie cq een aura zien zoals die voorafgaat bij epilepsie. Daar gaat het vooral om zintuiglijke ervaringen (zintuigen) in smaak, geur, geluid, licht). En bij complex partiele epilepsie aanvallen is er juist een VERMINDERD of verlaagd bewustzijn, vaak weet de patient niet meer wat er gebeurd is.
Dus zie mogelijk als korte verlichtingsmomentjes ! Meditatie/ Mindfullness kan je misschien verder brengen…(is ook goed tegen je angst en paniekklachten!)
ReagerenEef6 november 2025 om 21:17Hi, heel erg bedankt voor uw reactie!
Ik kwam zelf tegen dat deja vu pastte bij bv temporale kwan epilepsie, maar mijn dokter zei zeker dat omdat ik geen andere klachten heb, of een duidelijk patroon met begin en eind, dat dat het moeilijk is. Toch blijft de angst wel dat het dat toch kan zijn. Gelukkig ga ik een verdere stap nemen in hulp zoeken, maar uw comment helpt al gelukkig. Vind het persoonlijk weg vaag hoe ik dit ervaar, maar ik dnek dat het inderdaad beter past bij angst, op mn hoede zijn en een soort besef moment. Soms heb ik wel last dat angst mij spontaan heftig overvalt waarbij ik echt fysiek moet bewegen, ondat stil zitten erg oncomfortabel voelt. Maar heel erg bedankt!
ReagerenEef6 november 2025 om 21:35Even toevoeging: soms krijg ik wel een viezige smaak in mn mond of een piep in de oor (sinds de laatste paar dagen) is dat erg of beeld ik me het in?
ReagerenVictor Landzaat19 december 2025 om 10:44Deze klachten ervaarde ik vroeger ook hefig. In 2020 is er een hersentumor bij geconstateerd en deze is verwijderd.
Deze tumor zorgde voor epileptische insulten met dezelfde klachten, deja vu’s , depersonalisatie, de realisatie, angst gevoelens. Allerlei symptomen die passen bij de temporale kwabepilepsie horen.
Na de verwijdering bleven deze klachten, maar wel minder, om de tumor schade had gemaakt.
Deze diagnose is uiteindelijk ook gesteld bij SEIN (epilepsiekliniek) en met medicatie is dit nu bijna geheel onder controle.Er is veel onbekend over deze vorm van epilpesie en wordt vaak in de hoek geplaatst van psychische klachten. Ik zou mijzelf meer verdiepen in TLE en bellen met de stichting Epilepsie voor mogelijk hulp.
Reageren


