Zoeken Vraag het forum

Lenzen wazig

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • D

    Hey allemaal,

    ik ben onlangs begonnen met het dragen van een bril na +-10 jaar zonder bril, toen droeg ik heel kort een bril (half jaar). Ik ben nu 24.

    ik heb links een lui oog doordat ik vroeger als kind een blauw oog had dus hierop heeft een bril geen effecr, met de bril rechts -2.75 zie ik wel goed. Nu heb ik onlangs zachte daglenzen gehaald met dezelfde sterkte -2.75 en na lang proberen is het gelukt om hem rechts erin te krijgen. Links heeft het geen effect dus daarom doe ik ze alleen rechts in. Maar ik zie niet zo scherp als met mijn bril.. als ik mijn linkeroog afdek heb ik het gevoel dat ik wel even scherp zie als met bril. De opticien zei iets van een cilinder (?) toen ik mijn bril liet meten en kocht.

    gaat mijn zicht met de lens beter worden en is het kwestie van wennen of zal een lens nooit hetzelfde effect hebben als een bril?

     

    grts en bedankt

    2 reacties
    Reageren
    Mark

    Van lenzen moet je meestal een iets lagere sterkte hebben dan je bril is. Tenminste als je -glazen hebt. Het kan ook zijn dat je inderdaad een cylinder nodig hebt, maar ik geloof dat dat niet kan in lenzen. Heb je je ogen opnieuw op laten meten toen je je lenzen b.v kocht ?₩

    Reageren
    Mark

    En over het algemeen zie je met lenzen beter dan met een bril. Dus daar kan het niet aan liggen.

    Reageren
Reageer op: Lenzen wazig
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

1 min leestijd

Wat vind jij van online een huisarts spreken?

4 min leestijd

Een soa zonder klachten: hoe herken je iets wat je niet voelt?

4 min leestijd

Soa zonder seks: kan je een soa oplopen zonder seksueel contact?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.