- Rudi6 juni 2019 om 12:28
Hallo,
Ik las op het forum recent wat topics over de bekkenbodemspieren.
Bij mij is dit 2 jaar geleden vastgesteld (te gespannen) maar loop al bijna 10 jaar rond met plasklachten
want kreeg voortdurend diagnose van prostatitis.Nu vraag ik mij af: kan het dat door de jarenlange spanning mijn bekkenbodemspieren verkort zijn en ik dus nooit nog normaal ga kunnen plassen? Want een spier verkort toch als die regelmatig opgespannen wordt?
Groeten,
een bezorgde man
25 reactiesReagerenJohn (moderator)
6 juni 2019 om 12:57Ze zullen niet meteen verkorten. Maar je zou wel therapie moeten doen en in eerste plaats natuurlijk de spanning van je bekkenbodemspieren moeten laten meten bij een bekkenbodemfysiotherapeut
ReagerenRudi6 juni 2019 om 13:23Ik heb dit destijds gedaan met een toestel dat de spanning toonde.
Na een aantal weken haalde ik een spanning onder de 5, zo rond 3-4 wat een goede basisspanning is volgens de therapeut. De klachten bleven echter aanwezig, dus ik snap niet goed wat er nog meet kan aan gedaan worden. Ik moet constant plassen en heb veel druk op de blaas, doch zou mijn spanning niet extreem hoog meer zijn. Heb je een idee wat dit nog kan zijn? Al veel onderzoeken gedaan en artsen spraken van een overactieve blaas, medicatie helpt echter niet. Kom er redelijk moedeloos van…
ReagerenJohn (moderator)
6 juni 2019 om 16:52Wat voor een toestel was dat dan?
Reageren
Als je de oorzaken niet opheft waardoor de spanning ontstaat, zal die regelmatig te hoog zijn. Je zult dan toch regelmatig de oefeningen moeten doenRudi6 juni 2019 om 17:12was een soort myofeedback dacht ik.
ik weet niet wat de oorzaak is, dat is het hem. Ik ben niet gestresseerd, en toch heb ik vaak last van bekkenbodemspanning en nerveuze blaas. Dokter heeft mij soort ptns behandeling aangeraden ik weet niet of het zal helpen, heb al alles geprobeerd. Denk je dat wekelijkse meetings met bekkenbodemfysiotherapeut voor een lange periode (ik spreek over een jaar) nuttig kunnen zijn? Ik heb er best wat geld voor over maar wil natuurlijk wel hebben dat het iets oplevert..
ReagerenJohn (moderator)
6 juni 2019 om 20:06Dat is een goede vraag die ik helaas ook niet kan beantwoorden. Maar een jaar is wel erg lang. doorgaans krijg je oefeningen die je zelf thuis kunt uitvoeren
ReagerenNancy7 juni 2019 om 14:04Hoi rudi,
Ik heb nu een halfjaar al exact hetzelfde bij mij is de basis spanning ook 4 en toch nog steeds klachten van de hele dag aandrang om gek van te worden de cystoscopie liet ook niet echt afwijkingen zien en pillen helpen mij ook niet echt van vesicare kreeg ik het idee of ik wel veel urine in mijn blaas had en drang maar datbik bijna niet meer kon plassen dus ben toen mee gestopt krijg nu ook ptns maar het is echt vervelend iedere druppel voel ik als druk in de plasbuis echt frustrerend ik heb nog niet echt oefeningen gekregen van de bekken therapeute maar ze geeft stroom behandeling met een Maple merk er nog niet veel van en wat voor oefeningen krijg jij? Ik ben trouwens vrouw maar ik weet wat je meemaakt ik wil er ook zo graag vanaf het verpest je leven groetjes nancy
ReagerenNancy7 juni 2019 om 14:22Wel werd er bij mij bij de tweede cystoscopie een hele lichte trigonitis gezien en dat is een ontsteking (steriel zonder bacterie)van het driehoek(onderste) gedeelte blaas maar uroloog zegt dat dit heel vaak voorkomt en het daar niet van kan zijn. Ik zelf denk eigenlijk dat dit juist mijn klachten veroorzaakt maak me ook echte zorgen om
ReagerenRudi7 juni 2019 om 18:20Dag Nancy,
ik deed vooral wat kegeloefeningen met nadruk op ontspannen. Heb nog nooit cytoscopie gedaan want mijn uroloog vond dit niet nodig.
Ik heb ook momenten waar ik 6,7 uur niet moet plassen maar wel die zeurende druk heb, alsof er soort rekker rond mijn blaas zit ofzo, kan het niet goed beschrijven. Ik voel dat er een druk is maar weet dat ik niet moet plassen. Doet ook geen pijn maar is erg vervelend.
Is het ook zoiets bij jou?
moest dit trigonitis zijn bestaat daar een behandeling voor?
ReagerenNancy7 juni 2019 om 20:48Hoi Rudi,
Ja die druk ervaar ik ook zo maar ik kan dan niet weerstaan om niet te gaan plassen dan kom ik van die druk af maar komt er maar heel weinig urine en meteen na 10 minuten is die druk weer terug.ik heb ook steeds een vervelende kriebel in mijn plasbuis over die trigonitis word net gedaan of dat het niet die klacht kan veroorzaken en is schijnbaar weinig aan te doen. Maar ergens anders las ik hier wel iets over is schijnbaar ook moeilijk te behandelen ik ben allemaal bang dat het IC is maar ze zegt dat de blaas er goed uitzag. Maar ja wat is het dan en hoe komen we ervanaf? Maar dat jij 6 7 uur kan ophouden is wel een goed teken ik haal het uur niet of ik moet niet aan die druk toegeven misschien maar het is een afschuwelijk iets.
ReagerenRudi8 juni 2019 om 13:03Bij mij is het sterk afhankelijk van stress merk ik. Op drukke werkdagen kan ik elk kwartier gaan! Op vakantie ga ik maar 3, 4 keer per dag en plas ik telkens meer dan 500 ml. Maar ook dan is er een vreemde druk aanwezig. Plassen lukt moeizaam. Ik denk dat ik nog eens een second opinion vraag. Ik hoor dat een evenwichtig dieet wel helpt voor trigonitis Nancy, misschien kan je dit eens proberen?
ReagerenNancy8 juni 2019 om 15:29Hoi Rudi,
Was idd al op de voeding aan het letten las ook iets van Pau darco extract
Misschien krijg jij wel minder klachten met een goed opneembaar magnesium dit ontspant ook heb ik ook gelezen mij helpt het helaas niet
Groetjes nancy
ReagerenMilan13 juni 2023 om 21:42Hallo, ik heb ineens pijn aan mijn penis (lijkt het wel?), precies het bot van de penis in mijn balzak, dat pijn doet, of errond. Alleszins rond de penis voel ik een drukkende pijn. Ik ging naar de wc en het straalde eventjes uit tot mijn anus. Ik heb de laatste tijd heel erg veel stress door mijn examens. Zouden dit de bekkenbodemspieren kunnen zijn die gespannen staan door stress? Of moet ik me zorgen maken over iets anders?
ReagerenJohn (moderator)
13 juni 2023 om 22:55Dat zou kunnen
ReagerenAnoniem5 oktober 2023 om 18:22Ik heb last van me onderrug en onderbuik gaat door naar me lies plasklachten heb ik niet maar afentoe gaat poep er moeilijk uit ik pers wel hard en ik doe ook krachttraining 1 jaar terug had ik het maar daarna was het weg na een festival lang staan is t weer terug gekomen na 2 x vrijen krijg ik ook last van me penis en tijdens vrijen een branderig gevoel snel klarkomem nu ben ik bang van cronishe prostatist of is het bekkenbodem gespannen door krachttraining ik heb ook stress en angst
Reageren
Specialisme
Incontinentie
Incontinentie wordt omschreven als het voortdurend of terugkerend ongewild verliezen van urine. Het komt veel vaker voor dan mensen denken: zowel jongere als oudere volwassenen kunnen ermee te maken krijgen, en de kans neemt toe naarmate je ouder wordt. Gelukkig is incontinentie in veel gevallen goed te behandelen of te verminderen. Je hoeft hier dus niet mee rond te blijven lopen. Wil jij je klachten aanpakken? Op deze pagina lees je wat je kunt doen en welke oplossingen beschikbaar zijn
Bekkenbodemspieren
- Door Rudi
- 6 juni 2019 om 10:28
Beheerd door
Peter (huisarts)Wil je zorg of advies?
Lees welke behandelmogelijkheden er zijn en wanneer het verstandig is om een arts te raadplegen.Medische hulp
Liever eerst zelf aan de slag?
Ontdek welke stappen je zelf kunt zetten om klachten te verminderen of beter onder controle te krijgen.Naar zelfzorg
Community
Gerelateerde topics
Specialisaties