- Probleempje1 oktober 2023 om 12:16
Hoi john
Ik wilde bij mijn dokter een algemene alvleesklier enzymen bloedonderzoek laten doen maar dat kon niet. Lipase controle testen het lab niey zeiden ze, alleen amylase. Vind je dat niet vreemd. Ik heb namelijk hele vette ontlasting en het is afentoe groen en gelelig. Ben ook behoorlijk afgevallen laatste half jaar. Ik heb wat gegooled, daarom wilde ik die test. Vind je dat niet vreemd van een dokter?2 reactiesReagerenJohn (moderator)
1 oktober 2023 om 12:26Laat dan een ontlastingsonderzoek doen.
ReagerenSuus1 oktober 2023 om 13:28Het zou kunnen dat jij een test wilt die de huisarts niet aan kan (lees: mag ) vragen.
Reageren
Sommige onderzoeken mogen alleen door een specialist worden aangevraagd. Daar kan je huisarts niks aan doen, die moet zich aan de regels houden die door de zorgverzekeringen zijn opgelegd.
Dus eerst onderzoek A, aan de hand daarvan indien nodig, een verwijzing naar een specialist en die vraagt dan vervolgens onderzoek B aan.
Zo voorkomen ze dat er teveel tijd en geld in onderzoeken gestoken worden,die ook op een andere manier gediagnosticeerd hadden kunnen worden.
Waarmee weer voorkomen wordt dat de zorg nog duurder en de wachtlijsten nog langer worden.




