Zoeken Vraag het forum

sec amenorroe als gevolg van gewichtsverlies

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • luna

    hey iedereen,
    ik ben 20 jaar en maak me al een tijdje zorgen… ik heb altijd nogal met mijn gewicht geworsteld en ben sinds een jaar geleden nogal extreem gaan dieëten en daardoor heel wat afgevallen. ik zie nu al enkele maanden in dat ik héél erg dom ben geweest en probeer terug een gezonder eetpatroon aan te nemen. het probleem is echter dat een jaar geleden ook mijn menstruatie is beginnen uitblijven en nu nog steeds uitblijft, ook al eet ik terug beter… heeft mijn lichaam gewoon tijd nodig om zich terug aan te passen? kan ik bepaalde dingen eten of doen zodat ik terug ga menstrueren? ik hoop dat jullie me kunnen helpen, ik zit er al een tijdje mee maar durf echt niet naar de dokter…
    ik hoop dat alles snel inorde komt, en alvast heel hard bedankt voor de hulp,
    luna x

    8 reacties
    Reageren
    Suus

    Zoals uit de titel van je bericht blijkt, heb je een sterk vermoeden dat jouw menstruatie uitblijft als gevolg van overmatig lijnen.

    Je bent inmiddels tot het inzicht gekomen dat je gezonder wilt gaan eten. Dat is een verstandige beslissing. Alleen is een besluit iets anders dan het juist uitvoeren ervan. Denk je werkelijk dat je dit zonder begeleiding kunt doen? En ken je de diagnostische kenmerken voor anorexia?

    Reageren
    Suus

    Het DSM-IV geeft de volgende criteria voor anorexia nervosa:

    1. Weigering om het lichaamsgewicht op een voor de leeftijd en lengte normaal niveau of daarboven te houden (bijvoorbeeld een gewicht van 85% van het normale niveau of het uitblijven van gewichtstoename waardoor het gewicht 85 % van het normale niveau is).

    2. Intense angst voor gewichtstoename of dik worden, zelfs bij ondergewicht.

    3. Een stoornis in de wijze waarop het lichaam of het gewicht wordt ervaren, overdreven waarde hechten aan het lichaamsgewicht of de lichaamsvorm bij het vormen van een zelfbeeld of ontkenning van de ernst van het te lage lichaamsgewicht.

    4. Amenorroe bij vruchtbare vrouwen, in dit geval het uitblijven van minimaal drie opeenvolgende menstruele cycli. (De diagnose amenorroe kan worden gesteld als de ongesteldheid alleen optreedt na hormoonbehandeling).

    Reageren
    luna

    bedankt voor je bericht suus!
    je hebt gelijk, weten is iets anders dan het doen, en ik ben er zeker van dat ik al beter eet dan een paar maanden geleden, maar ik ben er nog niet… ik ben alleen bang dat, als ik begeleiding ga opzoeken, ik er weer te hard mee bezig ga zijn en het terug zal verslechteren… ik ben 1.67m en weeg rond de 55kg, dus ondergewicht heb ik zeker niet (meer), alleen mijn maandstonden blijven dus weg… ik zou zo blij zijn als ze terug zijn, dat zou voor mezelf ook echt een teken zijn dat het echt terug beter gaat… ik eet wel nog geen rood vlees, echter wel veel vis, gevogelte en vleesvervangers, dus kan het dan daaraan liggen? ik hoop gewoon dat het snel terug inorde komt 🙂 alvast bedankt voor je reactie!
    luna x

    Reageren
    Siem

    De kans dat je de ziekte anorexia onderschat is aanzienlijk. Het beste advies is hulp zoeken en in ieder geval de huisarts informeren. Waarom wil je dat jouw probleem geheim blijft?

    Reageren
    Siem

    Misschien kan je je vraag over anorexia aan het Voedingscentrum stellen:

    http://www.voedingscentrum.nl/nl/voedingscentrum/veelgesteldevragen/gewichtenafvallen/wat-is-anorexia.aspx

    het meest verstandige is echt naar de huisarts gaan. Uitblijven van de menstruatie is geen kwestie van vlees, vis of gevolgenlte eten maar een symptoom van een potentieel dodelijke ziekte, die veel problemen van de personen die ermee worstelen verhult.

    Het hoort hier dus helemaal niet over de voeding te gaan, maar over jouw eigenwaarde en over eventuele psychische trauma’s.

    Reageren
    Hannah
    luna

    lieve hannah,
    héél erg hard bedankt voor de link, heb alle berichtjes gelezen en dat heeft me heel wat ‘wijzer’ gemaakt… danku!!
    luna x

    Reageren
Reageer op: sec amenorroe als gevolg van gewichtsverlies
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

3 min leestijd

Anticonceptie en hormonen: welke past bij jou?

4 min leestijd

Hoe groot is de kans op een zwangerschap?

4 min leestijd

Seks tijdens de zwangerschap: wat verandert er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.