- Anoniem13 mei 2015 om 17:17
Mijn leverwaarden (oa ASAT,ALAT,AF) zijn veel te hoog.
Al maanden zweet ik in de nacht zoveel dat ik mij en mijn bed moet verschonen.
Ik heb geen verhoogde ontstekingswaarden.Wat zou de diagnose kunnen zijn? In welk richting kan ik zoeken?
10 reactiesReagerenJohn (moderator)
13 mei 2015 om 17:41Dat is moeilijk te zeggen. Er zijn wel meerdere mogelijkheden. Dat is iets met de huisarts te bespreken.
ReagerenAnoniem13 mei 2015 om 18:02zou je er een paar kunnen noemen? Dat zou me helpen. Overigens ook 8% lichaamsgewicht kwijtgeraakt sindsdien.
ReagerenJohn (moderator)
13 mei 2015 om 18:14Alleen op basis van de ALAT ASAT AF, is dat niet te doen. Andere bloedwaarden moeten hier ook in betrokken worden. Daarnaast is ook nog de hoogte van de waarden mede bepalend.
ReagerenAnoniem13 mei 2015 om 18:21Kun je er zo iets mee?
Reageren
Dit zijn alleen de afwijkende waarden:
AF 200
Gamma GT 330
ASAT 120
ALAT 140
LD 300
Glucose 7,8
Cholesterol 7,8
Erytrocyten 5,20
Witte bloedlichaampjes te laag (weet even niet het getal)
APTT te hoogJohn (moderator)
13 mei 2015 om 18:38Gebruik je regelmatig alcohol?
Reageren
Gebruik je medicijnen?
Heb je diabetes?
Heb je vaker last van spontane blauwe plekken?
Heb je nog andere aandoeningen of ziekten?
Heb je overgewicht?Anoniem13 mei 2015 om 18:51Gebruik je regelmatig alcohol? Paar keer per maand 2 glaasjes max
Reageren
Gebruik je medicijnen? Immuunsupressiva en oxycodon
Heb je diabetes? niet dat ik weet, wel veel meer dorst en droge mond laatste maanden
Heb je vaker last van spontane blauwe plekken? ja
Heb je nog andere aandoeningen of ziekten? aanmaken goedaardige cystes in lymfe (door aanmaken gladde spiercellen) in de buik en longen
Heb je overgewicht? nee, zit paar kilo boven ondergewicht inmiddelsJohn (moderator)
13 mei 2015 om 19:08Welk middel gebruik je als Immunosuppressivum?
Reageren
Is dat vanwege de cysten of is er nog een andere reden?Anoniem13 mei 2015 om 19:16Is voor de cysten, rapamicine heet het.
ReagerenJohn (moderator)
13 mei 2015 om 19:31Ik denk dat vooral de Rapamicine (Sirolimus) de oorzaak is voor de leverwaarden. Het past namelijk wel allemaal bij de bijwerkingen. Ik kan hier niet verder ingaan op de specifieke aandoeningen/bijwerkingen die kunnen ontstaan. Meer info hierover kun je hier vinden:
Reageren
https://www.farmacotherapeutischkompas.nl/preparaatteksten/s/sirolimus.aspAnoniem13 mei 2015 om 19:35Dank je wel voor al je reacties 🙂
Reageren



