- S.14 april 2018 om 23:25
hoi,
ik ben al 6 jaar ongesteld. Dit is nooit volledig regelmatig geweest, ik ging er altijd maar gewoon vanuit dat het in de toekomst wel goed zou komen, maar 6 jaar lang is wel een lange tijd… bijna altijd is mijn menstruatie trouwens later en als het dan komt duurt het echt minstens 7 of 8 dagen.
naast dit heb ik ook wel eens last van de volgende dingen:
- snel koud
- snel moe/ weinig energie
- veel depressieve gevoelens, maar ook stemmingswisselingen
- vaak (vooral in de ochtend) misselijk
(ik heb overigens een gezonde levensstijl e ik ben er wel van overtuigd dat het wss hieraan niet ligt)
ik heb met al mijn symptonen (naar mijn idee) veel onderzoek online gedaan, en ik heb een ‘lijstje’ met dingen die ik zou kunnen hebben.
- Â Slechte/ langzame werking schildklier
- tekort jodium
- PCO-syndroom
het pco-syndroom zou het waarschijnlijk niet zijn, omdat ik geen last heb van overgewicht en dit wordt wel als typerend gezien.
heeft iemand toevallig hetzelfde, of weet iemand meer redenen waardoor een menstruatie kan uitblijven??
2 reactiesReagerenCatootje15 april 2018 om 08:43Kan te maken hebben met tekorten aan diverse vitaminen, mineralen, vetzuren en aminozuren die belangrijk zijn voor je hormonen. Verder zaken als insulineresistentie en oestrogeendominantie.
Veel mensen zeggen gezond te eten maar belangrijk is om te zorgen voor complexe koolhydraten, eiwitten, vetten en vezels bij elk eetmoment, zodat je bloedsuikerspiegel stabiel blijft, wat beter is voor je hormonen. Mensen die weinig of geen vlees eten kunnen stoffen tekort komen als carnitine, lysine, taurine, carnosine, creatine en diverse vitaminen en mineralen.
ReagerenS.15 april 2018 om 22:19hoi, bedant voor je reactie! Ik heb er zeker veel aan! Ik ben nu ongeveer twee jaar vergetarier. Stel dat het ligt aan mijn vleesvrije leven, dan zou ik nog steeds wel 4 vier jaar lang zonder goede reden onregelmatig ongesteld zijn. Maar ik betrap mezelf vaak op dat ik niet altijd veel fruit uit. Er is dus zeker een grote kans dat het ligt aan het missen van bepaalde stoffen. Toch heb ik altijd wel gedacht dat de vleesvervangers deze stoffen voor een zeer groot deel kunnen vervangen.
Reageren



