Zoeken Vraag het forum

Gevolgen langdurig gebruik antidepressiva

Beheerd door

Peter (huisarts)
  • Sarah

    Ik heb van mijn 18de tot 28ste cipramil gebruikt. Ik was gediagnosticeerd met PTSS en kreeg daarvoor dit medicijn. Nu ik 11 jaar verder ben – gezond, gelukkig en medicijnloos – vraag ik mij sterk af in hoeverre dit medicijn mijn hersenen beschadigd heeft. In de afgelopen jaren heb ik keihard gewerkt en mijn levensstijl aangepast. Ik eet gezond en sport veel. Veel lichamelijke klachten heb ik daarmee aangepakt. Toch blijf ik worstelen met geheugenproblemen. Soms heb ik het gevoel dat dit medicijn daar de boosdoener van is. Ik ben nu 11 jaar van de medicijnen af – godzijdank – maar wat is er bekend over langdurig gebruik van antidepressiva en hersenen?

    1 reactie
    Reageren
    Catootje

    Antidepressiva remmen de heropname en zorgen daardoor ook voor een verminderde aanmaak van melatonine. Ook zorgen ze voor verliezen aan vitaminen en mineralen. Dit alles zou je weer bij moeten sturen.

    Reageren
Reageer op: Gevolgen langdurig gebruik antidepressiva
Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Community

Gerelateerde topics

Kennisbank

Gerelateerde onderwerpen

Haartransplantatie bij stress en haaruitval
5 min leestijd

Stress en haaruitval: hoe zit dat precies?

3 min leestijd

Symptomen van zwangerschap: dit zijn de eerste signalen

4 min leestijd

Baarmoederontsteking: hoe krijg je het en welke symptomen zijn er?

Maak nieuw onderwerp

Houd er rekening mee dat dit een openbaar forum is. Deel daarom geen persoonlijk gevoelige informatie zoals medische gegevens of contactgegevens.

Upload bijlagen

Maximaal toegestane bestandsgrootte is 8 MB



Voeg nog een bestand toe

Het Forum is niet bedoeld ter vervanging van een artsenbezoek. Neem bij een medische noodsituatie altijd contact op met uw (huis)arts of bel 112!

Geen foto’s van ontlasting uploaden. Deze worden verwijderd, omdat ze geen toegevoegde waarde hebben.

Wil jij op de hoogte blijven van het laatste nieuws op Dokter.nl?

Schrijf je dan nu in voor de nieuwsbrief!

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.