- Anoniem7 augustus 2010 om 11:43
Hey allemaal.
Een dikke week geleden ben ik op vakantie geweest in Spanje. Daar heb ik halverwegen de week last gekregen van mijn linker oog.
Hierbij is het wellicht handig te weten dat ik zachte contact lenzen draag (-.175, geen cillinders). Dit doe ik al vele jaren. Ieder half jaar een controle en nooit problemen geconstateerd. Hiervoor ga ik naar de locale opticien en geen baggerwinkel zoals de hans anders.
Nu had ik op vakantie een avond dat ik mijn lenzen uitdeed, en het in mijn linker oog prikte. Beter merkbaar wanneer ik met mijn oog knipperde. De dag hierna was dit nog niet weg.
Vandaag weer/nog steeds last van. Soms lijk ik er meer last van te hebben dan andere dagen. Ook met lenzen in lijk ik er minder last van te hebben.
Aan het ook zelf is met spiegel (ook spiegel met vergrotend effect) voor het blote oog geen beschadiging oid te zien. Enkel wat meer rode bloedvaten (geld overigens ook voor rechts, waar ik geen last van heb).
Ik merk geen achteruitgang in mijn linker oog en heb ook niet het idee dat ik een deel van mijn gezichtsveld mis.
Opticien is nu dicht ivm vakantie. Te weinig last van om afspraak te maken bij de huisarts. Google kan mij niet helpen omdat het enkel prikt/steekt het voor ontzettend veel zoek resultaten levert die allemaal inaccuraat zijn.
Weet iemand hier meer over?
4 reactiesReagerenAnoniem14 augustus 2010 om 21:19Kan er sprake zijn van een lichte beschadiging en ontsteking van de cornea? Dit wordt keratitis genoemd.
Het feit dat de klachten aan beide ogen optreden, rechtvaardigt de verdenking dat de lenzen onvoldoende schoon zijn en misschien te weinig lucht doorlatend zijn geworden door eiwitophoping.
Een andere mogelijkheid is de hoge temperatuur die de hoeveelheid traanvocht verlaagd waardoor de lenzen niet meer op het oog ‘drijven’ maar zijn gaan vastplakken.
In ieder geval is het verstandig de komende dagen geen lenzen te dragen, of alleen wanneer dit echt nodig is en dan voor een korte duur.
ReagerenAnoniem14 augustus 2010 om 21:32Lees ook:
Keratitis
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/97386-Keratitis.htmlGeïrriteerde ogen, vreemd zicht
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/237235-geirriteerde-ogen-vreemd-zicht.htmlLast van linker oog
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/226606-Ik-heb-last-van-me-linker-oog.htmlHoornvliesontsteking
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/97397-Hoornvliesonteking.htmlBrandende ogen
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/96430-brandende-ogen.htmlHele droge ogen
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/96155-hele-droge-ogen.htmlVermoeide en droge ogen
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/95099-Vermoeide-en-uitgedroogde-ogen.htmlZijn contactlenzen slecht voor je ogen?
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/97058-Zijn-contactlenzen-echt-zo-slecht-voor-je-ogen.htmlOntstoken oog
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/95935-ontstoken-oog.htmlRode, droge, prikkende ogen
Reageren
http://www.dokter.nl/forum/Ogen/97007-droge-prikkelende-en-rode-ogen.htmlAnoniem14 augustus 2010 om 21:36Zonder onderzoek door een arts is er niets met zekerheid te zeggen over jouw ogen. Blijkbaar is er ‘iets’ waar je je zorgen over maakt. Ga voor zekerheid over jouw ogen naar de huisarts, of naar een oogarts.
ReagerenAnoniem15 augustus 2010 om 01:38Ben inmiddels bij de opticien geweest. Deze heeft gekeken, ook met kleurvloeistof. Voor zijn apperatuur was er geen beschadiging of ontsteking te zien. Alles zag er normaal uit.
Lenzen zijn al een keer gewisseld, dus dat sluit het feit uit dat het aan de lens zou kunnen liggen.
Hij adviseerde wel bij aanhouden even naar de huisarts te gaan. Dus als het niet weggaat dat maar doen denk ik =]
Reageren


