- Anoniem1 maart 2015 om 20:18
Hallo
Ik ben 19jaar en heb een probleemIk heb nu sind een week steeds een soort Van suizend geluid met een hoge pieptoon in me hoofd
En heb steeds je gevoel dat alles op me af komt en een nerveus gevoel in me buik
Soms is het erger en soms minder.
Ik voel me er vrij ziek door.
Maar wat ik nog het slimste vind is dat ik snachts heel moeilijk in slaap kom omdat telkens als ik me ogen digt doe het gevoel krijg alsof ik in een put kijk waarvan de bodem steeds verder op me af komt. (is moeilijk te beschrijven)
Ben al een week in het ziekenhuis geweest en ze hebben Van alles onderzogd maar nog niks kunnen vinden.
Zijn er mensen die deze Problemen herkennnen?
Het word met de dag erger en Wil er graag Van af komen zodat ik eindelijk weer normaal kan slapen.
Is heel angstig gevoelAlvast bedankt
27 reactiesReagerenJohn (moderator)
1 maart 2015 om 21:47Weet je wat er allemaal is onderzocht?
ReagerenAnoniem2 maart 2015 om 05:21Mijn bloedwaardes heb ik geen waardes van gekregen en heb Alleen te hören gekregen dat ze niks bijzonders gevonden hebben.
Nu weet ik niet precies wat ze met mijn bloed onderzogd hebben.
(denk zelf vitamine b gebre)
Ook hebben ze me hart bekeken omdat ik soms ineens een snelle hartslag krijg maar dat komt door de Angst en was een normale reactie werd er gezegd.Maar wat mij opvalt is dat ik sinds vrijdag savonds een kramp in me regter voet krijg en soms je gevoel je dat me hele ligaam gespannen is
ReagerenJohn (moderator)
2 maart 2015 om 11:31Ik nog aanvullende vragen.
Ervaar je de laatste tijd veel stress of spanningen? Hebben er emotionele gebeurtenissen plaats gevonden?Heb je wel eens het gevoel dat er te weinig lucht in je longen komt waardoor je dieper moet gaan inademen?
Reageren
Heb je wel eens het gevoel dat er een brok in je keel zit? Of dat er druk op je borst ontstaat?
Moet je veel geeuwen of zuchten?
Ben je man of vrouw?Anoniem2 maart 2015 om 12:02Ben een jongen Van 19jaar
Heb inderdaad ook vaker het gevoel dat ik niet genoeg lugt in me longen krijg en ook wel eens dat ik een brok in me keel heb.
Heb het laatste tijd wel druk gehad met me werk enzo
Maar egt stress niet.
En ook wel vaker zugten ja.Maar her wird meestal erger zodra ik tot rust kom.
ReagerenAnoniem2 maart 2015 om 16:24Ik heb nog eens beetje op het Internet rond gekeken en alles past vrij goed bij een chronische hyperventilatie..
Heb er eigenlijks nooit last Van gehad.
Maar zou dit alles veroorzaakt kunnen worden door renntekort aan vitamine b12?Heb morgen NOG eens weer een afspraak met de huisartz en zou hem er ook nog eens naar fragen.
Het zou in elk geval al een stuk makelijker worden als dat onwerkelijke gevoel in me hoofd zou verdwijnen.
ReagerenJohn (moderator)
2 maart 2015 om 19:22Ik zie wat Duitse kenmerken in je bericht.
Als je Duitser bent, mijn complimenten voor je Nederlands.Ik denk dat je klachten inderdaad door hyperventilatie worden veroorzaakt. Het zijn namelijk typische hyperventilatie klachten. Ook dat je klachten toenemen als je in rust bent.
Op onderstaande klink kun je die dit nalezen.
http://hyperventilatiesymptomen.nl/klachten-symptomen.htmlBespreek het met je huisarts. Je kunt er ademhalingsoefeningen voor doen.
Je kunt ze vinden in de columns over angst die ik heb geschreven. De ademhalingsoefeningen zijn ook prima toe te passen bij hyperventilatie.
http://www.dokter.nl/nieuws-items/columns/angstEr is ook een korte oefening die je kunt toepassen op het moment dat je voelt dat je vaker dieper moet gaan inademen of vaker achter elkaar zucht.
Adem rustig 5 tellen door je neus in en 10 tellen rustig door je mond uit. Vorm een tuitje met je lippen. (alsof je wilt fluiten)
Reageren
Herhaal deze oefening een aantal keren, dan zul je merken dat de “aanval” voorbij gaat.Anoniem2 maart 2015 om 20:02Bedankt ik woon inderdaad in duitsland en heb nederlands bij geleerd maar ik wist me geen raad Meer wat ik doen moet en wat het zijn kan.
Ik zou het inderdaad eens gaan proberen.
En hoop egt dat het gaat werken Want ik staa er nu smorgens mee op en ga er weer mee naar bed duurt zegmaar 24 uur met een paar kleine pauses ertussenIs er een kans om erover weg te groeien?
Of is dit iets waar je gewoon mee moet leren leven?In elk geval al heel erg bedankt
Reageren
Stelt me al gerüst dat ik teminste een idee heb wat ik eraan kan doenJohn (moderator)
2 maart 2015 om 20:37Daar kun je weer vanaf komen hoor.
Als alles niet goed lukt kun je overwegen om naar een fysiotherapeut te gaan.
Die kan dan samen met je, ademhalingsoefeningen doen zodat je je ademhaling weer onder controle krijgt. Het heeft alles met je ademhaling te maken.Wenn du noch Fragen hast, sehe ich das hier. Dann aber bitte in Deutsch. So kann ich mein Deutsch auch noch etwas ueben. 😉
ReagerenAnoniem2 maart 2015 om 20:45Haha vielen dank 😉
Ich werde Dan morgen mahl mit meinem Hausarzt alles besprechen und vielleicht had er au h noch ein par tips für mich 😉In elk geval bedankt voor de moeite im hierop te reageren.
Reageren
Dat geeft me net even een beetje Meer rust en vertrouwen.
En nu hopen dat het snel voorbij isJohn (moderator)
2 maart 2015 om 21:15Wird schon schief gehen. Ich wuerde mir deswegen nicht viel Sorgen machen. Lass noch kurz von dir hoeren wenn du beim Hausarts warst.
Probier die kurze Uebung die ich vorhin erwaehnte ( 5 ein 10 aus) mal aus.
ReagerenAnoniem3 maart 2015 om 17:10Ben vandaag bij de huisartz geweest..
Bloet wou hij noet nog eens laten testen omdat dit al in het ziekenhuis gedaan is zegt hijEn omdat ik een ruiz in me hoofd/oren heeft hij me door gestuurd naar een artz die hierin gespecialiseerd is
Nu moet ik morgen daar dus weer heen maar in een tekort aam vitamine b of egt dat ik verkeerd adem haal gelooft hij niet..
Ik snap er egt niks Meer Van en wird er eerlijk gezegd erg gespannen en gek Van omdat het met de sag erger word die naar gevoel in me hoofd..
Die 5tellen in 10tellen uut helpt inderdaad wel een beetje maar dat gevoel blijft in me hoofd en neemt maar niet af word er nu egt gek Van.
Zijn er Meer tips voor hyperventilatie?
ReagerenJohn (moderator)
3 maart 2015 om 18:09De ademhalingsoefeningen die in de column over angst staan zou je kunnen gaan gebruiken.
De oefening van 5 en 10 tellen moet je even een aantal doen. In het begin is dat nogal wat lastig.Of je last hebt van hyperventilatie kan met bloedonderzoek worden aangetoond.
De verhoudingen tussen zuurstof en CO2 kloppen dan namelijk niet. Bij chronische hyperventilatie is dat constant zo, bij hyperventilatie alleen op het moment van een aanval. Zo’n onderzoek noemt een bloedgasanalyse.Ik neem dat hij je heeft doorverwezen naar een KNO arts. Maar eens afwachten wat daar uit gaat komen.
ReagerenAnoniem3 maart 2015 om 19:00Ja inderdaad heet hier in het duitsiets anders maar zoiets is het wel
Nu ben ik weer vrij rustig en let ik niet teveel op me ademhaling maar als ik er egt op ga letten word het vrij snel erger.
Ik ben benieuwd wat er morgen nog gevonden word maar ik zal ook eens fragen of ik een paar oefeningen mee krikg die ik Dan doen
Reageren
Heb momenteel heel veel last Van me nek waardoor de spaning en duizelingen Alleen maar erger wordenJohn (moderator)
3 maart 2015 om 19:33[quote]maar als ik er egt op ga letten word het vrij snel erger.
Reageren
[/quote] dat is toch eigenlijk wel een klassiek verschijnsel van hyperventilatie. Morgen maar eens even afwachten.


